Wybieramy idealny pierścionek zaręczynowy – poradnik dla przyszłych narzeczonych

podroz poslubna w azji

Przed mężczyzną pragnącym się oświadczyć swojej wybrance stoi nie lada wyzwanie – wybór idealnego pierścionka zaręczynowego. Nie istnieje żaden złoty środek, jak zrobić to dobrze.

Najłatwiej byłoby iść do sklepu z przyszłą żoną, co jednak z kobietami, którym marzą się zaręczyny-niespodzianka? Poniżej zaprezentujemy pierścionkowy miniprzewodnik dla panów, który pomoże wszystkim przyszłym mężom odnaleźć się w świecie damskiej biżuterii.

Jak śpiewała Marilyn Monroe: „diamenty najlepszym przyjacielem kobiety”Jak śpiewała Marilyn Monroe: „diamenty najlepszym przyjacielem kobiety” (by ecodesignshow )

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie
Gładka lśniąca obrączka i piękny, duży brylant po środku – tak wygląda klasyczny pierścionek zaręczynowy. Ale czy każ...
Pierścionek zaręczynowy z perłą Pierścionek zaręczynowy z perłą
Perły mają w sobie coś wyjątkowego, co sprawia że pasują każdej kobiecie bez względu na wiek czy typ urody. Są symbolem...

Z dziewczyną czy bez?

Po pierwsze musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy idziemy na zakupy z dziewczyną czy bez niej.

Panowie mający poważne zamiary wobec swoich ukochanych mogą już odpowiednio wcześniej zaglądać z nimi do sklepów jubilerskich i orientować się w dziewczęcych gustach.

Jeśli Twoja ukochana doskonale wie czego chce i w kwestiach związanych z modą i wyglądem nie jest elastyczna – chyba nie masz wyboru, musisz zabrać ją na zakupy i dobrze zapamiętać, co się jej spodobało.

Jeśli Twoja wybranka lubi przede wszystkim niespodzianki, możesz ją zaręczynowo zaskoczyć. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z którąś z kobiet z jej bliskiego otoczenia lub postawić na własny gust w przekonaniu, że pierścionek to przede wszystkim symbol Twojej miłości, a nie modna błyskotka.

Zachowanie paragonu i omówienie w sklepie warunków ewentualnej wymiany pierścionka jest zawsze dobrym rozwiązaniem!

Kto powiedział, ze brylant musi być jeden?Kto powiedział, że brylant musi być jeden? (by kkoshy )

Złoto nie zawsze jest złote!

Pierwszą ważną kwestią jest wybór koloru złota. Mamy do wyboru złoto: żółte (najpopularniejsze), białe rodowane (na pierwszy rzut oka wygląda jak srebro), białe nierodowane (z żółtawym odcieniem) i czerwone (różowe). Możliwy jest także zakup pierścionka łączącego w sobie dwa rodzaje złota.

Jeśli ukochana jest piegowatym rudzielcem lub bladolicą blondynką, będzie pasowało do niej żółte złoto, zaróżowiona cera i brązowe włosy lub typowa uroda królewny Śnieżki (jasna cera i kruczoczarne włosy) to doskonałe tło dla biżuterii z białego złota.

Ile złota jest w złocie?

Przy wybieraniu pierścionka istotna może okazać się także próba złota, czyli zawartość czystego kruszcu w stopie – czyste złoto jest zbyt miękkie, aby w biżuterii mogło występować samodzielnie. Ilość tę określa się w promilach. Najpopularniejsze próby złota:

  • 333 – biżuteria trwała, zwykle niedroga, odcień złota może być jaśniejszy niż przy wyższych próbach,
  • 585 – trwała i o ładnym kolorze, najpopularniejsza próba złota na pierścionki zaręczynowe,
  • 750 – z powodu niższej twardości podatna na zarysowania.

Trzy kolory złota: białe, żółte i różoweTrzy kolory złota: białe, żółte i różowe (by eikoeikoeiko )

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy po babci Pierścionek zaręczynowy po babci
Jaki pierścionek zaręczynowy dla ukochanej? Najczęściej mężczyźni kupują go u jubilera, nierzadko dokładnie taki jaki...
Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem
Czerwony kojarzy się z miłością, czy mężczyzna może więc bardziej podkreślić wyjątkowość swych uczuć niż wręczają...

Można postawić na klasykę…Można postawić na klasykę… (by paramourphotos )

Brylant, diament czy cyrkonia?

Buszując po sklepach jubilerskich z pewnością zauważycie, że część pierścionków z białym, przezroczystym oczkiem jest droższa, a część tańsza, niezależnie od kruszcu. Tańsze pierścionki są zazwyczaj z cyrkonią, a droższe – z brylantem.

Warto rozwiać pewną wątpliwość: brylant to samo co diament... no prawie: brylant to diament o charakterystycznym brylantowym szlifie – w każdym razie mówimy tu o jednym i tym samym minerale.

Na pierwszy rzut oka niewprawne oko nie zauważy różnicy między tymi kamieniami, ale widoczna może być ona po latach – cyrkonia szybciej się zarysuje, diament jest niebywale twardy (to najtrwalszy minerał w przyrodzie!). Inne jest także pochodzenie obu kamieni: diament jest krystaliczną postacią węgla, zaś cyrkonia – kamieniem produkowanym syntetycznie.

Musimy pamiętać o jednym: każdy pierścionek zaręczynowy, niezależnie od ceny i dołączonych doń certyfikatów, mówi o miłości i to powinno być przy jego wyborze najważniejsze.

... albo wybrać pierścionek z kolorowym oczkiem …... albo wybrać pierścionek z kolorowym oczkiem … (by easement )

Rozmiar ma znaczenie?

W amerykańskich filmach oczy kobiet rozświetlają się tym intensywniej, im brylant w pierścionku jest większy.

W panach zasiać to może niesłuszne przekonanie, że najważniejsza jest wielkość „oczka” pierścionka.

Tymczasem wybierając pierścionek zaręczynowy musimy zmierzyć się nie tylko z wielkością i kształtem kamienia, ale także z ilością oczek i ich kolorami.

Pierścionek zaręczynowy nie musi mieć jednego, efektownego oczka (choć klasyka jest zawsze piękna) – może mieć ich kilka lub kilkanaście ułożonych obok siebie,  tworzących np. kształt kwiatka, serduszka lub otaczających całą obrączkę.

Jeśli któryś z takich pierścionków uznamy za najlepszy dla ukochanej nie rezygnujmy z wyboru tylko dlatego, że nie wygląda na typowy zaręczynowy. „Typowy” może oznaczać „bezpieczny”, ale niekoniecznie „idealny”.

W poszukiwaniu inspiracji, zapraszamy do naszej galerii pierścionków zaręczynowych.

... lub z romantycznym serduszkiem.... lub z romantycznym serduszkiem. (by coreyann )

Zainteresują Cię również

Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida
Coraz chętniej dzielicie się z nami swoimi historiami i inspiracjami, a dla nas ogromną przyjemnością jest móc gościć was...
Zamiast pierścionka zaręczynowego Zamiast pierścionka zaręczynowego
Nie każda kobieta lubi nosić pierścionki. Niektórym Paniom przeszkadzają one w pracy, inne znów mają zbyt szczupłe palce i...

 

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Mój mąż (wtedy jeszcze chłopak) wiedział jaki chcę pierścionek. Przy każdej nadarzającej się okazji pokazywałam mu pierścionek, który mi się podobał. Dostałam podobny, z mniejszym oczkiem...ale za to brylantem.

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location