Ślub bez wesela? Ślub na szybko? Panna młoda przy nadziei? – pomysły i porady na temat organizacji ślubu innego niż tradycyjny

Ślubne dylematy

Nie jest prawdą, że jedyny powód do wzięcia ślubu „na szybko” to potomstwo w drodze. Wiele osób uważa to po prostu za bardzo romantyczne lub nie widzi sensu w kilku- czy kilkunastomiesięcznym przygotowywaniu się do uroczystości, która trwa jeden wieczór. Czy takie długoterminowe planowanie ślubu i wesela rzeczywiście jest niezbędne?

Czytaj więcej...

Czy ciąża zawsze musi prowadzić do ślubu? Pomimo że żyjemy w XXI wieku i uważamy się za ludzi nowoczesnych, to w obliczu takiej sytuacji wielu z nas preferuje tradycyjne i restrykcyjne rozwiązania. Czy słusznie?

Czytaj więcej...

Gdy młody człowiek osiąga odpowiedni wiek i dodatkowo, od dłuższego czasu tworzy z kimś romantyczny związek, cała rodzina zaczyna niecierpliwie oczekiwać wesela. Wszystkie rodzinne spotkania, święta, jubileusze okraszone są pytaniami o ślub i życzeniami jego rychłego nastąpienia. Czasem zdarza się jednak, że rodzinę spotka niespodzianka: młodzi, owszem, wezmą ślub, ale nie zorganizują wesela. A zatem nie tyle niespodzianka, co zawód.

Czytaj więcej...