Inner message ring – pomysł na ciekawy grawer. Obrączka zostawiająca ślad na palcu

podroz poslubna w azji

Obok klasycznych obrączek ślubnych z wygrawerowanymi imionami pary młodej i datą ślubu, świetnie się mają coraz bardziej szalone rozwiązania dotyczące i złotych krążków.

Wiele par szuka czegoś wyjątkowego, tylko swojego, czym urozmaici sobie nieco ślubne przygotowania, zaskoczy znajomych i da prztyczka w nos tradycji. W tej sytuacji idealnie spisze się nowoczesny, designerski i nieco kontrowersyjny grawer-stempel.

Wypukły grawer wewnętrznyWypukły grawer wewnętrzny (by courtesy of Jungyun Yoon | All Rights Reserved )

Zainteresują Cię również

Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy, metaliczny...
Czy warto grawerować obrączki? Czy warto grawerować obrączki?
Wraz z zakupem obrączek ślubnych stajemy przed możliwością ich wygrawerowania. Większość narzeczonych decyduje się na to, inni,...

Stempelek na palcu

Jeśli mamy dość tradycyjnej biżuterii z tradycyjnym grawerem, możemy skusić się na obrączki,

które tylko z zewnątrz wyglądają niepozornie, prezentując gładką złotą lub srebrną powierzchnię. Ich sekretem jest grawer wewnętrzny, a z kolei jego sekretem jest fakt, iż jest wypukły! Obrączka „działa” w taki sposób, że pozostawia ślad na palcu noszącej ją osoby. Ślad oczywiście tymczasowy, w postaci delikatnego odcisku.

Sekretna wiadomość

Taka wewnętrzna wiadomość, którą zawiera obrączka może być naszą słodką tajemnicą. No, przynajmniej do chwili, póki nie zdejmiemy pierścionka z palca. Wtedy oczom wszystkich ukaże się ślad na naszej skórze – słowo lub prosta grafika.

Odrażające czy romantyczne?

Opinie krążące wokół tego typu obrączek są przeróżne. Jedni uważają je za trochę odrażające, inni, z przymrużeniem oka, doszukują się w nich chęci „naznaczenia” partnera a tym samym przeciwdziałania zdradzie. Istnieje oczywiście również grupa entuzjastów biżuterii ze stempelkiem, uważających ją za niebanalną, pomysłową i szalenie romantyczną.

Jeśli zainteresował was ten temat, zachęcamy do poszperania w sieci, najlepiej pod hasłem: „inner message ring”.

Tak wygląda palec po zdjęciu pierścionkaTak wygląda palec po zdjęciu pierścionka (by courtesy of Jungyun Yoon | All Rights Reserved )

Na zawsze…Na zawsze… (by courtesy of Jungyun Yoon | All Rights Reserved )

Kto za tym stoi?

Pomysł na tak nietypowe grawerowanie obrączek zrodził się pod wpływem pewnej piosenki o miłości.

Zainteresują Cię również

Ile kosztują obrączki ślubne? Ile kosztują obrączki ślubne?
Przed zakupem obrączek ślubnych warto rozeznać się w cenach dostępnych wzorów i  modeli obrączek. Pozwoli nam to uniknąć...
Obrączki ślubne z tytanu Obrączki ślubne z tytanu
Obrączki tytanowe od pewnego czasu stale zyskują na popularności wśród Młodych Par oraz jubilerów. A to za sprawą pięknego wyglądu...

Opowiada ona o rozpadzie związku i białym śladzie po obrączce, który został na skórze opalonej dłoni.

Autorką i realizatorką pomysłu jest koreańska projektantka Jungyun Yoon. Na jej stronie internetowej znajdziemy cztery rodzaje obrączek do wyboru (warto zajrzeć, bo oferta może się zmieniać): złotą i srebrną z napisem „always” oraz złotą i srebrną z dowolnym napisem klienta. Dodatkowo do wyboru jest złoto w trzech kolorach: białe, żółte i różowe oraz sposób wykończenia obrączki: błyszczący lub matowy.

Możliwość zamieszczenia jakiegokolwiek napisu, w jakimkolwiek języku lub prostej grafiki to nowość na stronie (wcześniej do wyboru było kilka konkretnych wzorów) i ogromne udogodnienie. Jest tylko jeden minus takiego rozwiązania – musimy bezbłędnie wybrać rozmiar obrączki, gdyż jego zmiana lub wymiana obrączki nie będzie możliwa.

Gotowy przepis na wyjątkowe zaręczyny

Wypukły grawer wewnętrzny na prostej złotej lub srebrnej obrączce sprawdzi się nie tylko w przypadku nowożeńców lubiących niestandardowe rozwiązania – można go również wykorzystać jako pomysł na oryginalne zaręczyny.

Wyobraźcie sobie, że wracacie do domu z randki, podczas której ukochany wsunął wam na palec niepozorną, srebrną obrączkę. Okazja może być dowolna: urodziny, imieniny, walentynki, święta. Przed snem ściągacie obrączkę, a waszym oczom ukazuje się odciśnięty na skórze napis: „Wyjdziesz za mnie?”.

Niesamowite, prawda?

A jakie jest wasze zdanie na temat obrączek z ukrytą wiadomością? Czy pozostawiane przez nie wgniecenie na skórze dłoni jest czymś zabawnym, romantycznym czy co najmniej dziwnym?

Jesteśmy ciekawi waszych spostrzeżeń!

Tak mogła wyglądać inspiracjaTak mogła wyglądać inspiracja (by instantvantage )

Gotowy pomysł na zaręczyny - jak na dłoni!Gotowy pomysł na zaręczyny - jak na dłoni! (by courtesy of Jungyun Yoon | All Rights Reserved )

Zainteresują Cię również

Dekoracja obrączek ślubnych Dekoracja obrączek ślubnych
Dekoracja nadaje obrączkom niepowtarzalny i bardziej indywidualny charakter, dzięki czemu odpowiadają one gustom przyszłych...
Rodzaje obrączek ślubnych Rodzaje obrączek ślubnych
Wybór obrączek ślubnych może przyprawić niejedną Parę Młodą o zawrót głowy. Ilość dostępnych modeli, wzorów i kolorów jest...

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location