Pierścionek zaręczynowy z perłą – czy warto wierzyć w przesądy?

Perły mają w sobie coś wyjątkowego, co sprawia że pasują każdej kobiecie bez względu na wiek czy typ urody. Są symbolem doskonałego piękna i ponadczasowej elegancji.

Mimo to rzadko można zobaczyć je na palcu przyszłej Panny Młodej. Wszystko to za sprawą licznych przesądów, mówiących o tym jakoby perły miały przyciągać smutek, łzy i nieszczęście. Ci, którzy jednak w przesądy nie wierzą koniecznie powinni rozważyć zakup pierścionka zaręczynowego z perłą.

Pierścionki zaręczynowe z perłą nie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród  parPierścionki zaręczynowe z perłą nie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród par (by rachel_wildphotography )

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie
Gładka lśniąca obrączka i piękny, duży brylant po środku – tak wygląda klasyczny pierścionek zaręczynowy. Ale czy każ...
Pierścionek zaręczynowy po babci Pierścionek zaręczynowy po babci
Jaki pierścionek zaręczynowy dla ukochanej? Najczęściej mężczyźni kupują go u jubilera, nierzadko dokładnie taki jaki...

Naturalne czy hodowlane?

Perły naturalne, nazywane także prawdziwymi, wytwarzane są przez perłopławy,

jako reakcja obronna organizmu na obce ciało, które przedostało się do wnętrza muszli. Hodowlane perły natomiast powstają we wnętrzu perłopławów na skutek ingerencji człowieka, niemniej nadal są produktem naturalnym. Oba rodzaje pereł dzieli się na słodkowodne lub słonowodne.

Rodzaje pereł

Perły mogą przybierać najróżniejsze kształty oraz występują w wielu odmianach kolorystycznych. Wyróżnia się perły białe, kremowe, różowe, niebieskie, brązowe i czarne. Prócz podstawowego koloru, perły charakteryzują się także obecnością dodatkowej barwy, punktowej, określanej jako „orient” lub przenikającej – „overton”.

Perły mogą przybierać najróżniejsze formy, wśród których najbardziej pożądana i najrzadziej występująca jest forma idealnie kulista – takie perły osiągają najwyższą cenę. Inne kształty jakie wyróżnia się wśród pereł to kropla (gruszka), barok (nieregularna forma), płaski, ziarno, guzik, połówkowy i ćwiartkowy.

To jaki kolor i kształt będzie miała perła zależy głównie od gatunku perłopława oraz warunków środowiskowych, w których żyje małż.

Perły łączą w sobie piękno i ponadczasową elegancjęPerły łączą w sobie piękno i ponadczasową elegancję (by mauroescritor )

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem
Czerwony kojarzy się z miłością, czy mężczyzna może więc bardziej podkreślić wyjątkowość swych uczuć niż wręczają...
Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida
Coraz chętniej dzielicie się z nami swoimi historiami i inspiracjami, a dla nas ogromną przyjemnością jest móc gościć was...

Wokół pereł narosło wiele przesądówWokół pereł narosło wiele przesądów (by breatheindigital )

Perła idealna

Najwyżej cenione są oczywiście perły prawdziwe o regularnym kulistym kształcie i idealnej, gładkiej powierzchni.

Kolejną cechą na którą warto zwrócić uwagę jest połysk – perła powinna odbijać światło. Na cenę perły ma także wpływ jej wielkość, im większa tym oczywiście cena jest wyższa.

Pielęgnacja pereł

Perły są niezwykle delikatne i wrażliwe na działanie warunków atmosferycznych, wymagają więc specjalnych środków ostrożności oraz pielęgnacji. Pierścionek zaręczynowy z perłą należy chronić przed zbytnią wilgocią, ale też przed wysuszeniem, gdyż suche powietrze i wysoka temperatura może spowodować kruszenie się pereł. Perły są także szczególnie wrażliwe na działanie różnego rodzaju kosmetyków a także kwasów. Często noszone z czasem tracą swój blask i matowieją.

Przesądy związane z perłami?

Wśród licznych ślubnych przesądów są również i takie dotyczące pereł. Według nich założenie w dniu ślubu biżuterii z pereł przynosi pecha, łzy i nieszczęście. Również podarowanie pierścionka zaręczynowego z perłą uważane jest za złą wróżbą, ściągającą na zakochanych smutek i łzy. Jeszcze inny przesąd mówi o tym że jedynie kobiety urodzone pod znakiem ryb, mogą nosić perły – innym znakom zodiaku kamień ten przyniesie nieszczęście.

Perły występują w wielu odmianach kolorystycznych a także w wielu kształtachPerły występują w wielu odmianach kolorystycznych a także w wielu kształtach (by north_blue )

O pierścionek z perłą trzeba szczególnie dbać, aby cenny klejnot nie uległ zniszczeniuO pierścionek z perłą trzeba szczególnie dbać, aby cenny klejnot nie uległ zniszczeniu (by paparutzi )

Według przesądów pierścionek zaręczynowy z perłą przyniesie zakochanym smutek i łzyWedług przesądów pierścionek zaręczynowy z perłą przyniesie zakochanym smutek i łzy (by sodaniechea )

Zainteresują Cię również

Zamiast pierścionka zaręczynowego Zamiast pierścionka zaręczynowego
Nie każda kobieta lubi nosić pierścionki. Niektórym Paniom przeszkadzają one w pracy, inne znów mają zbyt szczupłe palce i...
Oświadczyny kobiety Oświadczyny kobiety
Mamy XXI wiek, wywalczone i upragnione równouprawnienie. Wykonujemy często  typowo męskie zawody,  w domu naprawiamy...

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location