Nietypowe obrączki ślubne: tatuaż, oryginalny grawer, obrączki zostawiające ślad na palcu, obrączki składane w jedną całość, pierścionek i obrączka w jednym, obrączki dwuczęściowe

podroz poslubna w azji

Obrączka ślubna wcale nie musi być osławionym „złotym krążkiem”. Choć klasyczne modele są ponadczasowe i cieszą się największą popularnością, wiele par szuka czegoś wyjątkowego – jakiegoś nietypowego w formie symbolu wzajemnej miłości i przywiązania.

Damska obrączka ślubna z wizerunkiem ptakaDamska obrączka ślubna z wizerunkiem ptaka (by o_hai )

Nowoczesne Pary Młode poszukują nowych rozwiązań, a jubilerzy wychodzą im naprzeciw proponując oryginalne wzory, umożliwiając wykonanie biżuterii na zamówienie lub zapraszając na warsztaty samodzielnego tworzenia obrączek.

Współcześnie obrączki mogą być nośnikiem większej ilości informacji, niż tylko poświadczać nasz stan cywilny. Ślubna biżuteria może odzwierciedlać nasz styl, zainteresowania, wspólne pasje i poczucie humoru.

Tatuaż na placu może z powodzeniem zastąpić typową obrączkę. Stwierdzenie „na zawsze” nabiera wówczas dodatkowej mocyTatuaż na placu może z powodzeniem zastąpić typową obrączkę. Stwierdzenie „na zawsze” nabiera wówczas dodatkowej mocy (by claudiana_gois )

Obrączka-tatuaż

Nasze oryginalne pomysły możemy realizować już na etapie wyboru materiału, z jakiego wykonana będzie nasza obrączka.

Zawsze można tez odrzucić wszelką materię i zdecydować się tatuaż ślubny na serdecznym palcu.

Obrączki stanowiące jedną całość

Obrączka damska i męska mogą różnić się od siebie, mogą być klasycznie identyczne lub – idąc o krok dalej – stanowić jedną całość.

Takie obrączki tworzą jedność po włożeniu jednej w drugą, po umieszczeniu jednej na drugiej lub po zetknięciu ich bokami. Obrączki tego typu mogą zawierać wzór, który jest kompletny dopiero po złączeniu obrączek (np. dwie połówki serca).

Popularnym przykładem są tu także „obrączki-śrubki”, gdzie na jednej znajduje się gwint, a na drugiej nakrętka.

Nierozerwalna więźNierozerwalna więź (by adamchamness )

Obrączka w formie puzzliObrączka w formie puzzli (by chodhound )

Wariacje z grawerem

Na rynku dostępne są różne formy personalizacji obrączek od dobrze nam znanych grawerów i ikonek po odciski linii papilarnych (a nawet ust!) narzeczonych.

Najczęściej na obrączkach widnieje imię ukochanej/ukochanego i data ślubu, a co byście powiedzieli na sekretny zapis Morsem, Brajlem, językiem elfów, w kilku różnych językach, pismem klinowym, pismem gotyckim, kodem zero-jedynkowym itp.?

Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby grawer zewnętrzny przybrał formę np. zapisu nutowego ulubionej piosenki.

Ażurowe, celtyckie obrączki ślubneAżurowe, celtyckie obrączki ślubne (by anthony kelly )

Ślad na palcu

Oryginalnym pomysłem jest także wypukły grawer wewnętrzny, który pozostawia ślad na skórze pod obrączką.

 

Autorstwo biżuterii tego typu przypisuje się koreańskiej projektantce Jungyun Yoon zainspirowanej pewną romantyczną piosenką: przebój opowiada o rozstaniu i białym śladzie na opalonej dłoni, który pozostał po zdjęciu obrączki noszonej przez wiele lat.

Wspomniane obrączki dostępne są na stronie internetowej autorki i można je zamówić także do Polski (wybierając opcję "Other European Countries"). Do wyboru mamy trzy grawery: „marry me”, „always” i serduszko.

W sieci możemy znaleźć także inne wersje „obrączek z odciskiem”, np. zawierające napis „married” (żonaty). Możemy mieć pewność, że pozostanie on na placu nawet po zdjęciu obrączki przez pana, który postanowił poćwiczyć na siłowni lub zaszaleć w klubie jako singiel. To oczywiście tylko żarty i raczej nikt na poważnie nie przypisuje takiej biżuterii mocy przeciwdziałania zdradzie.

Obrączka 2 w 1 lub 3 w 1

W Polsce to wciąż rozwiązanie nietypowe, za granicą – jak najbardziej na porządku dziennym. Mowa o pierścionku zaręczynowym i obrączce stanowiących spójną całość w formie 2 w 1 (podwójne) albo nawet 3 w 1 (potrójne).

Ten zgrany układ polega na tym, że obrączka jest idealnie dopasowana wzorem i formą do pierścionka zaręczynowego. Obrączka może być lekko wygięta lub posiadać małe wgłębienie dopasowane do kamienia pierścionka.

Czasami obrączka przybiera formę dwóch ramek otaczających pierścionek z góry i z dołu lub odwrotnie – to pierścionek jest podwójny, a wąską obrączkę wsuwa się pomiędzy dwie jego części (wersja 3 w 1). Takie rozwiązanie pozwala na wygodne noszenie biżuterii ślubnej i zaręczynowej na jednym palcu.

W internecie znajdziecie przykłady takich rozwiązań pod nazwą: „wedding set”, „bridal set”, „bridal ring set” itp.

Obrączka zostawiająca na palcu ślad w kształcie serduszkaObrączka zostawiająca na palcu ślad w kształcie serduszka
(by courtesy of Jungyun Yoon | www.yoonjungyun.com/shop.htm | All Rights Reserved)

Na zawsze! (nawet po zdjęciu obrączki)Na zawsze! (nawet po zdjęciu obrączki)
(by courtesy of by courtesy of Jungyun Yoon | www.yoonjungyun.com/shop.htm | All Rights Reserved )

Damska obrączka ślubna w kształcie dopasowanym do pierścionka zaręczynowegoDamska obrączka ślubna wyprofilowana w taki sposób, aby idealnie pasować do pierścionka zaręczynowego (by relyjus )

Obrączka ślubna i pierścionek zaręczynowy w jednymObrączka ślubna i pierścionek zaręczynowy w jednym (by exalthim )