Garnitur ślubny szyty na miarę. Wady i zalety szycia garnituru ślubnego. Idealnie skrojony garnitur ślubny

podroz poslubna w azji

Garnitur Pana Młodego powinien być nie tylko elegancki i stylistycznie dobrany do sukni Panny Młodej, ale przede wszystkim powinien być wygodny i idealnie dopasowany do sylwetki.

Tak, aby Pan Młody mógł, w tym szczególnym dniu, wyglądać i czuć się w nim doskonale. Inaczej mówiąc garnitur powinien leżeć na mężczyźnie jak druga skóra. Taki efekt może dać tylko garnitur skrojony na miarę.

Garnitur ślubny musi nie tylko pasować stylistycznie do sukni Panny Młodej, ale również idealnie leżeć na Panu MłodymGarnitur ślubny musi nie tylko pasować stylistycznie do sukni Panny Młodej, ale również idealnie leżeć na Panu Młodym (by Rosa majalis )

Zainteresują Cię również

ABC muchy do garnituru ABC muchy do garnituru
Mucha – dawniej nieodłączny element garderoby Pana Młodego. Dziś chociaż coraz częściej zastępowana krawatem, nadal uwa...
Ubiór Pana Młodego na poprawiny Ubiór Pana Młodego na poprawiny
Poprawiny, mimo że mają charakter znacznie mniej formalny niż wesele, są ważnym elementem ślubnej tradycji. Niepisaną zasad...

Dla kogo garnitur szyty na miarę

Szycie garnituru na zamówienie to idealne wyjście dla każdego Pana Młodego, a przede wszystkim dla takiego, który nie może poszczycić się sylwetką modela oraz idealnymi proporcjami ciała. Jeśli Pan Młody ma nadwagę, nieprzeciętny wzrost bądź jest masywnej budowy ciała, może okazać się to jedynym rozwiązaniem, aby znaleźć pasujący garnitur. Również Panowie, którzy na pierwszy rzut oka nie mają większych problemów z sylwetką, mogą mieć kłopot z dobraniem garnituru w sklepie. Ciało ludzkie nie jest idealnie symetryczne, często bywa, że jedna ręka lub noga jest odrobinę dłuższa, kręgosłup skrzywiony a postawa zgarbiona. Dobrze skrojony garnitur pozwoli ukryć te i inne mankamenty figury.

W dobrze skrojonym garniturze Pan Młody będzię wyglądać i czuć się doskonaleW dobrze skrojonym garniturze Pan Młody będzię wyglądać i czuć się doskonale (by sgt_spanky )

Koszt garnituru

Ceny garniturów szytych na miarę uzależnione są od wyboru tkaniny z jakiej zostanie uszyty oraz dodatków (rodzaj podszewki, guzików) na jakie przyszły Pan Młody się zdecyduje. Zazwyczaj jest to wydatek rzędu około 2500 zł w górę.

Zalety szycia na miarę

Zalet posiadania garnituru szytego na miarę jest kilka. Po pierwsze taki garnitur będzie idealnie dopasowany do sylwetki. Nie będzie ani za luźny ani zbyt opięty. Zarówno nogawki spodni jak i rękawy marynarki będą miały idealną długość. Ponadto krawiec dobierze krój odpowiedni do wzrostu i typu budowy klienta, tak aby ukryć wszelkie niedoskonałości a wyeksponować atuty sylwetki. Pomoże również w wyborze odpowiedniego fasonu na tę okoliczność. Kolejną zaletą jest fakt, iż Pan Młody może wybierać spośród szerokiej gamy tkanin oraz dodatków wysokiej jakości, co pozwala na uszycie garnituru, dostosowanego do jego indywidualnych potrzeb, preferencji i stylu. Taki garnitur będzie odznaczał się również wysoką jakością wykonania.

