Podróż poślubna – jak zaplanować i gdzie spędzić miesiąc miodowy?

 

Podróż poślubna

Podróż poślubna jest wspaniałym dopełnieniem uroczystości zaślubin i zabawy weselnej. To niezapomniany czas, kiedy nowożeńcy mogą odpocząć tylko we dwoje i nacieszyć się nowym statusem ich związku. To szansa na przeżycie kilku wspaniałych chwil u boku ukochanej osoby, w oderwaniu od szarej codzienności. To także miła nagroda po trudach przygotowań weselnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Po stresach związanych z przygotowaniami do ślubu oraz samą uroczystością Młoda Para zasługuje na niezapomnianą podróż poślubną. Choć wielu marzy o wyjeździe do dalekiego, egzotycznego zakątka świata, miesiąc miodowy nie musi być obowiązkowo spędzony za granicą. Polska też jest pełna uroczych zakątków: zabytkowych miast, cudownej przyrody oraz atrakcyjnych hoteli z ofertami dla nowożeńców.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy naprawdę trzeba jechać za granicę, aby odpocząć, zobaczyć coś nowego i wygrzać się w słońcu? W Polsce mamy wiele pięknych, atrakcyjnie cenowo miejsc, które szczególnie warto zobaczyć. Takie są Mazury – Kraina Wielkich Jezior.

CZYTAJ WIĘCEJ

Miesiąc miodowy – ten pierwszy miesiąc po ślubie, który świeżo upieczeni małżonkowie powinni przeznaczyć tylko dla siebie, najlepiej podczas wymarzonej podróży… Rzadko kiedy trwa on w dzisiejszych czasach pełny miesiąc. Koszty wyjazdu czy niemożność wzięcia tak długiego urlopu sprawiają, że nowożeńcy decydują się raczej na miodowe dwa tygodnie, tydzień lub kilka dni.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kenia – marzenie wielu osób. Kojarzy nam się z palącym słońcem, biegającymi po safari dzikimi zwierzętami, wioskami pełnymi proszących o cukierki dzieci, lazurową wodą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie ma powodu, aby spodziewająca się dziecka Para Młoda nie mogła wyjechać w podróż poślubną, jeśli tylko ciąża młodej małżonki przebiega bez komplikacji. Przed zarezerwowaniem wyjazdu kobieta powinna jednak koniecznie skonsultować swoją podróż z lekarzem prowadzącym. Jeśli nie widzi on przeciwwskazań natury medycznej – nie rezygnujmy z podróży poślubnej! Zwłaszcza, że na wyjeździe można lepiej wypocząć niż w domu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jeśli marzy nam się cudowny miesiąc miodowy w miejscu pełnym zabytków, wyśmienitej kuchni, piaszczystych plaż i słonecznej pogody – Cypr będzie idealny. To właśnie tu przed wiekami morska piana zrodziła Afrodytę – najpiękniejszą z greckich bogiń.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowania do ślubu i wesela to często ciężki i wyczerpujący okres. Wynagrodzić nam to może… podróż poślubna. Z uwagi na pozornie wysoki koszt takiej wycieczki wiele par przekłada ją na inny termin. Wielka szkoda, bo to naprawdę piękny czas, a miesiąc miodowy nie musi wcale kosztować krocie!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie ma idealnego przepisu na udany miesiąc miodowy. Jedni pragną go spędzić nad polskim morzem, inni w górskim spa, jeszcze inni na Wyspach Kanaryjskich lub w którejś z europejskich stolic. A co byście powiedzieli na miesiąc miodowy w... raju? Czy nie brzmi kusząco?

CZYTAJ WIĘCEJ

Egipt jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów przez Polaków. Kusi słońcem, pięknymi zabytkami i atrakcjami. Niestety są też minusy miesiąca miodowego w kraju faraonów.

CZYTAJ WIĘCEJ