Wybieramy idealny pierścionek zaręczynowy – poradnik dla przyszłych narzeczonych

podroz poslubna w azji

Przed mężczyzną pragnącym się oświadczyć swojej wybrance stoi nie lada wyzwanie – wybór idealnego pierścionka zaręczynowego. Nie istnieje żaden złoty środek, jak zrobić to dobrze.

Najłatwiej byłoby iść do sklepu z przyszłą żoną, co jednak z kobietami, którym marzą się zaręczyny-niespodzianka? Poniżej zaprezentujemy pierścionkowy miniprzewodnik dla panów, który pomoże wszystkim przyszłym mężom odnaleźć się w świecie damskiej biżuterii.

Jak śpiewała Marilyn Monroe: „diamenty najlepszym przyjacielem kobiety”Jak śpiewała Marilyn Monroe: „diamenty najlepszym przyjacielem kobiety” (by ecodesignshow )

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie
Gładka lśniąca obrączka i piękny, duży brylant po środku – tak wygląda klasyczny pierścionek zaręczynowy. Ale czy każda kobieta...
Pierścionek zaręczynowy z perłą Pierścionek zaręczynowy z perłą
Perły mają w sobie coś wyjątkowego, co sprawia że pasują każdej kobiecie bez względu na wiek czy typ urody. Są symbolem...

Z dziewczyną czy bez?

Po pierwsze musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy idziemy na zakupy z dziewczyną czy bez niej.

Panowie mający poważne zamiary wobec swoich ukochanych mogą już odpowiednio wcześniej zaglądać z nimi do sklepów jubilerskich i orientować się w dziewczęcych gustach.

Jeśli Twoja ukochana doskonale wie czego chce i w kwestiach związanych z modą i wyglądem nie jest elastyczna – chyba nie masz wyboru, musisz zabrać ją na zakupy i dobrze zapamiętać, co się jej spodobało.

Jeśli Twoja wybranka lubi przede wszystkim niespodzianki, możesz ją zaręczynowo zaskoczyć. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z którąś z kobiet z jej bliskiego otoczenia lub postawić na własny gust w przekonaniu, że pierścionek to przede wszystkim symbol Twojej miłości, a nie modna błyskotka.

Zachowanie paragonu i omówienie w sklepie warunków ewentualnej wymiany pierścionka jest zawsze dobrym rozwiązaniem!

Kto powiedział, ze brylant musi być jeden?Kto powiedział, że brylant musi być jeden? (by kkoshy )

Złoto nie zawsze jest złote!

Pierwszą ważną kwestią jest wybór koloru złota. Mamy do wyboru złoto: żółte (najpopularniejsze), białe rodowane (na pierwszy rzut oka wygląda jak srebro), białe nierodowane (z żółtawym odcieniem) i czerwone (różowe). Możliwy jest także zakup pierścionka łączącego w sobie dwa rodzaje złota.

Jeśli ukochana jest piegowatym rudzielcem lub bladolicą blondynką, będzie pasowało do niej żółte złoto, zaróżowiona cera i brązowe włosy lub typowa uroda królewny Śnieżki (jasna cera i kruczoczarne włosy) to doskonałe tło dla biżuterii z białego złota.

Ile złota jest w złocie?

Przy wybieraniu pierścionka istotna może okazać się także próba złota, czyli zawartość czystego kruszcu w stopie – czyste złoto jest zbyt miękkie, aby w biżuterii mogło występować samodzielnie. Ilość tę określa się w promilach. Najpopularniejsze próby złota:

  • 333 – biżuteria trwała, zwykle niedroga, odcień złota może być jaśniejszy niż przy wyższych próbach,
  • 585 – trwała i o ładnym kolorze, najpopularniejsza próba złota na pierścionki zaręczynowe,
  • 750 – z powodu niższej twardości podatna na zarysowania.

Trzy kolory złota: białe, żółte i różoweTrzy kolory złota: białe, żółte i różowe (by eikoeikoeiko )

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy po babci Pierścionek zaręczynowy po babci
Jaki pierścionek zaręczynowy dla ukochanej? Najczęściej mężczyźni kupują go u jubilera, nierzadko dokładnie taki jaki upatrzyła...
Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem
Czerwony kojarzy się z miłością, czy mężczyzna może więc bardziej podkreślić wyjątkowość swych uczuć niż wręczając ukochanej...

Można postawić na klasykę…Można postawić na klasykę… (by paramourphotos )

Brylant, diament czy cyrkonia?

Buszując po sklepach jubilerskich z pewnością zauważycie, że część pierścionków z białym, przezroczystym oczkiem jest droższa, a część tańsza, niezależnie od kruszcu. Tańsze pierścionki są zazwyczaj z cyrkonią, a droższe – z brylantem.

Warto rozwiać pewną wątpliwość: brylant to samo co diament... no prawie: brylant to diament o charakterystycznym brylantowym szlifie – w każdym razie mówimy tu o jednym i tym samym minerale.

Na pierwszy rzut oka niewprawne oko nie zauważy różnicy między tymi kamieniami, ale widoczna może być ona po latach – cyrkonia szybciej się zarysuje, diament jest niebywale twardy (to najtrwalszy minerał w przyrodzie!). Inne jest także pochodzenie obu kamieni: diament jest krystaliczną postacią węgla, zaś cyrkonia – kamieniem produkowanym syntetycznie.

Musimy pamiętać o jednym: każdy pierścionek zaręczynowy, niezależnie od ceny i dołączonych doń certyfikatów, mówi o miłości i to powinno być przy jego wyborze najważniejsze.

... albo wybrać pierścionek z kolorowym oczkiem …... albo wybrać pierścionek z kolorowym oczkiem … (by easement )

Rozmiar ma znaczenie?

W amerykańskich filmach oczy kobiet rozświetlają się tym intensywniej, im brylant w pierścionku jest większy.

W panach zasiać to może niesłuszne przekonanie, że najważniejsza jest wielkość „oczka” pierścionka.

Tymczasem wybierając pierścionek zaręczynowy musimy zmierzyć się nie tylko z wielkością i kształtem kamienia, ale także z ilością oczek i ich kolorami.

Pierścionek zaręczynowy nie musi mieć jednego, efektownego oczka (choć klasyka jest zawsze piękna) – może mieć ich kilka lub kilkanaście ułożonych obok siebie,  tworzących np. kształt kwiatka, serduszka lub otaczających całą obrączkę.

Jeśli któryś z takich pierścionków uznamy za najlepszy dla ukochanej nie rezygnujmy z wyboru tylko dlatego, że nie wygląda na typowy zaręczynowy. „Typowy” może oznaczać „bezpieczny”, ale niekoniecznie „idealny”.

W poszukiwaniu inspiracji, zapraszamy do naszej galerii pierścionków zaręczynowych.

... lub z romantycznym serduszkiem.... lub z romantycznym serduszkiem. (by coreyann )

Zainteresują Cię również

Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida
Coraz chętniej dzielicie się z nami swoimi historiami i inspiracjami, a dla nas ogromną przyjemnością jest móc gościć was w...
Zamiast pierścionka zaręczynowego Zamiast pierścionka zaręczynowego
Nie każda kobieta lubi nosić pierścionki. Niektórym Paniom przeszkadzają one w pracy, inne znów mają zbyt szczupłe palce i trudno...