ABC męskiej koszuli. Jaka koszula do ślubu?

podroz poslubna w azji

Niezbędnym elementem garderoby Pana Młodego jest koszula. Wydawałoby się, że o tylko dodatek do garnituru, ale również i on może przysporzyć podczas wyboru wielu kłopotów.

Oprócz koloru należy wybrać też odpowiedni rozmiar oraz krój.

 Ślubna koszula zawsze powinna być z długim rękawemŚlubna koszula zawsze powinna być z długim rękawem (by Turcan Andrei )

Zainteresują Cię również

ABC muchy do garnituru ABC muchy do garnituru
Mucha – dawniej nieodłączny element garderoby Pana Młodego. Dziś chociaż coraz częściej zastępowana krawatem, nadal uważana jest...
Ubiór Pana Młodego na poprawiny Ubiór Pana Młodego na poprawiny
Poprawiny, mimo że mają charakter znacznie mniej formalny niż wesele, są ważnym elementem ślubnej tradycji. Niepisaną zasadą w...

Odpowiedni rozmiar

Kupując koszulę powinniśmy wiedzieć, że nie kierujemy się rozmiarami typu: „s” czy „xl”, ale wzrostem i rozmiarem kołnierzyka. Jak się liczy rozmiar kołnierzyka? Wystarczy zmierzyć obwód szyi i powiększyć go o szerokość jednego palca. Kołnierz nie może być za ciasny, ale nie powinien być też zbyt luźny.

Koszula nie może krępować naszych ruchów, a także marszczyć się na plecach. Powinniśmy swobodnie móc schować ją w spodnie. Również mankiety muszą mieć odpowiednią długość: powinny wystawać spod marynarki około 1 cm.

Panowie najczęściej idą do ślubu w białej koszuliPanowie najczęściej idą do ślubu w białej koszuli (by tophos )

Krój koszuli

Ważny jest też krój koszuli. Musimy zdecydować czy chcemy koszulę luźną, dopasowaną czy taliowaną.

Loose fit – jest to krój, który nie opina ciała. W takiej koszuli dobrze wyglądają panowie nieco więksi, jednak na ślub warto wybrać bardziej dopasowaną, która będzie się lepiej układała pod marynarką.

Regular fit – ten krój koszuli pasuje zarówno do drobnych panów jak i tych większych. Bardzo dobrze wygląda zarówno pod marynarką, jak i do chodzenia na co dzień.

Slim fit– jest to koszula taliowana w pasie. W tym kroju dobrze wyglądają szczupli panowie. Jest to obecnie najczęściej wybierany krój koszuli.

Warto zastanowić się jaki kołnierzyk powinna mieć nasza ślubna koszula Warto zastanowić się jaki kołnierzyk powinna mieć nasza ślubna koszula (by 48124474@N03 )

Oprócz kroju, powinniśmy zdecydować, jaki charakter powinna mieć nasza koszula.

Koszula formalna – charakteryzuje się plisowanym gorsem, mankietami na spinki oraz łamanym kołnierzykiem.

Zainteresują Cię również

ABC krawata ślubnego ABC krawata ślubnego
Dawniej obowiązkowym elementem garderoby Pana Młodego była mucha. Dziś coraz mniej mężczyzn po nią sięga wybierając krawat. Ale...
Kolorowa koszula do ślubu Kolorowa koszula do ślubu
Panowie najczęściej na ślub zakładają koszulę w kolorze białym – jest elegancka i pasuje do każdej stylizacji. Niektórzy jednak...

Koszula półformalna – koszule w tej kategorii mają krytą plisę oraz mankiety na spinki.

Koszula nieformalna – koszula ma odkrytą listwę guzikową oraz mankiety na guziki.

Pamiętajmy! Ślubna koszula zawsze powinna być z długim rękawem!

Koszula biała czy błękitna?Koszula biała czy błękitna? (by ryan_polei )

Kolor i wzór koszuli

Panowie najczęściej wybierają białe koszule – zawsze dobrze wyglądają i pasują do każdego koloru garnituru.

Można jednak pokusić się o równie eleganckie, kolorowe koszule, np. w kolorze beżu, bladego różu, błękitu czy czerni. Przy wyborze odpowiedniego koloru powinniśmy mieć na uwadze wybrany garnitur oraz krawat albo muszkę.

Zaszaleć można również ze wzorami. Popularne są koszule w drobne prążki albo lekkie tłoczenia. Wybierając tego typu koszule, garnitur powinien być gładki.

Kołnierzyk i mankiety

Mankiety na spinki czy guziki? Na spinki są oczywiście bardziej eleganckie. Dodatkowym plusem jest też możliwość dobrania dowolnych spinek, które mogą mieć związek z motywem przewodnim wesela czy ulubionym hobby.

Jaki kołnierzyk powinna mieć ślubna koszula? Najbardziej formalny jest kołnierzyk, którego krawędzie są szeroko rozstawione, czyli tzw. włoski. Popularny jest też prosty kołnierzyk, do którego pasuje krawat wiązany na pojedynczy węzeł.

Ślubna koszula nie powinna krępować ruchówŚlubna koszula nie powinna krępować ruchów (by Turcan Andrei )

Jak widać, nawet guziki mogą być dopełnieniem naszej stylizacjiJak widać, nawet guziki mogą być dopełnieniem naszej stylizacji (by stevendepolo )

Zainteresują Cię również

Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę
Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego to domena świadka, ale jeśli ów świadek nie ma pomysłu lub czasu na zorganizowanie...
Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem? Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem?
Wybór garnituru ślubnego to jak wiadomo trudna i ważna decyzja. Aby wybrać dobrze powinniśmy się kierować nie tylko modą, własnym...