Podróż poślubna na Kretę. Miesiąc miodowy na greckiej wyspie

Czas zdecydować, gdzie wyjedziemy w pierwszą podróż już jako małżeństwo. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest grecka wyspa Kreta. Czy warto udać się akurat w to miejsce na romantyczny miesiąc miodowy?

 Wiejska tawerna na KrecieWiejska tawerna na Krecie (by vassil_tzvetanov )

Piękno Krety

Kreta jest jedną z najczęściej wybieranych greckich wysp przez polskich turystów. Kusi przystępną ceną, wysokimi temperaturami, ciepłym morzem, wspaniałą kuchnią i pięknymi zachodami słońca.

Kreta jest największą i najgęściej zaludnioną z wysp greckich. Położona jest na Morzu Śródziemnym. Największym miastem Krety jest Heraklion.

Zainteresują Cię również

Podróż poślubna do Wietnamu Podróż poślubna do Wietnamu
Któż z nas nie marzył o egzotycznym wyjeździe do tropików wraz z ukochaną osobą. Podróż tylko we dwoje, egzotyczne miejsca, piękne...
Podróż poślubna do Kenii Podróż poślubna do Kenii
Kenia – marzenie wielu osób. Kojarzy nam się z palącym słońcem, biegającymi po safari dzikimi zwierzętami, wioskami pełnymi...

Stare miasto w ChaniiStare miasto w Chanii (by miguelvirkkunen )

Atrakcje Krety

Miesiąc miodowy to nie tylko całodniowe zażywanie kąpieli słonecznych. Będąc w tak pięknym miejscu, jakim jest Kreta, warto zobaczyć najwspanialsze zabytki i ciekawe atrakcje.

W zależności od miasta, w którym znajduje się nasz hotel możemy zwiedzać okolicę lub wybrać się na wycieczkę fakultatywną z rezydentem biura podróży czy na własną rękę – autobusem lub wynajętym samochodem.

Jeśli swój miesiąc miodowy spędzamy w Heraklionie (północna część Krety), koniecznie powinniśmy odwiedzić Rocca al Mare – średniowieczną fortecę wenecką. Warto odwiedzić też muzea: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Ikon czy Muzeum Historyczne.

Zainteresują Cię również

Prezent ślubny – wycieczka Prezent ślubny – wycieczka
Któż z nas nie chciałby zaraz po ślubie pojechać na wycieczkę? I gdyby ta wycieczka była jeszcze prezentem? Pytanie! Choć...
Podróż poślubna na Zakynthos Podróż poślubna na Zakynthos
Wybierając miejsce na miesiąc miodowy zazwyczaj kierujemy się pogodą, bezpieczeństwem i ceną. Jedną z propozycji, która spełnia...

Kreta jest jedną z najczęściej wybieranych greckich wysp przez polskich turystówKreta jest jedną z najczęściej wybieranych greckich wysp przez polskich turystów (by fluffisch )

Wiele zabytków i ciekawych miejsc znajduje się też w mieście Chania we wschodniej Krecie. Zobaczymy tu wspaniałe Stare Miasto z okresu panowania weneckiego i tureckiego, Port Wenecki, wybudowaną w 1923 roku halę targową czy Loggię Wenecką. W mieście są też muzea: Muzeum Archeologiczne i Muzeum Folkloru.  

We wschodniej części Krety mieści się Ajos Nikolaos. Znajduje się tu godna uwagi dzielnica portowa, słodkowodne jezioro - Wulismeni oraz Muzeum Archeologiczne.

Można wybrać się również na wspinaczkę w przełęczy Ha Gorge we wschodniej części Krety, zanurkować (np. na wysepkach Dia i Chrissi) czy powędkować.

Pokoje do wynajęcia – Loutro, KretaPokoje do wynajęcia – Loutro, Kreta (by miguelvirkkunen )

Co zjeść na Krecie?

Kuchnia kreteńska jest niezwykle różnorodna. Wprawdzie królują tu dania z dodatkiem mięs,  ryb, owoców morza, ale i wegetarianie znajdą coś dla siebie. Podstawowym składnikiem każdego dania jest oliwa z oliwek (warto przywieźć sobie butelkę jako kulinarną pamiątkę z podróży na Kretę).

Na obiad w restauracji koniecznie powinniśmy zamówić moussakę – zapiekane bakłażany z pomidorami i mięsem mielonym. Obowiązkowo powinniśmy spróbować też sałatki greckiej, która zupełnie różni się od tej serwowanej w Polsce. Idealnym deserem będzie natomiast baklawa.

Warto też spróbować greckich alkoholów, np. Rakiji czy Ouzi.

W wolnej chwili wybierzmy się na miejscowy targ. Owoce cytrusowe mają tu niesamowity smak. 

Zainteresują Cię również

Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji
Jeśli marzy wam się podróż poślubna do ciepłego, słonecznego i śródziemnomorskiego kraju, a przy tym nie chcecie wydać fortuny,...
Tania podróż poślubna Tania podróż poślubna
Przygotowania do ślubu i wesela to często ciężki i wyczerpujący okres. Wynagrodzić nam to może… podróż poślubna. Z uwagi na...

Sałatka greckaSałatka grecka (by nlann )