"Pan Młody na muszce", czyli ABC garniturowej muchy

podroz poslubna w azji

Mucha – dawniej nieodłączny element garderoby Pana Młodego. Dziś chociaż coraz częściej zastępowana krawatem, nadal uważana jest za symbol elegancji. Jak ją nosić, jak wiązać?

 Mucha może mieć różne kolory i fasonyMucha może mieć różne kolory i fasony (by johnhopephotography )

Dla kogo mucha?

Dawniej mucha zakładana była przez każdego Pana Młodego. Tak jak biała suknia wyróżniała z tłumu Pannę Młodą, tak mucha – Pana Młodego. Dziś coraz rzadziej zakładana, ale nie można odmówić jej wciąż dużej popularności i elegancji.

Zainteresują Cię również

Ubiór Pana Młodego na poprawiny Ubiór Pana Młodego na poprawiny
Poprawiny, mimo że mają charakter znacznie mniej formalny niż wesele, są ważnym elementem ślubnej tradycji. Niepisaną zasadą w...
ABC krawata ślubnego ABC krawata ślubnego
Dawniej obowiązkowym elementem garderoby Pana Młodego była mucha. Dziś coraz mniej mężczyzn po nią sięga wybierając krawat. Ale...

Kto ją zakłada? Głównie mężczyźni pewni siebie, lubiący wyróżniać się z tłumu. Mucha bowiem może być uszyta z przeróżnych tkanin, w różnych kolorach oraz krojach. Wbrew pozorom, nie łatwo wybrać tę idealną, zwłaszcza na tak ważny dzień jakim jest ślub. Ciekawostką jest, że w ostatnich latach powstało wiele polskich firm specjalizujących się tylko w szyciu (i nie tylko) much. Nowością podbijającą rynek są muchy drewniane. Ale czy można je jeszcze nazwać muchami?

Mucha ślubna nie musi być w kolorze czarnymJak widać, mucha nie zawsze musi być w kolorze czarnym (by expose_switch )

 

Jak wiązać muchę?

Wiele osób nie decyduje się na zakup muchy, bo nie potrafi ich wiązać. W Internecie jest jednak wiele wskazówek i filmików instruktażowych pokazujących jak krok po kroku idealnie ją zawiązać.

 

Jeśli wiemy, że nie poradzimy sobie z zawiązaniem muchy, warto poprosić podczas zakupu sprzedawcę o pomoc (zazwyczaj są odpowiednio przeszkoleni).

W sprzedaży dostępne są też muchy już zawiązane.

Zainteresują Cię również

Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę
Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego to domena świadka, ale jeśli ów świadek nie ma pomysłu lub czasu na zorganizowanie...
Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem? Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem?
Wybór garnituru ślubnego to jak wiadomo trudna i ważna decyzja. Aby wybrać dobrze powinniśmy się kierować nie tylko modą, własnym...

Jaką muchę wybrać?

Jak już wspominaliśmy, muchy mogą mieć różne kolory, kształty. Wybierając ten dodatek garderoby na ślub, warto kierować się głównie elegancją, motywem wesela. Doskonale sprawdzą się jedwabie. Kolor muchy zależy od garnituru, koszuli oraz koloru przewodniego wesela. Popularne jest zakładanie dodatków właśnie w tym kolorze. Jeśli planujemy ślub i wesele w stylu casualowym albo vintage, warto pokusić się o muchę z grubszego materiału, np. w kratę albo kropki. Pamiętajmy, do smokingu zakłada się muchę czarną, do fraka – białą.

Co ważne, zwróćmy uwagę na rozmiar muchy. Nie może być ani za duża, ani za mała. Odpowiednio dobrana nie powinna wychodzić poza zewnętrzne końcówki oczu.

Warto też wspomnieć o krojach much, bo jest ich sporo. Najpopularniejsze są te klasyczne, w rozmiarze 2,5 cala, są też większe, np. w rozmiarze 3 cali (w tych najlepiej wyglądają postawni mężczyźni).

Krok po kroku jak zawiązać muchęKrok po kroku jak zawiązać muchę (by eager )

Mucha bez wątpienia dodaje elegancji i wyróżnia z tłumuMucha bez wątpienia dodaje elegancji i wyróżnia z tłumu (by kikoz )

Czerń dodaje elegancjiCzerń dodaje elegancji (by gazeronly )

 

Zainteresują Cię również

Modowe faux pas Pana Młodego Modowe faux pas Pana Młodego
Powszechnie znane przysłowie mówi „diabeł tkwi w szczegółach” i właśnie te liczne, drobne szczegóły mogą narazić wszystkich Panów...
Brązowy garnitur ślubny Brązowy garnitur ślubny
Zakładanie garniturów w kolorze brązowym jest kwestią nader skomplikowaną i sporną, a sam garnitur ma tyleż samo zwolenników co...

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Całe to wiązanie, to nie dla mojego ukochanego.
Ja mu po prostu sprezentowałam drewnianą muszkę, którą kupiłam w https://wood-shop.pl
Sobie przy okazji sprawiłam drewnianą broszkę, tak żeby razem pasować w dniu naszego ślubu.
Do tej pory...

Całe to wiązanie, to nie dla mojego ukochanego.
Ja mu po prostu sprezentowałam drewnianą muszkę, którą kupiłam w https://wood-shop.pl
Sobie przy okazji sprawiłam drewnianą broszkę, tak żeby razem pasować w dniu naszego ślubu.
Do tej pory ubieramy nasze małe drewniane cudeńka na różne okazje

Czytaj więcej
There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location