Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem. Czerwone kamienie szlachetne

podroz poslubna w azji

Czerwony kojarzy się z miłością, czy mężczyzna może więc bardziej podkreślić wyjątkowość swych uczuć niż wręczając ukochanej pierścionek zaręczynowy z czerwonym kamieniem?

Czerwony kamień w pierścionku zaręczynowym symbolizuje gorące uczucie między zakochanymiCzerwony kamień w pierścionku zaręczynowym symbolizuje gorące uczucie między zakochanymi (by nanfan )

Czerwony – kolor miłości

Kolor czerwony symbolizuje ciepło, odwagę, pasję, gorące uczucia, energię życiową i witalność. W wielu krajach, np. w Chinach uważany jest za kolor przynoszący szczęście, dlatego Panny Młode do ślubu zakładają właśnie czerwone suknie.

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie
Gładka lśniąca obrączka i piękny, duży brylant po środku – tak wygląda klasyczny pierścionek zaręczynowy. Ale czy każda kobieta...
Pierścionek zaręczynowy z perłą Pierścionek zaręczynowy z perłą
Perły mają w sobie coś wyjątkowego, co sprawia że pasują każdej kobiecie bez względu na wiek czy typ urody. Są symbolem...

Jaki odcień złota?

Kolor czerwony jest odcieniem ciepłym, najlepiej więc prezentować się będzie w połączeniu z ciepłym odcieniem złota, żółtym lub różowym. Oczywiście nie jest to żadna sztywna reguła i również pierścionki srebrne czy z białego złota będą wyglądać pięknie. Najważniejsze jest, by przy wyborze kierować się własnym gustem lub też preferencjami przyszłej narzeczonej. Jeśli wybranka nie lubi żółtego złota i nosi jedynie srebro to lepiej wybrać pierścionek z białego złota.

Czerwone kamienie najpiękniej prezentuje się w złotej oprawieCzerwone kamienie najpiękniej prezentuje się w złotej oprawie (by north_blue )

Dla jakiej kobiety?

Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem z pewnością zachwyci kobiety o silnej osobowości, pewne siebie, przebojowe, energiczne, które żyją pełnią życia i nie boją się nowych wyzwań.

Energia czerwonych kamieni może także pomóc przełamać lęki kobietom nieśmiałym, niepewnym swej wartości, bojących się zmian w życiu oraz dodać optymizmu i pozytywnego nastawienia do świata.

Panie, które dobrze czują się w czerwieni, często noszą na ustach czerwoną pomadkę lub wybierają dodatki w tym kolorze również ucieszą się z pierścionka z takim właśnie kamieniem.

Ciepły, żywy i radosny kolor kamienia może naładować pozytywną energiąCiepły, żywy i radosny kolor kamienia może naładować pozytywną energią (by 3BL Media )

Czerwone kamienie

Rubin

Rzadki i jeden z najdroższych oraz najtwardszych kamieni szlachetnych, będący odmianą korundu.

 

Rubiny występują w wielu odcieniach czerwieni (w tym także w kolorze różowym), lecz najbardziej cenione są kamienie o barwie zimnej, krwistej czerwieni (z domieszką tonów niebieskich). Ze względu na bardzo wysoką cenę kamieni naturalnych, w jubilerstwie powszechnie stosuje się ich syntetyczne odpowiedniki.

Granat

Granaty to piękne kamienie szlachetne należące do grupy krzemianów. Występuje w wielu różnych odmianach, różniących się od siebie wzorem chemicznym i barwą. W jubilerstwie najczęściej wykorzystuje się kamienie w kolorze od jaskrawej po ciemną, brunatną czerwień. Od rubinu, odróżnia go tonacja, która w przypadku granatów jest ciepła. Kamienie te są dość kruche, należy więc obchodzić się z nimi delikatnie.

Rubelit

Rubelit to handlowa nazwa dla czerwonego turmalinu. Ten piękny, rzadki kamień szlachetny występuje w kolorze od różowego poprzez karminowy po ciemnoczerwony. Rubelit ze względu na swą barwę często bywa mylony z rubinem, lub stanowi jego zamiennik.

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy po babci Pierścionek zaręczynowy po babci
Jaki pierścionek zaręczynowy dla ukochanej? Najczęściej mężczyźni kupują go u jubilera, nierzadko dokładnie taki jaki upatrzyła...
Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida
Coraz chętniej dzielicie się z nami swoimi historiami i inspiracjami, a dla nas ogromną przyjemnością jest móc gościć was w...

 

Rubiny to jedne z najdroższych kamieni szlachetnych - przepięknie wyglądają w towarzystwie diamentówRubiny to jedne z najdroższych kamieni szlachetnych - przepięknie wyglądają w towarzystwie diamentów (by bfishadow )

W Chinach czerwień uważana jest za kolor przynoszący szczęścieW Chinach czerwień uważana jest za kolor przynoszący szczęście (by jaytamboli )

Czerwone kamienie szlachetne występują w wielu odcieniach - od ciepłych i jasnych po chłodne, krwiste i karminoweCzerwone kamienie występują w wielu odcieniach - od ciepłych i jasnych po chłodne, krwiste i karminowe (by tijf )

Topaz czerwony

Topazy to rzadkie kamienie szlachetne z grupy krzemianów. Charakteryzuje je duża twardość i różnorodność barw.

Czerwone topazy nazywane są królewskimi i mają głęboką, ciemną barwę. Są to kamienie o dużej łupliwości, należy więc uważać by ich nie uszkodzić przy noszeniu.

Agat

Agaty to bardzo popularne i powszechnie stosowane w jubilerstwie kamienie półszlachetne z grupy kwarców, występujące we wszystkich odmianach kolorystycznych. Kamienie osadzane w pierścionkach mają przeważnie szlif gładki, ale coraz częściej jubilerzy stosują także szlif fasetowy.

Spinel

Rzadki kamień szlachetny z grupy tlenków, występujący w wielu odmianach i barwach. Czerwone spinele mają kolor czerwono-malinowy i z tego względu bardzo przypominają rubiny. Wiele kamieni uważanych kiedyś i klasyfikowanych jako rubiny okazała się być spinelami.

Kwarc czerwony

To kamień szlachetny należący do grupy kwarców, występujący we wszystkich możliwych odcieniach czerwieni. Jest kamieniem klasyfikowanym jako kruchy, wrażliwy na działanie wysokich temperatur i promieni słonecznych.

Z pierścionka z takim oczkiem ucieszą się wszystkie kobiety lubiące czerwony kolorZ pierścionka z takim oczkiem ucieszą się wszystkie kobiety lubiące czerwony kolor (by north_blue )

Wiele kamieni szlachetnych posiada odmianę w czerwonej barwieWiele kamieni szlachetnych posiada odmianę o barwie czerwonej (by somma )

Zainteresują Cię również

Zamiast pierścionka zaręczynowego Zamiast pierścionka zaręczynowego
Nie każda kobieta lubi nosić pierścionki. Niektórym Paniom przeszkadzają one w pracy, inne znów mają zbyt szczupłe palce i trudno...
Oświadczyny kobiety Oświadczyny kobiety
Mamy XXI wiek, wywalczone i upragnione równouprawnienie. Wykonujemy często  typowo męskie zawody,  w domu naprawiamy...