Pierścionek zaręczynowy z brylantem

podroz poslubna w azji

Merlin Monroe śpiewała, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety… I coś w tym jest. Dawniej były nieosiągalnym luksusem, dziś może pochwalić się nimi wiele kobiet.

 Pierścionek z brylantemPierścionek z brylantem (by laertes_za )

Zakup pierścionka z brylantem

Pierścionek zaręczynowy z brylantem stał się już niemal standardem. Sklepy jubilerskie oferują biżuterię z tym szlachetnym kamieniem w różnych cenach. Najtańsze pierścionki zaręczynowe z brylantem można już kupić za 600-700 zł w zależności od wielkości i wagi (ilości karatów), szlifu, czystości kamienia i próby złota. Im większy, czystszy brylant i wyższa próba złota, tym cena wyższa.

Pierścionek warto kupić w sklepie stacjonarnym, gdzie dokładnie będziemy mogli go obejrzeć, ocenić czystość  brylantu. W Internecie, niestety, wciąż jest wielu nieuczciwych sprzedawców, którzy zamiast pierścionka z brylantem mogą nam wysłać… cyrkonię czy topaz.

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie
Gładka lśniąca obrączka i piękny, duży brylant po środku – tak wygląda klasyczny pierścionek zaręczynowy. Ale czy każda kobieta...
Pierścionek zaręczynowy z perłą Pierścionek zaręczynowy z perłą
Perły mają w sobie coś wyjątkowego, co sprawia że pasują każdej kobiecie bez względu na wiek czy typ urody. Są symbolem...

Brylanty są to szlifowane diamenty – najtwardsze minerałyBrylanty są to szlifowane diamenty – najtwardsze minerały (by slemmon )

Co to właściwie są brylanty?

Brylanty są to szlifowane diamenty – najtwardsze minerały. Są symbolem trwałości i wieczności.

Jest to jeden z najbardziej cenionych kamieni szlachetnych. Najbardziej cenione są brylanty w kolorze białym, najmniej – w odcieniach brązu, żółci. W sprzedaży są też brylanty kolorowe – naturalne lub osiągnięte w technologii sztucznego barwienia.

Jaki pierścionek z brylantem wybrać?

Kupując pierścionek z brylantem powinniśmy kierować się kilkoma kryteriami. Oczywiście najpierw powinniśmy zdecydować, czy złoto ma być białe czy żółte. Następnie wybierzmy wzór. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się klasyczne pierścionki z jednym kamieniem.

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy po babci Pierścionek zaręczynowy po babci
Jaki pierścionek zaręczynowy dla ukochanej? Najczęściej mężczyźni kupują go u jubilera, nierzadko dokładnie taki jaki upatrzyła...
Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem
Czerwony kojarzy się z miłością, czy mężczyzna może więc bardziej podkreślić wyjątkowość swych uczuć niż wręczając ukochanej...

Cenę brylantu określa kilka elementów. Jednym z nich jest masa, czyli karaty. 1 karat = 200 miligramów. Im więcej karatów (im brylant jest większy i cięższy), tym cena będzie wyższa.

Cenę określają też czystość i szlif brylantu.

Kupując pierścionek z brylantem powinniśmy otrzymać certyfikat wydany przez przez Międzynarodowy Instytut Gemmologiczny potwierdzający masę, barwę, szlif i czystość brylantu.

Brylant z innymi kamieniami

Brylant pięknie też wygląda w połączeniu z innymi kamieniami, np. szafirem, tanzanitem, szmaragdem, rubinem czy perłą.

Cenę brylantó określają czystość i szlifCenę brylantów określają czystość i szlif (by denverjeffrey )

Pierścionek warto kupić w sklepie stacjonarnym, gdzie dokładnie będziemy mogli go obejrzeć, ocenić czystość  brylantuPierścionek warto kupić w sklepie stacjonarnym, gdzie dokładnie będziemy mogli go obejrzeć, ocenić czystość brylantu (by instantvantage )

Brylanty można też łączyć z innymi kamieniamiBrylanty można też łączyć z innymi kamieniami (by jdickert )

Zainteresują Cię również

Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida
Coraz chętniej dzielicie się z nami swoimi historiami i inspiracjami, a dla nas ogromną przyjemnością jest móc gościć was w...
Zamiast pierścionka zaręczynowego Zamiast pierścionka zaręczynowego
Nie każda kobieta lubi nosić pierścionki. Niektórym Paniom przeszkadzają one w pracy, inne znów mają zbyt szczupłe palce i trudno...