Tatuaż zamiast tradycyjnej obrączki ślubnej. Obrączki nietypowe

Choć u nas jeszcze nieczęsto spotykany, tatuaż ślubny dla dwojga zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników – zwłaszcza wśród par, które już posiadają tatuaże lub miały je w planach i tym pierwszym będzie właśnie tatuaż-obrączka.

Data ślubu na serdecznym palcuData ślubu na serdecznym palcu (by youdidntdidyou )

 „…i nie opuszczę Cię aż do śmierci”

Dla pary decydującej się na wytatuowanie obrączek ślubnych słowa przysięgi małżeńskiej nabierają nowego znaczenia. Tatuaż to obrączka, której nie ściągniemy z palca. Nie można jej zgubić ani zapomnieć. Sprawdza się bardzo dobrze u osób, które nie lubią nosić biżuterii na palcu, albo nawet przez większość dnia nie mogą (np. w przypadku wykonywania niektórych zawodów). Tatuaże są również tańsze niż złote obrączki, a ich wzornictwo może być niemal nieograniczone. Nie będzie też problemu z dobraniem rozmiaru.

Zainteresują Cię również

Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy,...
Miłość ostemplowana – pomysł na oryginalne obrączki ślubne Miłość ostemplowana – pomysł na oryginalne obrączki ślubne
Obok klasycznych obrączek ślubnych z wygrawerowanymi imionami pary młodej i datą ślubu, świetnie się mają coraz bardziej...

Na zawsze razem, czy słońce czy... sztormNa zawsze razem, czy słońce czy... sztorm (by Takmeomeo )

 

Bez krążka?

Niekonwencjonalność wytatuowanych obrączek może być jednocześnie ich zaletą i wadą. Zapewne wielu członków rodziny Młodych nie wyobraża sobie obrączek innych niż „materialne”, jubilerskie. Niektóre pary rozwiązują ten problem, decydując się na dwa rodzaje obrączek – wytatuowane oraz metalowe (które i tak muszą sobie sprawić, przynajmniej na ceremonię w urzędzie czy uroczystość kościelną). Jeśli tatuaż ma być tą najważniejszą obrączką, jubilerska może być wykonana z tańszego metalu.

Estetyka

Kolejną kwestią jest estetyka. Nie każdemu przypadnie do gustu wytatuowana wokół palca obręcz w kolorze ciemnoszarym; może się skojarzyć wręcz ze śladem, który zostawiają na palcu pierścionki wykonane z tanich metali. Lepiej prezentują się obrączki, które stanowią jakiś wzór (np. plecionka, warkoczyk). Oprócz przygotowania własnych pomysłów, poradźmy się eksperta w salonie tatuażu (i tu jeszcze jedna uwaga: wybierajmy zawsze miejsce o dobrej reputacji, dbające o higienę i oczywiście takie, w którym pracują artyści, a nie rzemieślnicy).

Tatuaż-obrączka – wzory i pomysły

Tatuaż ten wykonywany jest wokół palca serdecznego i ma imitować obrączkę. Istnieją różne wzory, odpowiadające obrączkom jubilerskim, np. klasyczna bez zdobień czy w formie plecionki. Częstym motywem jest obrączka z sercem. Popularne jest też wytatuowanie sobie inicjałów drugiej połówki lub daty ślubu wokół palca. A może imię współmałżonka, zapisane innym niż łaciński alfabetem (arabskim, sanskrytem, runami)?

Zainteresują Cię również

Ile kosztują obrączki ślubne? Ile kosztują obrączki ślubne?
Przed zakupem obrączek ślubnych warto rozeznać się w cenach dostępnych wzorów i  modeli obrączek. Pozwoli nam to unikn...
Obrączki ślubne z tytanu Obrączki ślubne z tytanu
Obrączki tytanowe od pewnego czasu stale zyskują na popularności wśród Młodych Par oraz jubilerów. A to za sprawą pię...

Inną opcją jest tatuaż na wierzchniej stronie palca serdecznego, nieotaczający palca. Mogą to być również stylizowane inicjały (np. czcionką gotycką), serce lub dwie, pasujące do siebie połówki serca, serce z otworem u jednego z małżonków i pasujący do niego klucz u drugiego, pasujące do siebie kawałki puzzli czy inne „kompatybilne” elementy.

Obrączka-tatuaż z cyframi rzymskimiObrączka-tatuaż z cyframi rzymskimi (by rannbran1209 )

Tatuaże ślubne nie tylko na palcu

Nie każda para chce wytatuować sobie koniecznie obrączkę – nie oznacza to, że nie ma innej wersji tatuaży dla dwojga. Dość popularnym miejscem na taki tatuaż jest wewnętrzna strona nadgarstka. Może się tam znaleźć podobny, delikatny wzór, jak te z propozycji na tatuaż na palec, ale również wzór nieco bardziej obszerny – na przykład cytat czy sentencja.

Niektórzy Młodzi wybierają też tatuaż na przedramieniu albo na karku, ale pamiętajmy, że to palec serdeczny jest miejscem dla małżeńskiej obrączki. Tatuaż w formie obrączki będzie identyfikowany jako element związany z poślubieniem drugiej osoby, ale tatuaż w innej części ciała będzie znakiem tylko dla dwojga oraz innych „wtajemniczonych”, a nie będzie kojarzony w ogóle z małżeństwem przez innych ludzi.

Oryginalny pierścionek Oryginalny pierścionek "z brylantem" (by strandell )

Zainteresują Cię również

Dekoracja obrączek ślubnych Dekoracja obrączek ślubnych
Dekoracja nadaje obrączkom niepowtarzalny i bardziej indywidualny charakter, dzięki czemu odpowiadają one gustom przyszłych ma...
Rodzaje obrączek ślubnych Rodzaje obrączek ślubnych
Wybór obrączek ślubnych może przyprawić niejedną Parę Młodą o zawrót głowy. Ilość dostępnych modeli, wzorów i kolor...

 

Komentarze (1)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location