Jakie opcje mamy do wyboru biorąc ślub w Polsce? Jakie przedślubne formalności musimy załatwić?

podroz poslubna w azji

Formalności przedślubne

Właściwie nad czym tu się zastanawiać: osoby wierzące ślubują w kościele, zaś niewierzące lub niepraktykujące – w urzędzie. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest tak oczywiste.

Słowo „intercyza” wywołuje wśród wielu osób mieszane uczucia i kojarzy się z brakiem zaufania, podejrzliwością jednej ze stron. Warto jednak przyjrzeć się tej kwestii na spokojnie.

Każda Młoda Para pragnąca pobrać się w kościele przed obliczem kapłana ma obowiązek odpowiedniego przygotowania się do sakramentu małżeństwa. Narzeczeni muszę więc odbyć kurs przedmałżeński.

W lipcu 1998 roku została podpisana tzw. ustawa konkordatowa. Od tej pory narzeczeni mogą zawrzeć związek małżeński w kościele i jest on uznawany przez polskie prawo.

Ślub kościelny jest rozumiany przez wiernych przede wszystkim jako zawarcie związku małżeńskiego przed Bogiem. Ceremonia ta, podobnie jak ślub humanistyczny, nie jest w Polsce uznawana z punktu widzenia prawa.

Ślub na rowerze albo w kinie? Dlaczego nie! Małżeńska przysięga przynoszenia porannej kawy do łóżka lub codziennego przytulania? To możliwe! Wystarczy zdecydować się na ślub humanistyczny.

Ślub na plaży lub w ogrodzie kojarzy nam się głównie z romantycznymi filmami. Jednak my również możemy zdecydować się na złożenie przysięgi nie w kościele czy w Urzędzie Stanu Cywilnego, ale w naszym wymarzonym miejscu.

Para młoda może przysiąc sobie miłość w majestatycznych murach kościoła, w eleganckiej sali urzędu, w malowniczym ogrodzie lub na egzotycznej wyspie.

To trudny, owiany wieloma mitami temat, z którym muszą się zmierzyć wszystkie pary młode planujące ślub kościelny (także konkordatowy). Spowiedź przedślubna jest jednym z wymogów sakramentu małżeństwa. Planując ślub, zapewne już na jednym z pierwszych spotkań z księdzem dostaniemy do ręki osławione „kartki do spowiedzi”.

Już kilka tygodni przed ślubem narzeczeni ostatecznie decydują, jakie będą nosić nazwisko. Dawniej żona zawsze przyjmowała nazwisko męża, dziś nie jest to już regułą.