Podróż poślubna – jak zaplanować i gdzie spędzić miesiąc miodowy?

podroz poslubna w azji

Podróż poślubna

Podróż poślubna jest wspaniałym dopełnieniem uroczystości zaślubin i zabawy weselnej. To niezapomniany czas, kiedy nowożeńcy mogą odpocząć tylko we dwoje i nacieszyć się nowym statusem ich związku. To szansa na przeżycie kilku wspaniałych chwil u boku ukochanej osoby, w oderwaniu od szarej codzienności. To także miła nagroda po trudach przygotowań weselnych.

Po stresach związanych z przygotowaniami do ślubu oraz samą uroczystością Młoda Para zasługuje na niezapomnianą podróż poślubną. Choć wielu marzy o wyjeździe do dalekiego, egzotycznego zakątka świata, miesiąc miodowy nie musi być obowiązkowo spędzony za granicą. Polska też jest pełna uroczych zakątków: zabytkowych miast, cudownej przyrody oraz atrakcyjnych hoteli z ofertami dla nowożeńców.

Miesiąc miodowy – ten pierwszy miesiąc po ślubie, który świeżo upieczeni małżonkowie powinni przeznaczyć tylko dla siebie, najlepiej podczas wymarzonej podróży… Rzadko kiedy trwa on w dzisiejszych czasach pełny miesiąc. Koszty wyjazdu czy niemożność wzięcia tak długiego urlopu sprawiają, że nowożeńcy decydują się raczej na miodowe dwa tygodnie, tydzień lub kilka dni.

Jeśli marzy nam się cudowny miesiąc miodowy w miejscu pełnym zabytków, wyśmienitej kuchni, piaszczystych plaż i słonecznej pogody – Cypr będzie idealny. To właśnie tu przed wiekami morska piana zrodziła Afrodytę – najpiękniejszą z greckich bogiń.

Nie ma powodu, aby spodziewająca się dziecka Para Młoda nie mogła wyjechać w podróż poślubną, jeśli tylko ciąża młodej małżonki przebiega bez komplikacji. Przed zarezerwowaniem wyjazdu kobieta powinna jednak koniecznie skonsultować swoją podróż z lekarzem prowadzącym. Jeśli nie widzi on przeciwwskazań natury medycznej – nie rezygnujmy z podróży poślubnej! Zwłaszcza, że na wyjeździe można lepiej wypocząć niż w domu.

Przygotowania do ślubu i wesela to często ciężki i wyczerpujący okres. Wynagrodzić nam to może… podróż poślubna. Z uwagi na pozornie wysoki koszt takiej wycieczki wiele par przekłada ją na inny termin. Wielka szkoda, bo to naprawdę piękny czas, a miesiąc miodowy nie musi wcale kosztować krocie!

Czy naprawdę trzeba jechać za granicę, aby odpocząć, zobaczyć coś nowego i wygrzać się w słońcu? W Polsce mamy wiele pięknych, atrakcyjnie cenowo miejsc, które szczególnie warto zobaczyć. Takie są Mazury – Kraina Wielkich Jezior.

Egipt jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów przez Polaków. Kusi słońcem, pięknymi zabytkami i atrakcjami. Niestety są też minusy miesiąca miodowego w kraju faraonów.

Nie ma idealnego przepisu na udany miesiąc miodowy. Jedni pragną go spędzić nad polskim morzem, inni w górskim spa, jeszcze inni na Wyspach Kanaryjskich lub w którejś z europejskich stolic. A co byście powiedzieli na miesiąc miodowy w... raju? Czy nie brzmi kusząco?