Pierścionek zaręczynowy z zielonym kamieniem. Zielone kamienie. Kamienie szlachetne

podroz poslubna w azji

Pierścionek zaręczynowy z zielonym oczkiem należy do rzadkości. Szkoda, bo zieleń jest przecież kolorem nadziei, odniesieniem do miłości nie tylko do siebie, ale i przyrody.

 Zieleń jest kolorem nadzieiZieleń jest kolorem nadziei (by Faisal Almaiman )

Kolor zielony

Wybierając zielony pierścionek zaręczynowy, kierować się możemy np.: kolorem oczu ukochanej, ulubionym kamieniem czy znaczeniem tej barwy. Kolor zielony jest kolorem nadziei, harmonii, szczęścia i wyciszenia. Ciekawostką jest, że w średniowieczu unikało się tego koloru, bo oznaczał śmierć. Pierścionek zaręczynowy z zielonym kamieniem idealnie sprawdzi się na palcu kobiety, która prowadzi intensywny tryb życia, a potrzebuje odrobiny spokoju.

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie
Gładka lśniąca obrączka i piękny, duży brylant po środku – tak wygląda klasyczny pierścionek zaręczynowy. Ale czy każda kobieta...
Pierścionek zaręczynowy z perłą Pierścionek zaręczynowy z perłą
Perły mają w sobie coś wyjątkowego, co sprawia że pasują każdej kobiecie bez względu na wiek czy typ urody. Są symbolem...

Ciekawostką jest, że w średniowieczu unikało się koloru zielonegoCiekawostką jest, że w średniowieczu unikało się koloru zielonego (by mauroescritor )

Zielone kamienie

Szmaragd

Szmaragd jest niezwykle cennym kamieniem w jubilerstwie. Jest to najszlachetniejszy kamień z grupy berylu. Jako ozdoba używany był już w czasach starożytnych. Szmaragdy o najwyższej jakości są koloru przeźroczystego. Kamień ten oprócz aspektów estetycznych ma też podobno właściwości lecznicze: zapobiega bólom głowy oraz łagodzi podrażnienia.

Mówi się, że szmaragd to kamień "miły Bogu i ludziom".

Oliwin

Oliwin to „kamień słońca”. Nie tylko przepięknie prezentuje się na palcu, ale według medycyny niekonwencjonalnej oczyszcza organizm z toksyn, powoduje poczucie spokoju, chroni przed depresją.

Zielony kamień doskonale komponuje się z cyrkoniamiZielony kamień doskonale komponuje się z cyrkoniami (by aldenchadwick )

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy po babci Pierścionek zaręczynowy po babci
Jaki pierścionek zaręczynowy dla ukochanej? Najczęściej mężczyźni kupują go u jubilera, nierzadko dokładnie taki jaki upatrzyła...
Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem
Czerwony kojarzy się z miłością, czy mężczyzna może więc bardziej podkreślić wyjątkowość swych uczuć niż wręczając ukochanej...

Agat

Agat również był używany już w średniowieczu. Najczęściej występuje w kolorach: szarym, różowym i brunatnym, ale w sklepach jubilerskich dostaniemy też pierścionki z agatem w kolorze zielonym.

Agat poprawia koncentrację, dobrze wpływa na kondycję skóry, jest korzystny dla nerek i żołądka.

Brylant

Najlepszym przyjacielem kobiet są brylanty. Coś w tym musi być! Najczęściej występuje w kolorze białym, ale warto poszukać też pierścionków z brylantem w kolorze zielonym.

Inne kamienie

W sklepach zobaczymy też pierścionki z innymi, zielonymi kamieniami, np. apatytem, turmalinem, chryzokolem albo fluorytem.

Pierścionek zaręczynowy może mieć więcej niż jeden kamień. Zielone oczko przepięknie wygląda w połączeniu z białymi brylantami albo cyrkoniami.

Kamienie szlachetne mają też właściwości leczniczeKamienie szlachetne mają też właściwości lecznicze (by Philliz88 )

Do pierścionka zaręczynowego można dobrać też kolczykiDo pierścionka zaręczynowego można dobrać też kolczyki (by digipam )

Zainteresują Cię również

Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida
Coraz chętniej dzielicie się z nami swoimi historiami i inspiracjami, a dla nas ogromną przyjemnością jest móc gościć was w...
Zamiast pierścionka zaręczynowego Zamiast pierścionka zaręczynowego
Nie każda kobieta lubi nosić pierścionki. Niektórym Paniom przeszkadzają one w pracy, inne znów mają zbyt szczupłe palce i trudno...