Przed mężczyzną pragnącym się oświadczyć swojej wybrance stoi nie lada wyzwanie – wybór idealnego pierścionka zaręczynowego. Nie istnieje żaden złoty środek, jak zrobić to dobrze.
Najłatwiej byłoby iść do sklepu z przyszłą żoną, co jednak z kobietami, którym marzą się zaręczyny-niespodzianka? Poniżej zaprezentujemy pierścionkowy miniprzewodnik dla panów, który pomoże wszystkim przyszłym mężom odnaleźć się w świecie damskiej biżuterii.
Jak śpiewała Marilyn Monroe: „diamenty najlepszym przyjacielem kobiety” (by ecodesignshow )
Zainteresują Cię również
Z dziewczyną czy bez?
Po pierwsze musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy idziemy na zakupy z dziewczyną czy bez niej.
Panowie mający poważne zamiary wobec swoich ukochanych mogą już odpowiednio wcześniej zaglądać z nimi do sklepów jubilerskich i orientować się w dziewczęcych gustach.
Jeśli Twoja ukochana doskonale wie czego chce i w kwestiach związanych z modą i wyglądem nie jest elastyczna – chyba nie masz wyboru, musisz zabrać ją na zakupy i dobrze zapamiętać, co się jej spodobało.
Jeśli Twoja wybranka lubi przede wszystkim niespodzianki, możesz ją zaręczynowo zaskoczyć. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z którąś z kobiet z jej bliskiego otoczenia lub postawić na własny gust w przekonaniu, że pierścionek to przede wszystkim symbol Twojej miłości, a nie modna błyskotka.
Zachowanie paragonu i omówienie w sklepie warunków ewentualnej wymiany pierścionka jest zawsze dobrym rozwiązaniem!
Kto powiedział, że brylant musi być jeden? (by kkoshy )
Złoto nie zawsze jest złote!
Pierwszą ważną kwestią jest wybór koloru złota. Mamy do wyboru złoto: żółte (najpopularniejsze), białe rodowane (na pierwszy rzut oka wygląda jak srebro), białe nierodowane (z żółtawym odcieniem) i czerwone (różowe). Możliwy jest także zakup pierścionka łączącego w sobie dwa rodzaje złota.
Jeśli ukochana jest piegowatym rudzielcem lub bladolicą blondynką, będzie pasowało do niej żółte złoto, zaróżowiona cera i brązowe włosy lub typowa uroda królewny Śnieżki (jasna cera i kruczoczarne włosy) to doskonałe tło dla biżuterii z białego złota.
Ile złota jest w złocie?
Przy wybieraniu pierścionka istotna może okazać się także próba złota, czyli zawartość czystego kruszcu w stopie – czyste złoto jest zbyt miękkie, aby w biżuterii mogło występować samodzielnie. Ilość tę określa się w promilach. Najpopularniejsze próby złota:
- 333 – biżuteria trwała, zwykle niedroga, odcień złota może być jaśniejszy niż przy wyższych próbach,
- 585 – trwała i o ładnym kolorze, najpopularniejsza próba złota na pierścionki zaręczynowe,
- 750 – z powodu niższej twardości podatna na zarysowania.
Trzy kolory złota: białe, żółte i różowe (by eikoeikoeiko )
Zainteresują Cię również
Można postawić na klasykę… (by paramourphotos )
Brylant, diament czy cyrkonia?
Buszując po sklepach jubilerskich z pewnością zauważycie, że część pierścionków z białym, przezroczystym oczkiem jest droższa, a część tańsza, niezależnie od kruszcu. Tańsze pierścionki są zazwyczaj z cyrkonią, a droższe – z brylantem.
Warto rozwiać pewną wątpliwość: brylant to samo co diament... no prawie: brylant to diament o charakterystycznym brylantowym szlifie – w każdym razie mówimy tu o jednym i tym samym minerale.
Na pierwszy rzut oka niewprawne oko nie zauważy różnicy między tymi kamieniami, ale widoczna może być ona po latach – cyrkonia szybciej się zarysuje, diament jest niebywale twardy (to najtrwalszy minerał w przyrodzie!). Inne jest także pochodzenie obu kamieni: diament jest krystaliczną postacią węgla, zaś cyrkonia – kamieniem produkowanym syntetycznie.
Musimy pamiętać o jednym: każdy pierścionek zaręczynowy, niezależnie od ceny i dołączonych doń certyfikatów, mówi o miłości i to powinno być przy jego wyborze najważniejsze.
... albo wybrać pierścionek z kolorowym oczkiem … (by easement )
Rozmiar ma znaczenie?
W amerykańskich filmach oczy kobiet rozświetlają się tym intensywniej, im brylant w pierścionku jest większy.
W panach zasiać to może niesłuszne przekonanie, że najważniejsza jest wielkość „oczka” pierścionka.
Tymczasem wybierając pierścionek zaręczynowy musimy zmierzyć się nie tylko z wielkością i kształtem kamienia, ale także z ilością oczek i ich kolorami.
Pierścionek zaręczynowy nie musi mieć jednego, efektownego oczka (choć klasyka jest zawsze piękna) – może mieć ich kilka lub kilkanaście ułożonych obok siebie, tworzących np. kształt kwiatka, serduszka lub otaczających całą obrączkę.
Jeśli któryś z takich pierścionków uznamy za najlepszy dla ukochanej nie rezygnujmy z wyboru tylko dlatego, że nie wygląda na typowy zaręczynowy. „Typowy” może oznaczać „bezpieczny”, ale niekoniecznie „idealny”.
W poszukiwaniu inspiracji, zapraszamy do naszej galerii pierścionków zaręczynowych.
... lub z romantycznym serduszkiem. (by coreyann )
Zainteresują Cię również