Dlaczego warto grawerować obrączki?

Wraz z zakupem obrączek ślubnych stajemy przed możliwością ich wygrawerowania. Większość narzeczonych decyduje się na to, inni, choć w mniejszości, nie grawerują obrączek.

Przybliżymy wam dziś, czy warto zdecydować się na grawer i dlaczego?

 Grawer może okazać się bardzo przydatny w przypadku zgubienia zgubienia (znalezienia) obrączkiGrawer może okazać się bardzo przydatny w przypadku zgubienia/znalezienia obrączki (by simonshawca )

Zainteresują Cię również

Miłość ostemplowana – pomysł na oryginalne obrączki ślubne Miłość ostemplowana – pomysł na oryginalne obrączki ślubne
Obok klasycznych obrączek ślubnych z wygrawerowanymi imionami pary młodej i datą ślubu, świetnie się mają coraz bardziej...
Dekoracja obrączek ślubnych Dekoracja obrączek ślubnych
Dekoracja nadaje obrączkom niepowtarzalny i bardziej indywidualny charakter, dzięki czemu odpowiadają one gustom przyszłych ma...

Grawer w cenie obrączek

W większości salonów jubilerskich grawer obrączek ślubnych jest wliczony w cenę. Dlaczego więc nie skorzystać z takiej okazji? Zdarza się jednak, że niezdecydowana para odkłada grawerowanie w czasie. Młodzi nie wiedzą, jaki dokładnie napis by chcieli, obawiają się niespodziewanej zmiany daty ślubu, nie mogą dojść do kompromisu itp. Jak się często okazuje, po ślubie, gdy obrączki już na dobre zagoszczą na naszych serdecznych palcach, o wiele trudniej wybrać się do jubilera specjalnie w celu wykonania grawera. Po czasie usługa ta może być też dodatkowo płatna. Warto więc odpowiednio wcześniej przemyśleć tę drobną kwestię napisu na obrączkach. Jeśli brakuje nam pomysłu, można wybrać najpopularniejsze rozwiązanie: inicjały i datę ślubu. Jeśli data nie jest pewna – same imiona (to się raczej nie zmieni).

Służymy też ciekawymi inspiracjami.

Grawer na obrączce to piękna pamiątkaGrawer na obrączce to piękna pamiątka (by eivindw )

Niestety, czasem na bardzo cienkich obrączkach wykonanie graweru jest niemożliweNiestety, czasem na bardzo cienkich obrączkach wykonanie grawera nie jest możliwe (by bristol_photo )

Nie warto zwlekać z grawerem!Nie warto zwlekać z grawerem! (by 39362230@N02 )

Ile kosztuje grawer na obrączkach?

Jeśli u jubilera, u którego kupiliśmy obrączki, grawerowanie nie jest wliczone w cenę i tak warto się na nie zdecydować. Najczęściej płaci się za cały grawer od 40 zł za obrączkę, lub od 3 zł za literę.

Zainteresują Cię również

Grawery z przymrużeniem oka Grawery z przymrużeniem oka
Przyszli małżonkowie przy wyborze obrączek często decydują się również na wygrawerowanie czegoś krótkiego po wewnę...

Dlaczego warto grawerować obrączki?

Jednym z powodów grawerowania obrączek jest nadanie im indywidualnego i wyjątkowego charakteru.

Grawer na obrączkach jest również… praktyczny. Nie od dziś wiadomo, że wielu mężczyzn ma problem z zapamiętywaniem ważniejszych dat (tak, tej ślubu także!). Mając wygrawerowaną datę na obrączce, nie musimy się obawiać, że nasz luby zapomni o rocznicy ślubu.

Grawer może też okazać się przydatny w przypadku zgubienia obrączek. Na szczęście wciąż jeszcze można spotkać uczciwe osoby, które po znalezieniu biżuterii próbują odszukać jej właściciela. Obrączka to przecież nie tylko kilka gramów złota – to bezcenna pamiątka. Wygrawerowane inicjały czy cytat mogą nam pomóc w odnalezieniu zguby.

Grawer na obrączce może nam przypomnieć o rocznicy ślubuGrawer na obrączce może nam przypomnieć o rocznicy ślubu (by jdbaskin )

Grawer najczęściej wykonuje się po wewnętrznej stronie obrączkiGrawer najczęściej wykonuje się po wewnętrznej stronie obrączki (by slgc )

W większości salonów jubilerskich, grawery są wykonywane nieodpłatnieW większości salonów jubilerskich grawery wykonywane są nieodpłatnie (by ashleypalmero )

 

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Hmmm, no raczej jak ktoś zrezygnuje z tej opcji, to postąpi troszkę bez sensu, bo aż żal nie skorzystać z darmowej personalizacji.
No chyba że ktoś pała jakąś wewnętrzną nienawiścią to samej idei grawera, np. były chłopak był szalonym grawerarzem!

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location