Pierścionek zaręczynowy z niebieskim oczkiem. Niebieskie kamienie szlachetne. Pierścionek zaręczynowy

podroz poslubna w azji

Pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany ze złota lub platyny, a kamień musi być szlachetny lub półszlachetny. Dużym powodzeniem zaczęły się cieszyć pierścionki z niebieskim oczkiem.

 Pierścionki z niebeskim oczkiem są naprawdę wyjątkowePierścionki z niebeskim oczkiem są naprawdę wyjątkowe (by topzhang )

Jak Kate Middleton

Pierścionki zaręczynowe z niebieskim oczkiem stały się znów popularne za sprawą Księcia Williama. W 2010 roku książę wręczył swojej wybrance – Kate Middleton pierścionek po swojej mamie, Księżnej Dianie. Pierścionek wykonany jest z białego złota oraz 18-karatowego szafiru otoczonego 14 białymi diamentami. Niedługo po zaręczynach w sklepach pojawiły się repliki pierścionka, jedne tańsze – wykonane z tworzywa sztucznego, inne droższe – złoto w otoczeniu kamieni półszlachetnych i szlachetnych.

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie Pierścionek zaręczynowy inny niż wszystkie
Gładka lśniąca obrączka i piękny, duży brylant po środku – tak wygląda klasyczny pierścionek zaręczynowy. Ale czy każda kobieta...
Pierścionek zaręczynowy z perłą Pierścionek zaręczynowy z perłą
Perły mają w sobie coś wyjątkowego, co sprawia że pasują każdej kobiecie bez względu na wiek czy typ urody. Są symbolem...

Według starego przesądu każda Panna Młoda powinna mieć coś niebieskiego. Może więc pierścionek zaręczynowy?Według starego przesądu każda Panna Młoda powinna mieć coś niebieskiego. Może więc pierścionek zaręczynowy? (by zeevveez )

Dlaczego niebieski kamień?

Kolor niebieski kojarzy się z wodą i niebem. Jest też symbolem m.in. inspiracji, spokoju, świeżości czy kreatywności. Również w dniu ślubu nie zapominamy o tym kolorze. Według starego przesądu każda Panna Młoda powinna mieć coś niebieskiego. Pierścionek zaręczynowy będzie jak znalazł!

Może niebieski jest ulubionym kolorem wybranki serca? A może ma oczy w tym kolorze? Powodów, dla których warto wybrać pierścionek zaręczynowy z niebieskim kamieniem może być naprawdę wiele.

Mało którego młodego kawalera stać na pierścionek Kate Middleton. Warto jednak poszukać innych, równie pięknych i oryginalnych pierścionków zaręczynowych z niebieskim oczkiem. Jeśli nie szafir, to co? W sprzedaży jest biżuteria z wieloma, przepięknymi, niebieskimi kamieniami, które oprócz wyjątkowego wyglądu, mają też właściwości lecznicze.

Kolor niebieski jest symbolem np.: inspiracji, spokoju, świeżości czy kreatywnościKolor niebieski jest symbolem inspiracji, spokoju, świeżości czy kreatywności (by ldenchadwick )

Niebieski i biały to połączenie idealneNiebieski i biały to połączenie idealne (by jacbt )

Niebieskie kamienie

Topaz Niebieski

Topaz Niebieski jest wprost idealnym kamieniem do pierścionka zaręczynowego. Jego intensywny kolor sprawia, że jest wyjątkowy. Należy jednak uważać na wysokie temperatury, które mogą zmienić barwę na jaśniejszą. Pierścionek z tym kamieniem możemy podarować kobiecie mającej problemy z nawiązywaniem znajomości. Ponadto topaz według medycyny niekonwencjonalnej pomaga w leczeniu gruźlicy i astmy, a także opóźnia proces starzenia się.

Akwamaryn

Jest to kamień szlachetny z grupy beryli. Występuje w odcieniach: ciemnozielonym, niebieskozielonym i ciemnoniebieskim. Należy na niego uważać ponieważ jest kruchy. Akwamaryn nazywany jest „kamieniem odwagi”. Pierścionek z tym kamieniem można podarować kobiecie mającej problemy z asertywnością, podjęciem decyzji. Akwamaryn także łagodzi katar, chroni przed bólem głowy czy zwiększa odporność organizmu. 

Zainteresują Cię również

Pierścionek zaręczynowy po babci Pierścionek zaręczynowy po babci
Jaki pierścionek zaręczynowy dla ukochanej? Najczęściej mężczyźni kupują go u jubilera, nierzadko dokładnie taki jaki upatrzyła...
Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem Pierścionek zaręczynowy z czerwonym oczkiem
Czerwony kojarzy się z miłością, czy mężczyzna może więc bardziej podkreślić wyjątkowość swych uczuć niż wręczając ukochanej...

Apatyt

Apatyt występuje w wielu kolorach, w tym w niebieskim. W wysokiej temperaturze kamień może zmienić kolor. Pierścionek z apatytem będzie idealny dla kobiet o zaniżonym poczuciu wartości. Według medycyny niekonwencjonalnej, kamień ten pomaga w zrastaniu się złamanych kości, ułatwia koncentrację, łagodzi bóle gardła oraz niweluje pocenie się.

Kyanit

Kyanit pochodzi od greckiego słowa kyanos, czyli „niebieski”. Jest to przepiękny kamień występujących w wielu niebieskich odcieniach. Należy obchodzić się z nim ostrożnie ponieważ jest kruchy. Kyanit niweluje bóle głowy, astmę, zmęczenie. Reguluje ciśnienie a także pomaga w koncentracji.

Pierścionek zaręczynowy z przepięknym, błękitnym kamieniemPierścionek zaręczynowy z przepięknym, błękitnym kamieniem (by r-ray )

Wybór niebieskich kamieni jest naprawdę dużyWybór niebieskich kamieni jest naprawdę duży (by jessicarabbit )

Fluoryt

Fluoryt to jeden z najpopularniejszych minerałów na Ziemi. Może mieć różne barwy, jedną z nich jest właśnie niebieska. Należy na niego uważać ponieważ jest bardzo kruchy. Pierścionek z tym kamieniem można sprezentować kobiecie o duszy romantyczki. Wierzy się, że fluoryt poprawia kondycję fizyczną, zwalcza reumatyzm i bóle kręgosłupa.

Kwarc Niebieski

Kwarc Niebieski to kamień szlachetny z rodziny Kwarcu. Występuje w wielu odcieniach niebieskiego. Przepięknie prezentuje się nie tylko w pierścionku zaręczynowym, ale i kolczykach czy zawieszkach. Kwarc Niebieski należy chronić przed wysokimi temperaturami. Jest to idealny kamień dla osób ceniących perfekcjonizm. W medycynie niekonwencjonalnej przypisuje mu się właściwości zwalczające bóle kręgosłupa oraz gardła. Pomaga również w leczeniu astmy czy zapaleniu oskrzeli. 

Repliki pierścionka zaręczynowego Kate MiddletonRepliki pierścionka zaręczynowego Kate Middleton (by iferneinez )

Zainteresują Cię również

Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida Do trzech razy sztuka, czyli zaręczyny Majki i Dawida
Coraz chętniej dzielicie się z nami swoimi historiami i inspiracjami, a dla nas ogromną przyjemnością jest móc gościć was w...
Ślubny zwyczaj – coś niebieskiego Ślubny zwyczaj – coś niebieskiego
Tradycja mówi, że Panna Młoda w dniu swojego ślubu powinna mieć przy sobie coś niebieskiego. Może to być biżuteria, ozdoba włosów...