Ile kosztują obrączki ślubne? Jakie są ceny dostępnych na rynku obrączek? Co wpływa na cenę obrączek ślubnych?

podroz poslubna w azji

Przed zakupem obrączek ślubnych warto rozeznać się w cenach dostępnych wzorów i  modeli obrączek. Pozwoli nam to uniknąć przykrej niespodzianki, gdy okaże się, że przeznaczone na obrączki fundusze są niewystarczające.

 Na cenę obrączek ślubnych wpływ ma kilka podstawowych elementów w tym głównie rodzaj użytego kruszcuNa cenę obrączek ślubnych wpływ ma kilka podstawowych elementów w tym głównie rodzaj użytego kruszcu (by _e.t )

Co wpływa na koszt obrączek?

Na ostateczną cenę obrączek wpływa kilka czynników. Są to przede wszystkim: kruszec, próba, zdobienie, łączenie metali, waga, renoma firmy jubilerskiej.

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

Inkrustowanie brylantami znacząco wpływa na cenę obrączek ślubnychInkrustowanie brylantami znacząco wpływa na cenę obrączek ślubnych (by 96dpi )

Rodzaj kruszcu

Na rynku obecnie wybierać można spośród wielu różnych rodzajów obrączek.

Jubilerzy w swej ofercie mają zarówno obrączki złote (barwy żółtej, białej, różowej), platynowe, srebrne, z tytanu czy stali szlachetnej. Najdroższe są obrączki platynowe, ich ceny wahają się w przedziale od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tańsze są wyroby ze złota, ich ceny w zależności od próby, wagi czy zdobienia itd. utrzymują się na poziomie od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Niższe ceny mają obrączki z tytanu, a najtaniej zapłacimy za obrączki srebrne czy ze stali szlachetnej, których średni koszt to kilkaset złotych.

Wysokość próby

Próba oznacza procentowy stosunek danego kruszcu (złota, srebra, platyny) do użytych przy wyrobie domieszek innych metali. Im wyższa próba, tym więcej czystego kruszcu, a co za tym idzie – wyższa cena gotowego wyrobu.

Klasyczne złote obrączki to wydatek rzędu 800 - 1300 PLNKlasyczne złote obrączki to wydatek rzędu 800 PLN-1300 złotych (by serendipitydiamonds )

Zdobienia

Dekoracja nadaje obrączkom niepowtarzalny i bardziej indywidualny charakter, ale niestety wpływa na ich cenę. Obecnie możemy wybierać spośród kilku form dekoracji obrączek, m. in.: grawer po zewnętrznej i wewnętrznej stronie, diamentowanie, inkrustowanie kamieniami szlachetnymi (brylanty, rubiny, szafiry, szmaragdy), piaskowanie, satynowanie oraz laserowe wycinanie wzorów. Pojedynczy, drobny brylant to koszt około 100 złotych.

Łączenie metali

Bardzo modne w ostatnim czasie stały się obrączki wykonane z połączenia różnych kolorów złota, lub różnych metali, jak np. połączenie tytanu i złota. Takie obrączki również będą miały wyższą cenę niż tradycyjne, wykonane z jednego rodzaju kruszcu.

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy, metaliczny...

Bogato zdobione lub wykonywane na zamówienie obrączki, zawsze będą droższe od klasycznych modeliBogato zdobione lub wykonywane na zamówienie obrączki, zawsze będą droższe od klasycznych modeli (by firemedic58 )

Waga

Aby obrączki były trwałe i służyły nam przez wiele lat, istotna jest też waga, mówiąca nam o ilości metalu użytego do ich wykonania.

Obrączki nie mogą być zbyt lekkie, bo to oznacza że będą wąskie i cienkie, a przez to bardzo podatne na wszelkiego rodzaju odkształcenia i uszkodzenia. Im cięższa obrączka, tym wyższa cena. Za 1 gram złota próby 585 zapłacić trzeba około 100 złotych (ceny mogą się różnić w zależności od jubilera).

Renoma i marka

Kolejnym elementem wpływającym na cenę obrączek jest renoma i marka. Im większa, bardziej znana i renomowana sieć jubilerska, tym oferowane przez nią produkty będą droższe, bo do ceny gotowego wyrobu doliczyć trzeba prócz materiału i usługi, również koszty chociażby związane z marketingiem.

Najdroższe obrączki ślubne to te wykonane z platynyNajdroższe obrączki ślubne to te wykonane z platyny (by dottiemae )

Przykładowe ceny obrączek

  • Obrączki ze srebra – komplet klasycznych obrączek to wydatek rzędu 200 PLN-300 złotych.
  • Obrączki z tytanu – koszt obrączek tytanowych to wydatek rzędu od 300 do 2500 złotych za komplet, w zależności od wagi, zdobienia czy dodatku innego metalu, np. złota.
  • Złote obrączki – cena klasycznego kompletu bez zdobień to koszt około 800-1300 złotych; obrączki wysadzane 1 brylancikiem to już koszt około 1500-1800 złotych, zdobione wzorami (np. jodełką, warkoczem, rombami lub skośnym wzorem) kosztują około 1300-3000 złotych, a ze złota łączonego – 1400-3000 złotych.
  • Obrączki platynowe – klasyczne obrączki bez zdobień to wydatek od 5000 do 10000 złotych. Za obrączki inkrustowane brylantami, lub zdobione wzorami zapłacić trzeba od 8000 do 25000 złotych.

Komplet tytanowych, zdobionych obrączek ślubnychKomplet tytanowych, zdobionych obrączek ślubnych (by fordos )

Zainteresują Cię również

Miłość ostemplowana – pomysł na oryginalne obrączki ślubne Miłość ostemplowana – pomysł na oryginalne obrączki ślubne
Obok klasycznych obrączek ślubnych z wygrawerowanymi imionami pary młodej i datą ślubu, świetnie się mają coraz bardziej szalone...
Kapelusz w roli głównej Kapelusz w roli głównej
Dawniej welon był nieodłącznym elementem stroju Panny Młodej i  żadna z przyszłych mężatek nie wyobrażała sobie, aby mogła go...