Idealnie dopasowany garnitur podkreśli atuty i ukryje mankamenty sylwetki Pana MłodegoIdealnie dopasowany garnitur podkreśli atuty i ukryje mankamenty sylwetki Pana Młodego (by tophos )

Zainteresują Cię również

ABC krawata ślubnego ABC krawata ślubnego
Dawniej obowiązkowym elementem garderoby Pana Młodego była mucha. Dziś coraz mniej mężczyzn po nią sięga wybierając...
Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę
Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego to domena świadka, ale jeśli ów świadek nie ma pomysłu lub czasu na...

Zakłady szyjące garnitury na miarę oferują szeroki wybór tkanin najwyższej jakościZakłady szyjące garnitury na miarę oferują szeroki wybór tkanin najwyższej jakości (by mookies )

Wady szycia na miarę

Wadą oczywiście jest cena, która dla wielu przyszłych Małżonków może okazać się za wysoka. Taka usługa to koszt równoznaczny z ceną kilku sklepowych garniturów. Trzeba również wziąć pod uwagę czas oczekiwania na realizację zamówienia (od około kilku do kilkunastu tygodni) oraz konieczność odbycia co najmniej 3 przymiarek. Do krawca należy więc wybrać się odpowiednio wcześniej tak, aby zdążyć przed datą planowanego ślubu. Sam wybór zakładu oferującego taką usługę również może okazać się problematyczny, gdyż jak wiadomo nie każdy krawiec musi okazać się dobry w swoim fachu. Najlepiej udać się do osoby sprawdzonej i polecanej przez innych klientów.

Garnitur ze sklepowej półki

Przyszły Pan Młody, który zdecydował się jednak na zakup garnituru w sklepie, powinien mimo wszystko przed ślubem wybrać się do krawca lub krawcowej. Garnitur zakupiony w sklepie nigdy nie będzie pasował idealnie. Zazwyczaj będzie wymagał  kilku drobnych poprawek. Elementy, na które warto zwrócić uwagę to długość rękawa, który powinien być wystarczająco długi, aby wystawało z niego od 1 do 1,5 cm mankietu koszuli. Kolejnym ważnym elementem jest fason. Należy szukać garniturów maksymalnie dopasowanych do sylwetki, tak aby na marynarce nie tworzyły się żadne marszczenia i fałdki. W razie takiej potrzeby marynarkę należy zwęzić lub dopasować w ramionach. Warto przyjrzeć się również spodniom, które powinny być proste i wąskie. Nogawka z tyłu musi sięgać obcasa buta, z przodu natomiast układać się w pojedynczą fałdę.

Zamawiając garnitur u krawca trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem, koniecznością odbycia kilku przymiarek oraz czasem oczekiwaniaZamawiając garnitur u krawca trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem, koniecznością odbycia kilku przymiarek oraz czasem oczekiwania (by jmrosenfeld )

Z garniturem zakupionym w sklepie warto udać się do krawca, aby maksymalnie dopasować go do sylwetkiZ garniturem zakupionym w sklepie warto udać się do krawca, aby maksymalnie dopasować go do sylwetki (by soniabelviso )

W czarnym, eleganckim garniturze każdy Pan Młody będzie się dobrze prezentowaćW czarnym, eleganckim garniturze każdy Pan Młody będzie się dobrze prezentować (by Robert Sheie )

Zainteresują Cię również

Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem? Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem?
Wybór garnituru ślubnego to jak wiadomo trudna i ważna decyzja. Aby wybrać dobrze powinniśmy się kierować nie tylko modą,...
Modowe faux pas Pana Młodego Modowe faux pas Pana Młodego
Powszechnie znane przysłowie mówi „diabeł tkwi w szczegółach” i właśnie te liczne, drobne szczegóły mogą narazić...

 

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Mój mą marzył o takim garniturze od dawna i właśnie slub był pretekstem do jego zakupu. Nie ma prówniania między szytym a kupionym garniturem, oczywiście na korzyść szytego

This comment was minimized by the moderator on the site

Super pomysł dla bardzo wysokich albo drobnych facetów. Ci o standardowych kształtach bez problemu znajdą garnitury w sklepach...

This comment was minimized by the moderator on the site

A ja uważam, że skoro na sukni ślubnej się nie oszczędza to i na garniturze nie powinno Mój narzeczony wybrał już krawca i będziemy szyć

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location