Pierścionek zaręczynowy po babci. Pierścionek zaręczynowy w stylu retro

podroz poslubna w azji

Jaki pierścionek zaręczynowy dla ukochanej? Najczęściej mężczyźni kupują go u jubilera, nierzadko dokładnie taki jaki upatrzyła sobie wcześniej jego wybranka.

Niektórzy jednak – tradycjonaliści i romantycy, pragną podarować ukochanej pierścionek wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, taki który ma wartość sentymentalną.

Pierścionek zaręczynowy często stanowi pamiątkę rodzinną przekazywana z pokolenia na pokoleniePierścionek zaręczynowy często stanowi pamiątkę rodzinną przekazywana z pokolenia na pokolenie (by mintsocial )

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie
Gładka lśniąca obrączka i piękny, duży brylant po środku – tak wygląda klasyczny pierścionek zaręczynowy. Ale czy każda kobieta...
Pierścionek zaręczynowy z perłą Pierścionek zaręczynowy z perłą
Perły mają w sobie coś wyjątkowego, co sprawia że pasują każdej kobiecie bez względu na wiek czy typ urody. Są symbolem...

Pierścionek z duszą

Pierścionek zaręczynowy babci, czy taki który w rodzinie jest od pokoleń wiąże się z niejedną wzruszającą a także miłosną historią i stanowi cenną rodzinną pamiątkę.

Otrzymanie takiego pierścionka ma więc podwójne znaczenie, bo z jednej strony wyraża uczucia mężczyzny, z drugiej zaś świadczy o akceptacji jego wyboru przez bliskich i symbolicznym przyjęciu jego ukochanej do rodziny.

W stylu retro

Stare, stylizowane pierścionki mają w sobie coś wyjątkowego. Często masywne, solidnie a przy tym misternie wykonane i bogato zdobione, raczej nie należą do delikatnych i skromnych. Ale właśnie w tym tkwi cały ich urok oraz oryginalność, co przy obecnym masowym, często powielanym wzornictwie stanowi ogromną zaletę.

Co z rozmiarem?

Największym kłopotem w przypadku takiego pierścionka jest niewątpliwie rozmiar. Bywa, że wybranka ma identyczny rozmiar, częściej jednak konieczne jest zmniejszanie lub powiększanie pierścionka. W przypadku starej biżuterii może nie być to takie proste. Z zasady złotnicy nie pomniejszają lub też nie powiększają pierścionków więcej niż o jeden rozmiar. Czasem jednak, kiedy biżuteria inkrustowana jest kamieniami szlachetnymi, zmiana rozmiaru w ogóle nie jest możliwa, ze względu na duże ryzyko uszkodzenia kamienia.

Pierścionek zaręczynowy po babci kryje w sobie niejedną tajemnice... (by telachhe )

Pierścionek zaręczynowy po babci ma w sobie niepowtarzalny urok"Stare" pierścionki mają w sobie niepowtarzalny urok (by somma )

Dawniej pierścionki cechowały się misterną robotą i bogatym zdobieniemDawniej pierścionki cechowały się misterną robotą i bogatym zdobieniem (by somma )

Kamienie

Cechą charakterystyczną „starych” pierścionków są przepiękne, duże, rzadkie i naturalne kamienie szlachetne, których w nowych pierścionkach próżno szukać. Ceny naturalnych kamieni szlachetnych są bardzo wysokie, dlatego obecnie w jubilerstwie zastępuje się je syntetycznymi odpowiednikami.

Rubin

Rubiny to jedne z najdroższych oraz najtwardszych kamieni szlachetnych, będące odmianą korundu. Kamienie występują w wielu odcieniach od różu po głęboką czerwień. W jubilerstwie najbardziej cenione są te o barwie zimnej, krwistej czerwieni. Rubiny symbolizują głębokie, czyste uczucie oraz wielką namiętność.

Szmaragd

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem
Czerwony kojarzy się z miłością, czy mężczyzna może więc bardziej podkreślić wyjątkowość swych uczuć niż wręczając ukochanej...
Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida
Coraz chętniej dzielicie się z nami swoimi historiami i inspiracjami, a dla nas ogromną przyjemnością jest móc gościć was w...

Ten przepiękny zielony kamień uważany jest za najszlachetniejszą odmianę berylu. Jego kolor jest tak wyjątkowy, że powszechnie stosuje się na jego określenie nazwy „szmaragdowy”. Szmaragdom przypisuje się działanie kojące i łagodzące napięcia. Pomagają odzyskać równowagę wewnętrzną i odnaleźć szczęście.

Szafir

Podobnie jak rubin, szafir jest odmianą korundu. Obecnie tą nazwą określa się wszystkie kamienie szlachetne z tej grupy, wyłączając te o barwie czerwonej (rubiny). Wyróżnia się szafiry niebieskie, bezbarwne, różowe, pomarańczowe, żółte, zielone i fioletowe. Kamienie te uważane są za symbol mądrości i nieskończoności.

Stare pierścionki zaręczynowe zdobią często rzadkie i drogocenne kamienie szlachetneStare pierścionki zaręczynowe zdobią często rzadkie i drogocenne kamienie szlachetne (by jacbt

 

Zmiana rozmiaru w pierścionku z kamieniem szlachetnym czasem jest niemożliwaZmiana rozmiaru w pierścionku z kamieniem szlachetnym czasem jest niemożliwa (by jacbt )

Aleksandryt

Jeden z najniezwyklejszych kamieni szlachetnych, będący odmianą chryzoberylu. Ich cechą charakterystyczną jest zdolność zmiany koloru. W dziennym świetle kamienie mają kolor zielony, w sztucznym natomiast przybierają barwę fioletowo-purpurową. Uważa się że podobnie jak perły, wybranym znakom zodiaku może przynosić szczęście, innym smutek, a nawet śmierć.

Akwamaryn

Tak jak szmaragd, akwamaryn jest kamieniem szlachetnym należącym do grupy beryli. Kamienie te maja barwę od jasno po ciemnoniebieską oraz niebieskozieloną, a ich nazwa z języka łacińskiego oznacza „wodę morską” co dobrze opisuje ich kolor. Akwamaryny uważane są za kamienie dodające odwagi i śmiałości oraz pomagające ludziom w byciu asertywnym.

Morganit

Kolejny kamień szlachetny z grupy beryli. Morganity występują w przepięknej, rzadkiej jasnoróżowej lub bladołososiowej barwie, a ich cechą charakterystyczną jest dychroizm – w zależności od kąta patrzenia kamienie te są różowe lub bezbarwne. Morganity uważa się za kamienie oddziałującej na równowagę emocjonalną i duchową.

Piękny pierścionek z rubinem - kamieniem, który symbolizuje wielką i namiętną miłośćPiękny pierścionek z rubinem - kamieniem, który symbolizuje wielką i namiętną miłość (by somma )

Zamiast ze sklepu, można podarować ukochanej pierścionek z babcinej szkatułkiZamiast ze sklepu, można podarować ukochanej pierścionek z babcinej szkatułki (by coreyann )

Zainteresują Cię również

Zamiast pierścionka zaręczynowego Zamiast pierścionka zaręczynowego
Nie każda kobieta lubi nosić pierścionki. Niektórym Paniom przeszkadzają one w pracy, inne znów mają zbyt szczupłe palce i trudno...
Oświadczyny kobiety Oświadczyny kobiety
Mamy XXI wiek, wywalczone i upragnione równouprawnienie. Wykonujemy często  typowo męskie zawody,  w domu naprawiamy...