Szary garnitur ślubny. Jaka koszula, jaki krawat i jakie buty pasują do szarego garnituru?

podroz poslubna w azji

Szary garnitur ślubny jest doskonałym rozwiązaniem dla panów, którzy nie przepadają za klasyczną czernią, a jednocześnie nie przemawiają do nich jasne, pastelowe kreacje.

Szary niejedno ma imię, panowie mogą wybierać wśród różnych jego odcieni: stalowy, srebrny, popielaty, gołębi – możliwości jest wiele.

Elegancki Pan Młody w szarym garniturze i z czarnym krawatemElegancki Pan Młody w szarym garniturze i z czarnym krawatem (by lauradye )

Zainteresują Cię również

ABC muchy do garnituru ABC muchy do garnituru
Mucha – dawniej nieodłączny element garderoby Pana Młodego. Dziś chociaż coraz częściej zastępowana krawatem, nadal uważana jest...
Ubiór Pana Młodego na poprawiny Ubiór Pana Młodego na poprawiny
Poprawiny, mimo że mają charakter znacznie mniej formalny niż wesele, są ważnym elementem ślubnej tradycji. Niepisaną zasadą w...

Garnitur na każdą okazję

Największą zaletą szarego garnituru jest uniwersalność. Możemy włożyć go niemal na każdą okazję, modyfikując tylko jego wyraz odpowiednio dobranymi dodatkami. Taki garnitur z pewnością przyda się nam jeszcze po ślubie. Zakup szarego garnituru ślubnego może być więc jednym ze sposobów na weselne oszczędności.

Ponadto szary doskonale komponuje się ze wszystkimi innymi kolorami. Możemy być pewni, że materiał, z którego uszyto garnitur nie będzie się gryzł z barwą przewodnią naszego wesela.

Różne materiały i odcienie szarości pozwolą nam też na odpowiedni dobór garnituru do klimatu wesela. Garnitur matowy doskonale wpisze się w styl rustykalny, zaś garnitur z połyskiem – w bardziej eleganckie przyjęcie. Jasna szarość sprawdzi się na plenerowym ślubie na plaży lub w ogrodzie, ciemna – będzie idealna na popołudniowe przyjecie w restauracji.

Szary garnitur pasuje na wiele okazjiSzary garnitur pasuje na wiele okazji (by lauradye )

Szary garnitur z połyskiemSzary garnitur z połyskiem (by seanjc )

Buty

Wielu panów może stanąć przed dylematem, jakie buty dobrać do szarego garnituru?

Do takiego stroju z pewnością pasować będą buty czarne, ale jeśli garnitur jest bardzo jasny, możemy się pokusić o znalezienie szarych pantofli (ale uwaga: takie połączenie nie zawsze będzie udane, więc poleca się je osobom o dużym wyczuciu stylu). Szare, męskie buty ślubne w odpowiednim odcieniu mogą być trudne do znalezienia, warto więc zarezerwować sobie odpowiednio dużo czasu na poszukiwania.

Pewnym kompromisem mogą być też buty grafitowe – ciemniejsze niż szare, ale delikatniejsze niż czarne. Ważne, żeby buty były ciemniejsze od reszty stroju. Można także zaryzykować z brązem – w zależności od wybranych odcieni, może się on ładnie komponować z szarością. Zawsze można też sprzeciwić się tradycji i zaszaleć z trampkami.

Zainteresują Cię również

ABC krawata ślubnego ABC krawata ślubnego
Dawniej obowiązkowym elementem garderoby Pana Młodego była mucha. Dziś coraz mniej mężczyzn po nią sięga wybierając krawat. Ale...
Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę
Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego to domena świadka, ale jeśli ów świadek nie ma pomysłu lub czasu na zorganizowanie...

Do szarego garnituru najlepiej pasują czarne butyDo szarego garnituru najlepiej pasują czarne buty (by lauradye )

Koszula

Do szarego, podobnie jak do każdego innego garnituru ślubnego, doskonale pasuje biała koszula. Ostatnio wielu stylistów podkreśla, że odcień sukni Panny Młodej, wcale nie wymusza barwy koszuli i ta najbardziej elegancka jest zawsze biała.

Skarpetki

Do szarego garnituru pasują oczywiście skarpety czarne lub szare i grafitowe. Ważny jest nie tylko ich kolor, ale także długość – przyjmuje się, że nie powinny odsłaniać gołej łydki nawet w pozycji siedzącej.

Krawat

Jaki krawat pasuje do szarego garnituru? Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, gdyż wszystko zależy od odcienia szarości i rodzaju materiału, z jakiego uszyta jest nasza kreacja. Na pewno z szarością ładnie prezentuje się krawat czarny (np. wąski, potocznie zwany „śledziem”), ale niektórzy uważają, że nie jest to barwa odpowiednia na ślub.

Mężczyzna, który zaopatrzył się w szary garnitur może spróbować zestawić go z granatowym krawatem – niektóre połączenia szarości i granatu są wyjątkowo trafione i miłe dla oka.

Ciemnoszary garnitur będzie też dobrze wyglądał z szarym krawatem w jaśniejszym odcieniu.

Jeśli zależy Wam na odrobienie koloru, mamy dobrą wiadomość: szarość, podobnie jak czerń, bardzo dobrze komponuje się z wieloma barwami.

A może mały różowy akcent?A może mały różowy akcent? (by lauradye )

Szary i granatowy to połączenie, które zawsze warto wypróbowaćSzary i granatowy to połączenie, które zawsze warto wypróbować (by lauradye )

Zainteresują Cię również

Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem? Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem?
Wybór garnituru ślubnego to jak wiadomo trudna i ważna decyzja. Aby wybrać dobrze powinniśmy się kierować nie tylko modą, własnym...
Modowe faux pas Pana Młodego Modowe faux pas Pana Młodego
Powszechnie znane przysłowie mówi „diabeł tkwi w szczegółach” i właśnie te liczne, drobne szczegóły mogą narazić wszystkich Panów...