Czarny garnitur ślubny. Pan Młody w czarnym garniturze. Jaka koszula do czarnego garnituru?

Najczęściej wybieranym kolorem garnituru jest czarny. Nic dziwnego! Czarny garnitur jest elegancki, doskonale komponuje się z wieloma dodatkami, pasuje na każdą okazję i jest ponadczasowy.

O ile za kilka lat nie przybędzie nam kilku centymetrów w pasie wciąż będziemy mogli go zakładać. 

 Czarny garnitur jest elegancki i uniwersalnyCzarny garnitur jest elegancki i uniwersalny (by stevendepolo )

Zainteresują Cię również

ABC muchy do garnituru ABC muchy do garnituru
Mucha – dawniej nieodłączny element garderoby Pana Młodego. Dziś chociaż coraz częściej zastępowana krawatem, nadal uwa...
Ubiór Pana Młodego na poprawiny Ubiór Pana Młodego na poprawiny
Poprawiny, mimo że mają charakter znacznie mniej formalny niż wesele, są ważnym elementem ślubnej tradycji. Niepisaną zasad...

Garnitur na każdą okazję

To co przemawia za czarnym garniturem ślubnym to jego uniwersalność. W zależności od dodatków (koszula, buty, krawat) pasuje na każdą okazję: począwszy od ślubu, przez spotkania biznesowe, kończąc np. na spotkaniach z przyjaciółmi. Zakup garnituru właśnie w tym kolorze może być więc jednym ze sposobów na zaoszczędzeniu paru groszy.

Czarny garnitur może być matowy albo z połyskiem. Ważny jest też odpowiednio dobrany krój – wyżsi panowie dobrze wyglądają w dwurzędowej marynarce, u niskiego powinna być zapinana na dwa guziki. Pamiętajmy, że czarny kolor optycznie wyszczupla sylwetkę.

Ciekawostką jest, że w latach 70-tych modne były tylko czarne garnitury.

Czarny garnitur może być matowy albo z połyskiemCzarny garnitur może być matowy albo z połyskiem (by ryan_polei )

Koszula i mucha

Czarny garnitur świetnie komponuje się z białą koszulą – zawsze modną i co ważne – elegancką. Koszula ślubna powinna być zawsze z długim rękawem. Guziki i ich kolor, kołnierze i mankiety to już indywidualna sprawa Pana Młodego.

Mucha czy krawat? Do czarnego garnituru pasują obie wersje. Na pewno ładnie i elegancko będzie wyglądać np. z cienkim, czarnym krawatem, potocznie nazywanym „śledzikiem”. Modne jest zakładanie krawatów albo muszek w kolorze przewodnim wesela albo wiązanki Panny Młodej, czerń bowiem bardzo dobrze komponuje się z wieloma barwami. Niektórzy jednak twierdzą, że jest to mało eleganckie i radzi wystrzegać się takiego pomysłu.

Czarny garnitur świetnie komponuje się z białą Czarny garnitur świetnie komponuje się z białą koszulą (by ryan_polei )

Zainteresują Cię również

ABC krawata ślubnego ABC krawata ślubnego
Dawniej obowiązkowym elementem garderoby Pana Młodego była mucha. Dziś coraz mniej mężczyzn po nią sięga wybierając...
Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę
Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego to domena świadka, ale jeśli ów świadek nie ma pomysłu lub czasu na...

Pasek

Pasek ślubny powinien być w kolorze czarnym. Może być matowy albo na połysk. Kolor klamry powinien pasować do spinek. Pamiętajmy o jego odpowiedniej długości.

Spinki do mankietów

Spinki do mankietów pasują do każdego koloru garnituru. Mogą być klasyczne albo nieco ekstrawaganckie, np. w kształcie aparatu fotograficznego, piłki nożnej czy serca. Spinki mogą złote albo srebrne – ich kolor powinien być dobrany do klamry paska.

Do czarnego garnituru pasuje zarówno mucha jak i krawatDo czarnego garnituru pasuje zarówno mucha jak i krawat (by ryan_polei )

Oprócz koloru należy dobrać odpowiedni krój garnituruOprócz koloru należy dobrać odpowiedni krój garnituru (by tophos )

Buty i skarpetki

Do czarnego garnituru pasują czarne buty, najlepiej proste, matowe albo na połysk, bez żadnych zdobień, np. typu Oxford. Pamiętajmy, że dobrej jakości posłużą nam przez wiele lat.

Alternatywą pantofli są… trampki albo mokasyny. Tego typu obuwie nie jest eleganckie i nie oszukujmy się, średnio nadaje się na poważną ceremonię w kościele albo Urzędzie Stanu Cywilnego, ale na ślub na plaży czy jako przebranie do sesji ślubnej w plenerze – jak najbardziej.

A co ze skarpetkami? Do czarnego garnituru pasują czarne, ale panowie coraz częściej sięgają też po kolorowe, np. w paski, kropki czy śmiesznym, bajkowym motywem. Skarpetki powinny mieć odpowiednią długość – nie mogą odsłaniać łydki.

Piekna Para MłodaPiekna Para Młoda (by tophos )

Zainteresują Cię również

Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem? Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem?
Wybór garnituru ślubnego to jak wiadomo trudna i ważna decyzja. Aby wybrać dobrze powinniśmy się kierować nie tylko modą,...
Modowe faux pas Pana Młodego Modowe faux pas Pana Młodego
Powszechnie znane przysłowie mówi „diabeł tkwi w szczegółach” i właśnie te liczne, drobne szczegóły mogą narazić...

 

Komentarze (1)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location