Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem? Czy wypada założyć na ślub garnitur z połyskiem?

podroz poslubna w azji

Wybór garnituru ślubnego to jak wiadomo trudna i ważna decyzja. Aby wybrać dobrze powinniśmy się kierować nie tylko modą, własnym (bądź też partnerki) gustem czy poczuciem estetyki, ale również czy przede wszystkim ogólną stylistyką i charakterem uroczystości.

 Matowy garnitur to zawsze dobry wybórMatowy garnitur to zawsze dobry wybór (by ryan_polei )

Elegancki i uniwersalny mat

Gładki i matowy garnitur to zawsze dobry wybór. Taki strój będzie zarówno elegancki jak i uniwersalny, dzięki czemu Pan Młody będzie mógł później wystąpić w nim na wielu innych uroczystościach czy przy innych okazjach. Najlepiej wybrać chłodny, stonowany kolorgranat, szary lub grafit. Typowo wieczorowy kolor czarny zarezerwowany jest dla smokingu.

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

Garnitury z połyskiem uznawane są za modowe faux pasGarnitury z połyskiem uznawane są za modowe faux pas (by johnhopephotography )

Modny połysk

Od pewnego czasu projektanci i styliści proponują garnitury z połyskliwych tkanin. Kiedyś były one uznawane za symbol luksusu, gdyż szyto je z tkanin z dodatkiem jedwabiu lub moheru, co w efekcie dawało subtelny, szlachetny połysk. Niestety obecnie tańsze marki, naśladując ten trend zastąpiły naturalne tkaniny sztucznymi – głównie poliestrem lub poliamidem, który bardzo mocno odbija światło, dając w ten sposób nieładny i przesadzony efekt. Tym sposobem garnitury z połyskiem stały się modowym faux pas.

Garnitury z połyskiem dawniej uznawane były za symbol luksusuGarnitury z połyskiem dawniej uznawane były za symbol luksusu (by tophos )

Kwestia tkanin

Niestety im bardziej tkanina się błyszczy, tym mniej naturalny jest jej skład.

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...

Jest to bardzo ważne, aby zwracać uwagę na skład i rodzaj tkanin, zwłaszcza jeśli ślub zaplanowany jest na miesiące letnie.

Sztuczne tkaniny mają jednak jedną zaletę – garnitury, uszyte z takich tkanin są dużo mniej podatne na mięcie, niż garnitury ze 100% naturalnych tkanin.

Na jaką okazję?

Garnitur z połyskiem zarezerwowany jest jedynie dla okazji wieczorowych. Lśniące tkaniny pasują na zabawę sylwestrową czy karnawałową. Na uroczystą i formalną okazję jaką jest ślub raczej się nie sprawdzą. Jeśli dodatkowo suknia Panny Młodej jest bardzo bogata, ozdobiona kryształkami, da to bardzo przerysowany efekt. W tym wypadku lepiej postawić na garnitur matowy.

Bardzo duzo zależy od tkaniny, z której został uszyty garniturBardzo duzo zależy od tkaniny, z której został uszyty garnitur (by tophos )

Pan Młody powinien przede wszystkim dobrze czuć się w swoim ślubnym garniturzePan Młody powinien przede wszystkim dobrze czuć się w swoim ślubnym garniturze (by johnhopephotography )

Zainteresują Cię również

Mała czarna na wesele Mała czarna na wesele
Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej można ją spotkać na weselnych przyjęciach. O kim mowa? Oczywiście o małej czarnej....
Buty idealne do ślubu i nie tylko Buty idealne do ślubu i nie tylko
Kiedyś nikt nie wyobrażał sobie butów ślubnych w kolorze innym niż biel i jej odcienie, co niestety wiązało się z mocno...