Jak wybrać idealny garnitur? Garnitury odpowiednie do sylwetki

podroz poslubna w azji

Dookoła mówi się niemal tylko o Pannie Młodej, jej sukni i dodatkach. Ale nie tylko ona powinna błyszczeć w dniu ślubu! Pan Młody musi wystąpić w idealnie dopasowanym garniturze.

 Pan Młody powinien mieć idealnie dopasowany garniturPan Młody powinien mieć idealnie dopasowany garnitur (by conradpeter )

Idealny Pan Młody

Tak jak Panna Młoda wybiera suknię dopasowaną do swojej figury, tak Pan Młody powinien pomyśleć o odpowiednio dopasowanym do swojej sylwetki garniturze.

Zainteresują Cię również

ABC muchy do garnituru ABC muchy do garnituru
Mucha – dawniej nieodłączny element garderoby Pana Młodego. Dziś chociaż coraz częściej zastępowana krawatem, nadal uwa...
Ubiór Pana Młodego na poprawiny Ubiór Pana Młodego na poprawiny
Poprawiny, mimo że mają charakter znacznie mniej formalny niż wesele, są ważnym elementem ślubnej tradycji. Niepisaną zasad...

Dobrze dobrany garnitur nie powinien ograniczać ruchuDobrze dobrany garnitur nie powinien ograniczać ruchów (by swambo )

  • Wysoki i szczupły Pan Młody

Wysoki Pan Młody najlepiej będzie wyglądał w dwurzędowej marynarce, najlepiej taliowanej, z wszytymi poduszkami w ramionach. Spodnie mogą mieć wysoki stan. Garnitur (wraz z kamizelką) powinien być w jasnym kolorze. Szczupły Pan Młody dobrze będzie prezentował się także w garniturze w kratę oraz poziome pasy lub prążki. Czego unikać? Przede wszystkim ciemnych kolorów, pionowych pasów i bardzo dopasowanych spodni.

  • Wysoki i tęgi Pan Młody

Wysoki, dobrze zbudowany Pan Młody powinien unikać garniturów dopasowanych, w jasnych kolorach. Pionowe pasy lub małe wzory lekko wyszczuplają sylwetkę. Najlepiej będzie wyglądał w marynarce zapinanej na jeden lub dwa guziki.

Spodnie powinny być idealnie dopasowane: nie mogą być ani zbyt obcisłe, ani za luźneSpodnie garniturowe nie mogą być ani zbyt obcisłe, ani za luźne (by superadrianme )

Garnitur można kupić w salonie lub zamówić u krawcaGarnitur można kupić w salonie lub zamówić u krawca (by johnhopephotography )

  • Niski i szczupły Pan Młody

Niski i szczupły Pan Młody powinien wybrać garnitur w jasnych kolorach, bez żadnych wzorów – nadadzą sylwetce lekkości. Marynarka powinna być zapinana na jeden, dwa albo trzy guziki (dwurzędówka optycznie wyszczupli sylwetkę) z podwójnym rozcięciem z tyłu. Warto też wybrać taką, która ma wszyte w ramionach poduszki. Szczupli i niewysocy mężczyźni powinni unikać dużych akcesoriów, np. muszka powinna być niewielka a krawat wąski (śledź).

  • Niski i tęgi Pan Młody

Niski pan przy tuszy powinien wybrać odpowiednio dopasowany do sylwetki garnitur w ciemnym kolorze. Sylwetkę wyszczuplą też drobne prążki. Marynarka powinna być zapinana na dwa guziki, nie może być jednak zbyt długa.

Zainteresują Cię również

ABC krawata ślubnego ABC krawata ślubnego
Dawniej obowiązkowym elementem garderoby Pana Młodego była mucha. Dziś coraz mniej mężczyzn po nią sięga wybierając...
Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę
Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego to domena świadka, ale jeśli ów świadek nie ma pomysłu lub czasu na...

Szczupli panowie powinni wybierać jasne kolorySzczupli panowie powinni wybierać jasne kolory (by ryan_polei )

Szczupli i wysocy panowie dobrze wyglądają w taliowanych marynarkachSzczupli i wysocy panowie dobrze wyglądają w taliowanych marynarkach (by ryan_polei )

Tkanina

Warto pomyśleć nad wyborem tkaniny. Jeśli kupujemy garnitur w salonie, raczej nie będziemy mieli dużego pola manewru. Wielu panów decyduje się jednak na szycie u krawca. Powinniśmy postawić przede wszystkim na naturalne tkaniny, np. wełnę z domieszką jedwabiu albo nieco mniej elegancki len (idealny na wesele w plenerze).

Pan Młody powinien pomyśleć o odpowiednio dopasowanym do swojej sylwetki garniturzeOdpowiednio dobrany krój garnituru może korzystnie wymodelować męską sylwetkę (by superadrianme )

Mierzymy garnitur

Wybierając w sklepie marynarkę, warto pamiętać o kilku podstawowych elementach. Przede wszystkim należy sprawdzić czy nie pojawiają się marszczenia na plecach (jeśli marszczy się w okolicach talii to znak, że jest za mała, jeśli pomiędzy łopatkami – za duża) i rękawach. W ramionach powinna być idealnie dopasowana, a kołnierz musi przylegać do koszuli.

W przypadku spodni również powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Nie mogą być ani za wąskie (będą się opinać, krępować ruchy, a podczas szalonych tańców na parkiecie mogą się rozpruć) i za szerokie. Nogawki powinny lekko sięgać obcasa.

Pionowe prążki wyszczuplają sylwetkęPionowe prążki wyszczuplają sylwetkę (by johnhopephotography )

Zainteresują Cię również

Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem? Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem?
Wybór garnituru ślubnego to jak wiadomo trudna i ważna decyzja. Aby wybrać dobrze powinniśmy się kierować nie tylko modą,...
Modowe faux pas Pana Młodego Modowe faux pas Pana Młodego
Powszechnie znane przysłowie mówi „diabeł tkwi w szczegółach” i właśnie te liczne, drobne szczegóły mogą narazić...

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location