Dekoracja obrączek ślubnych. Podpowiadamy jakie są dostępne formy zdobienia obrączek

Dekoracja nadaje obrączkom niepowtarzalny i bardziej indywidualny charakter, dzięki czemu odpowiadają one gustom przyszłych małżonków. Obecnie możemy wybierać spośród kilku form dekoracji obrączek.

Obrączka dekorowana motywem folkowymObrączka dekorowana motywem folkowym (by fordos )

Grawer zewnętrzny

Do niedawna firmy jubilerskie oferowały jedynie grawer po wewnętrznej stronie obrączek. Najczęściej grawerowane są imiona małżonków, data ślubu czy wyznanie miłosne, choć nie jest to regułą. Tak naprawdę tekst grawerunku zależy głównie od fantazji zamawiających. Obecnie jubilerzy oferują również formę zdobienia poprzez grawer na zewnętrznej powierzchni obrączek. Wybór wzorów jest ogromny, mogą być to zarówno napisy, cyfry, symbole, grafiki itp. Wszystko zależy od gustu przyszłych Państwa Młodych.

Zainteresują Cię również

Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy, metaliczny...
Miłość ostemplowana – pomysł na oryginalne obrączki ślubne Miłość ostemplowana – pomysł na oryginalne obrączki ślubne
Obok klasycznych obrączek ślubnych z wygrawerowanymi imionami pary młodej i datą ślubu, świetnie się mają coraz bardziej szalone...

Grawer zewnętrzny nie musi ograniczać się jedynie do tekstuGrawer zewnętrzny nie musi ograniczać się jedynie do tekstu (by makelessnoise )

Inkrustowanie kamieniami jubilerskimi

Inkrustowanie obrączek kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi jest bardzo popularne, zwłaszcza wśród obrączek damskich, ale znowu nie jest to regułą.

Najpopularniejsze są oczywiście brylanty i ich tańsze odpowiedniki czyli cyrkonie. Jednakże pięknie prezentują się również inne kamienie jak szafiry czy szmaragdy. Ważne jedynie by kolor i kształt kamienia w obrączce harmonizował z „oczkiem” w pierścionku zaręczynowym. Kamienie mogą być osadzone pojedynczo bądź tworzyć kompozycje z 2, 3 a nawet większej ilości sztuk. Dostępne są również obrączki całe wysadzane kamieniami. Zamawiając obrączkę wysadzana kamieniami szlachetnymi trzeba jednak liczyć się ze sporymi kosztami. Ekonomicznym rozwiązaniem będzie wybór dużo tańszych cyrkonii, białych lub farbowanych.

Obrączka inkrustowana 7 brylantamiObrączka inkrustowana 7 brylantami (by slemmon )

Zainteresują Cię również

Czy warto grawerować obrączki? Czy warto grawerować obrączki?
Wraz z zakupem obrączek ślubnych stajemy przed możliwością ich wygrawerowania. Większość narzeczonych decyduje się na to, inni,...
Ile kosztują obrączki ślubne? Ile kosztują obrączki ślubne?
Przed zakupem obrączek ślubnych warto rozeznać się w cenach dostępnych wzorów i  modeli obrączek. Pozwoli nam to uniknąć...

Piękna dekoracja w formie inkrustowanego krzyżaPiękna dekoracja w formie inkrustowanego krzyża na męskiej obrączce (by emerycophoto )

Dia­men­to­wa­nie

Dia­men­to­wa­nie to inaczej na­no­sze­nie wszel­kie­go ro­dza­ju wzo­rów na obrącz­ki. Mogą to być fale, gwiaz­dki, jodełki, zdo­bienia na brze­gach lub inne skom­pli­ko­wa­ne wzo­ry w pio­nie i po­zio­mie – wszystko zależy od gustu klienta. Te­go ty­pu obrącz­ki będą jednak bar­dziej po­dat­ne na uszko­dze­nia, wzo­ry mogą z czasem ulegać zatarciu, a w ich wnętrzu mogą gromadzić się zabrudzenia. Warto więc dowiedzieć się czy obrączka ze wzorem jest wykonana tzw. metodą bezszwową, która minimalizuje możliwość uszkodzeń mechanicznych, wynikających z jej noszenia.

Przykład dekoracji metodą diamentowaniaPrzykład dekoracji metodą diamentowania (by simonshawca )

Połączenie różnych metod dekorowania może dać ciekawy i piękny efektPołączenie różnych metod dekorowania może dać ciekawy i piękny efekt (by tamburix )

Wykończenie

Wykończenie decydujące o fakturze obrączek może również stanowić formę dekoracji, zwłaszcza jeśli łączy się różne rodzaje wykończenia na jednej obrączce. Obecnie można wybierać spośród trzech metod, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać: polerowanie – nadaje obrączce blask i połysk oraz gładką powierzchnię, satynowanie – matowienie nadające „satynowy” mat, piaskowanie – matowienie nadające obrączce fakturę piasku. Bardzo efektownie wygląda połączenie wykończenia matowego z polerowaniem, w układzie pionowych czy poziomych pasów, fal itp.

Element dekoracyjny stanowić może również połączenie dwóch różnych wykończeń - gładkiego i satynowegoElement dekoracyjny stanowić może również połączenie dwóch różnych wykończeń - gładkiego i satynowego (by promise_tangeman )

Zainteresują Cię również

Obrączki ślubne z tytanu Obrączki ślubne z tytanu
Obrączki tytanowe od pewnego czasu stale zyskują na popularności wśród Młodych Par oraz jubilerów. A to za sprawą pięknego wyglądu...
Rodzaje obrączek ślubnych Rodzaje obrączek ślubnych
Wybór obrączek ślubnych może przyprawić niejedną Parę Młodą o zawrót głowy. Ilość dostępnych modeli, wzorów i kolorów jest...