Czy obrączki ślubne muszą być takie same? Oczywiście że nie! Proponujemy różne wzory obrączek dla Niej i dla Niego

podroz poslubna w azji

Wiele par nie wyobraża sobie innej opcji niż zakup identycznych obrączek ślubnych, które symbolizują jedność małżonków i nierozerwalność łączącego ich sakramentu.

Coraz częściej pojawiają się jednak obrączki różniące się od siebie pewnymi szczegółami (choć zwykle jasne jest, że stanowią komplet). W końcu to, że zakochani są dwiema dopełniającymi się połówkami nie oznacza, że połówki te muszą być identyczne.

Obrączki ślubne mogą być zupełnie różne…Obrączki ślubne mogą być zupełnie różne… (by juliahortonphotography )

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

Czy decydować się na różne obrączki?

Decyzja o kupnie nieidentycznych obrączek ślubnych jest zwykle wynikiem braku zgody wśród narzeczonych co do ich wzoru. Panowie często preferują proste obrączki bez wzornictwa i ozdób. Panie natomiast nierzadko pragną, aby obrączka była nie tylko znakiem rozpoznawczym mężatki, ale również ciekawym elementem biżuterii. Wówczas wybierają obrączki wzorzyste czy wysadzane kamieniami.

Wariacje na temat obrączek są popularne. W większości przypadków wciąż jednak wiadomo, że są to dwa warianty tego samego modelu. Zdarzają się jednak i takie obrączki, które w ogóle do siebie nie pasują. Choć jest to osobista decyzja współmałżonków, którym wpadły im w oko zupełnie różne modele, wybór taki wzbudza już nieco kontrowersji. W końcu obrączki traktowane są nie tylko jako potwierdzenie naszego stanu cywilnego, ale i znak, że nosząc identyczny element biżuterii, małżonkowie identyfikują się ze sobą nawzajem.

... mogą też posiadać jakiś wspólny motyw.... mogą też posiadać jakiś wspólny motyw. (by makelessnoise )

Subtelne wariacje na temat

  • Szerokość. Panie mają najczęściej delikatniejsze dłonie i cieńsze palce niż panowie. Jeśli mężczyzna wybrał obrączkę szeroką, identyczna może nie tylko źle wyglądać na kobiecym palcu, ale również powodować dyskomfort w czasie noszenia. Panie o drobnych dłoniach i palcach potrzebują obrączki węższej (poniżej 7 mm). Zbyt wąskie obrączki natomiast źle się prezentują na męskiej dłoni.

    Osoby dobrze zbudowane nie wybierają zwykle obrączek 3- i 4-milimetrowych.
  • Kamienie. Drobne kamienie szlachetne to popularny element zdobiący damskie obrączki ślubne. Najczęściej wybór pada na cyrkonie i brylanciki. Niektóre obrączki mają tylko jeden kamień; inne mogą mieć dwa lub trzy umieszczone w różnych konfiguracjach. Są też obrączki, w których osadzone jeden przy drugim kamienie tworzą pierścień. Częstym motywem dekoracyjnym są kamienie umieszczone w rowkach zdobiących obrączki. Obrączka męska może różnić się od damskiej jedynie brakiem kamieni, bądź także jakimś innym, drobnym szczegółem zdobniczym.
  • Wzorki i rzeźbienia. Salony jubilerskie, choć zawsze muszą mieć w repertuarze nieśmiertelną klasykę, prześcigają się dzisiaj w nowych, oryginalnych wzorach obrączek. Niejednej pani może spodobać się ciekawe wzornictwo jakiegoś modelu, podczas gdy jej partner preferował będzie obrączkę gładką. Wzory w rodzaju rowków czy fal są zazwyczaj takie same na obrączce męskiej i damskiej, ale już wzory bardziej fantazyjne mogą odpowiadać jedynie kobiecie.

Obrączki o różnej szerokościObrączki o różnej szerokości (by moonrat )

Obrączki różniące się zdobieniemObrączki różniące się zdobieniem (by belviso )

Obrączki różniące się szerokością i zdobieniemObrączki różniące się szerokością i zdobieniem (by whoalse )

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

Gdy gusta pary młodej zupełnie się nie pokrywają…Gdy gusta Pary Młodej zupełnie się nie pokrywają… (by seanosh )

Obrączki z dwóch różnych bajek

Może się zdarzyć, że narzeczeni mają skrajnie różny gust i chcą zdecydować się na dwie zupełnie inne obrączki. Jedno z narzeczonych nosi tylko żółte złoto, drugie go nie lubi i wybierze białe. Jedno chce klasyczną, półokrągłą, wąską obrączkę, która drugiemu nie pasuje, ponieważ obija się o sąsiednie palce. Jedno chce obrączkę matową, drugie błyszczącą… Powodów może być wiele.

