Tani miesiąc miodowy. Jak zaplanować tani miesiąc miodowy? Podróż poślubna w ofercie last minute

Przygotowania do ślubu i wesela to często ciężki i wyczerpujący okres. Wynagrodzić nam to może… podróż poślubna. Z uwagi na pozornie wysoki koszt takiej wycieczki wiele par przekłada ją na inny termin. Wielka szkoda, bo to naprawdę piękny czas, a miesiąc miodowy nie musi wcale kosztować krocie!

 Cena wycieczki różni się w zalezności od kraju i miastaCena wycieczki różni się w zależności od kraju i miasta (by Addison YC )

Wybór miejsca

Każde miasto oraz kraj różni się cenowo. Jeśli mamy zaledwie kilka dni wolnego, warto spędzić je nad polskim morzem, na mazurach albo w górach. Wybór noclegów w przystępnych cenach jest naprawdę duży.

Zainteresują Cię również

Podróż poślubna do Wietnamu Podróż poślubna do Wietnamu
Któż z nas nie marzył o egzotycznym wyjeździe do tropików wraz z ukochaną osobą. Podróż tylko we dwoje, egzotyczne miejsca, piękne...
Podróż poślubna do Kenii Podróż poślubna do Kenii
Kenia – marzenie wielu osób. Kojarzy nam się z palącym słońcem, biegającymi po safari dzikimi zwierzętami, wioskami pełnymi...

Osoby marzące o podróży poślubnej do kraju do egzotycznego kraju, maja spory wybór. Tu prym wiodą: Turcja, Grecja, Egipt, Maroko, Tunezja i Hiszpania. Do najtańszych należą kraje muzułmańskie i za tygodniowy pobyt np. w Turcji zapłacimy od 1000 zł. Grecja i Hiszpania są już droższe, ale i tam można znaleźć ciekawe oferty. Wszystko zależy od miejscowości, standardu hotelu, opcji wyżywienia oraz terminu – w miesiącach zimowych jest znacznie taniej.  

Na wycieczkę można pojechać własnym środkiem transportuNa wycieczkę można pojechać własnym środkiem transportu (by zachd1_618 )

Oferty last minute

Dużym powodzeniem cieszą się oferty last minute. Wiele osób czeka na ostatnią chwile z zakupem wycieczek. Takie oferty są o kilkaset złotych tańsze niż te w cenie regularnej. Jest jednak minus – kupuje się je na kilka dni przed wylotem. Jeśli jednak wiemy, że chcemy tuż po ślubie polecieć do jakiegoś egzotycznego kraju – warto skorzystać z tej oferty.

Niektórzy martwią się, że wycieczki kupione w ofercie last minute są gorsze. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę nie różnią się niczym od tych kupionych kilka miesięcy wcześniej w wyższej cenie. Wszystkie posiłki, pokoje i atrakcje są identyczne.

Zainteresują Cię również

Prezent ślubny – wycieczka Prezent ślubny – wycieczka
Któż z nas nie chciałby zaraz po ślubie pojechać na wycieczkę? I gdyby ta wycieczka była jeszcze prezentem? Pytanie! Choć...
Podróż poślubna na Zakynthos Podróż poślubna na Zakynthos
Wybierając miejsce na miesiąc miodowy zazwyczaj kierujemy się pogodą, bezpieczeństwem i ceną. Jedną z propozycji, która spełnia...

Jeśli poinformujemy wcześniej biuro podróży, że jest to nasza podróż poślubna, możemy spodziewać się miłego powitania w hotelu, np. w postaci płatków kwiatów na pościeli.

Podróż poślubna pozwoli nam odpocząć po wyczerpujących przygotowaniach ślubnychPodróż poślubna pozwoli nam odpocząć po wyczerpujących przygotowaniach ślubnych (by 103799582@N02 )

Miesiąc miodowy „na własną rękę”

Jeśli nie lubimy korzystać z ofert biur podróży możemy zorganizować swój miesiąc miodowy samodzielnie. Będzie nas kosztował znacznie więcej czasu niż wykupienie wycieczki, ale na pewno będzie tańszy i bardziej urozmaicony. Codziennie można spać w innym mieście!

Tanie linie lotnicze oferują często przeloty w niskich cenach. Przykładowo na Maltę można polecieć za około 300 zł w obie strony/os. Również biura podróży maja w swojej ofercie możliwość kupienia biletów lotniczych na samoloty czarterowe. Kupując je na kilka dni przed odlotem można naprawdę sporo zaoszczędzić .

Istnieje wiele stron wyszukujących tanie połączenia, warto je śledzić.

Oprócz biletów lotniczych warto wcześniej zarezerwować pokój w hotelu, szczególnie w miesiącach turystycznych (lipiec, sierpień). W miejscowościach mniej popularnych można spróbować poszukać hosteli/hoteli już na miejscu. Wiele hoteli, zazwyczaj tych tanich, nie ogłasza się.

Zainteresują Cię również

Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji
Jeśli marzy wam się podróż poślubna do ciepłego, słonecznego i śródziemnomorskiego kraju, a przy tym nie chcecie wydać fortuny,...
Romantyczna Praga - idealna na podróż poślubną o każdej porze roku Romantyczna Praga - idealna na podróż poślubną o każdej porze roku
Wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata, aby spędzić cudowny miesiąc miodowy. Ci, którzy lubią odpoczywać nie na plaży, ale...

Jeśli nie lubimy korzystać z ofert biur podróży możemy zorganizować swój miesiąc miodowy samodzielnieJeśli nie lubimy korzystać z ofert biur podróży możemy zorganizować swój miesiąc miodowy samodzielnie (by Addison YC )