Gdzie zamieszkać po ślubie? Kupić dom, wynająć mieszkanie, a może zamieszkać z teściami? Jakie są wady i zalety tych rozwiązań?

podroz poslubna w azji

Zamieszkać we dwoje

„I żyli długo i szczęśliwie”... ale właściwie gdzie? U teściów, w wynajętym mieszkaniu czy może w wymarzonym własnym "M"? Własne "cztery kąty" to marzenie każdej pary. Nie każdy ma szczęście otrzymać dom w spadku po dziadkach czy zdobyć odpowiednią sumę na kupno swojego lokum.

Własne gniazdko to marzenie każdej pary. Wielu z nas chciałoby mieć swój własny biały domek, z ogródkiem i brązowym płotem. Czy rzeczywiście jest to marzenie nieosiągalne? Jakie są plusy i minusy mieszkania w jednorodzinnym domu?

Gdzie powinno zamieszkać młode małżeństwo? Najlepiej we własnym domku lub mieszkaniu, ale o taki wymarzony start bardzo trudno wielu współczesnym parom. Co zatem może zrobić Młoda Para?

Po ślubie każdy z nas chciałby zamieszkać „na swoim”. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość. Zdarza się, że nie dostaniemy kredytu na wymarzone mieszkanie lub nie stać nas na wynajem. Jedyną opcją jest wtedy zamieszkanie z rodzicami lub teściami.

W życiu każdego młodego małżeństwa przychodzi taki czas, kiedy zaczyna się myśleć o własnym lokum. Najwięcej młodych ludzi decyduje się na zakup mieszkania. Jak się prędzej czy później przekona każdy z nas, poza radością z wicia własnego gniazdka, jest to bardzo ważna i stresująca decyzja.

Program MDM, czyli Mieszkanie dla Młodych to dla wielu młodych małżeństw jedna z bardzo pomocnych opcji przy zakupie własnych czterech kątów. Na czym polega program, jakie mieszkania się kwalifikują i czy każdy może z niego skorzystać?

Udało się, jesteśmy po ślubie i mamy własne mieszkanie! Teraz pozostaje nam je tylko urządzić, co często okazuje się nie lada wyzwaniem. Zanim rzeczywiście zdobędziemy własne lokum może nam się wydawać, że już od dawna wiemy, jak ma wyglądać nasze wymarzone mieszkanie. Wszystko zmienia się po kilku wizytach w sklepie, gdzie w morzu cen, faktur i odcieni, nasze wizje są weryfikowane.