Modowe faux pas Pana Młodego – czyli najczęściej popełniane błędy przy wyborze garderoby na ślub

Powszechnie znane przysłowie mówi „diabeł tkwi w szczegółach” i właśnie te liczne, drobne szczegóły mogą narazić wszystkich Panów Młodych na śmieszność i drwiny w dniu ich ślubu.

Oto lista najczęstszych, modowych grzeszków i stylistycznych wpadek, popełnianych przez przyszłych Panów Młodych przy doborze ślubnego stroju.

Pan Młody kompletnie z innej bajki…Pan Młody kompletnie z innej bajki… (by tophos )

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

Koszula na krótki rękaw

Taka koszula zupełnie nie przystaje do oficjalnej uroczystości, jaką jest ślub. Błędem jest zarówno ubieranie koszuli na krótki rękaw do marynarki, jak i zakładanie do niej krawata.

Źle dobrane skarpetki mogą zepsuć całą stylizacjęŹle dobrane skarpetki mogą zepsuć całą stylizację (by tophos )

Nieodpowiednia długość zawiązanego krawata

Zarówno za długi, jak i za krótki krawat, to często spotykany błąd wśród Panów Młodych. Pamiętajmy, że koniuszek krawata powinien sięgać do paska spodni, nigdy powyżej czy poniżej.

Niezapięty kołnierzyk

Jest błędem jeśli zakładamy do koszuli krawat.

Źle dobrane skarpetki

Koniecznie należy zwróć uwagę na ich długość oraz kolor i fakturę. Ekstrawaganckie kolory i wzory są niedopuszczalne, tak samo jak zbyt krótkie skarpetki. Idealne skarpetki powinny sięgać do połowy łydki, tak by przy siadaniu czy klęczeniu w kościele, nie była widoczna goła łydka. Muszą również pasować kolorystycznie albo do butów albo do spodni.

Buty w nieodpowiednim kolorze i w szpic

Buty powinny być klasyczne, gładkie i sznurowane, z lekko zaokrąglonymi noskami. Długie szpice już dawno wyszły z mody! Ich kolor dobieramy do koloru spodni, pamiętając że do ubiorów oficjalnych należy zakładać brązowe lub czarne buty.

Łączenie kilku różnych wzorów w dodatkach może być ryzykowneŁączenie kilku różnych wzorów w dodatkach może być ryzykowne (by johnhopephotography )

Kłopoty z marynarką

Pamiętajmy, że marynarka powinna być zawsze zapięta w pozycji stojącej (wyjątkiem jest obecność kamizelki), a rozpięta w pozycji siedzącej.

Zapięte wszystkie guziki w kamizelce

Aby kamizelka była wygodna w noszeniu, ostatni guzik powinien być odpięty.

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...

Nadmiar wzorów

Łączenie w ubiorze wielu różnych wzorów lub faktur jest dość ryzykowne i łatwo wówczas o przesadę. Bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie ograniczenie się do jednego wzorzystego elementu stroju.

Błyszczący garnitur to nie najlepszy wybór na ślubBłyszczący garnitur to nie najlepszy wybór na ślub (by tophos )

Strój zbyt lub za mało formalny

Wpadką będzie zarówno strój bardziej odświętny i bardziej formalny niż ogólny charakter i styl wesela, np wszyscy w garniturach,

a Pan Młody w smokingu, jak i za mało odświętny – goście w smokingach, a Pan Młody w garniturze.

Błyszczący garnitur

O gustach się nie dyskutuje, jednym błyszczące tkaniny się podobają, innym nie. Niemniej na tak uroczystą okazję, jaką jest ślub lepiej wybrać klasyczny, matowy garnitur, który zawsze prezentuje się elegancko.

Zbyt duża liczba dodatków

O tak mężczyźni też potrafią przesadzić z biżuterią czy dodatkami. W tym wypadku lepiej zastosować złotą zasadę „mniej znaczy więcej”.

Krawat i chusteczka w tym samym kolorze to często popełniany błądKrawat i chusteczka w tym samym kolorze to często popełniany błąd (by tophos )

Zbyt duże nawiązanie do stroju Panny Młodej

Młode Pary mają tendencje do zbytniego podkreślania i szukania elementów wspólnych w stylizacji, nie tylko w dodatkach ale również w kolorystyce. W rezultacie często uzyskują groteskowy efekt.

Zamiast więc na siłę szukać nawiązań, lepiej skupić się na tym, by obie kreacje były dopasowane stylistycznie – jeśli suknia Panny Młodej jest bardzo bogata i wieczorowa, Pan Młody również powinien wybrać formalny strój – frak lub smoking.

Pozostałe wpadki:

  • Pogniecione spodnie lub marynarka
  • Niewypastowane buty
  • Krawat w tym samym kolorze, co chusteczka w poszetce
  • Za długie rękawy marynarki, spod których nie wystaje mankiet koszuli
  • Zły rozmiar garnituru – niedopasowany, za długi lub/i za szeroki

Panowie muszą uważać by nie przesadzić z dodatkami i biżuteriąPanowie muszą uważać by nie przesadzić z dodatkami i biżuterią (by tophos )

Zainteresują Cię również

Mała czarna na wesele Mała czarna na wesele
Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej można ją spotkać na weselnych przyjęciach. O kim mowa? Oczywiście o małej czarnej....
Buty idealne do ślubu i nie tylko Buty idealne do ślubu i nie tylko
Kiedyś nikt nie wyobrażał sobie butów ślubnych w kolorze innym niż biel i jej odcienie, co niestety wiązało się z mocno...