Warto jednak przed podjęciem decyzji o zakupie różnych obrączek pochodzić po salonach jubilerskich oraz sprawdzić strony internetowe oferujące niecodzienne modele. Być może alternatywny kształt, ciekawe zdobienia czy efektowne połączenie różnych kolorów złota przemówi do obojga? Pamiętajmy też, że złoto nie jest jedyną opcją. Dostępne są też obrączki z platyny czy tytanu. Wreszcie, istnieją również firmy oferujące wykonanie obrączek na indywidualne zamówienie.

Nie podejmujmy decyzji, kierując się wyłącznie pierwszym wrażeniem – jest bowiem duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy parę obrączek pasującą obojgu. Mogą różnić się rozmaitymi detalami, ale będą jednocześnie posiadały wspólną cechę, motyw przewodni. W końcu małżeństwo również polega w dużej mierze na dogadywaniu się, kompromisie i znajdywaniu rozwiązań, które zadowolą przynajmniej w pewnym stopniu obie strony.

Są jednak przypadki, kiedy żadna z oferowanych par obrączek nie jest w stanie zadowolić narzeczonych, a zamawianie obrączek wedle własnego pomysłu jest przedsięwzięciem zbyt kosztownym. Istnieje wówczas opcja wybrania obrączek pojedynczych. Choć warto dobrze zastanowić się przed taką decyzją, na pewno nie należy sugerować się ewentualnymi krytycznymi komentarzami ze strony bliskich. Obrączki będą biżuterią noszoną na co dzień przez małżonków. Warto poszukać naszej pary idealnej, ale nie zmuszać się do noszenia obrączek, które nam nie pasują i za jakiś czas wylądują w szufladzie.

Za granicą popularne jest dobieranie obrączki ślubnej do pierścionka zaręczynowego, a niekoniecznie do obrączki małżonkaZa granicą popularne jest dobieranie obrączki ślubnej do pierścionka zaręczynowego, a niekoniecznie do obrączki małżonka
(by spicuzza; prayitnophotography; noee )

Obrączki z dwóch różnych bajekObrączki z dwóch różnych bajek (by promise_tangeman )

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...

 

Komentarze (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

Różne obrączki to czasem pierwsza próba kompromisu w małżeństwie, my polecamy i wykonujemy takie wzory.

This comment was minimized by the moderator on the site

Zamawiając obrączki nawet nie przyszło mi do głowy, że mogą być różne... Teraz trochę żałuję. Narzeczony na pewno miałby szerszą, a ja węższą-cenowo wyszłoby podobnie. Wzór oczywiście byłby ten sam. Czemu wcześniej o tym nie pomyślałam?!

This comment was minimized by the moderator on the site

My mamy różne obrączki. Ale różnią się tylko grubością. Moja ma 2,3 mm, męża - 4,5 mm. Przyznam, że teraz i dla siebie wybrałabym szerszą, moja delikatna obrączka jakoś się "gubi" na dłoni, a ta męża jest taka widoczna i pięknie błyszczy. No ale...

My mamy różne obrączki. Ale różnią się tylko grubością. Moja ma 2,3 mm, męża - 4,5 mm. Przyznam, że teraz i dla siebie wybrałabym szerszą, moja delikatna obrączka jakoś się "gubi" na dłoni, a ta męża jest taka widoczna i pięknie błyszczy. No ale w chwili ich zamawiana zależało nam bardzo na tym, aby wydać jak najmniej pieniędzy - im obrączka cieńsza, tym tańsza (oczywiście u małego złotnika czy jubilera! W znanych dużych, firmach płaci się za wzór i cena często wcale nie maleje wraz z obrączką)!

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Przyznam, że dziwnie wyglądaja dwie różne obrączki... Nie podoba mi się to. Chyba o to chodzi w obrączkach, aby były takie same? Rozumiem szerokość - paniom pasuje np. węższa, ale wzór czy kolor złota?

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location