Podróż poślubna do Tunezji. Romantyczny miesiąc miodowy w Tunezji. Czy warto jechać do Tunezji?

podroz poslubna w azji

Do najczęściej odwiedzanych ciepłych krajów przez Polaków jest Tunezja. Kusi piękną pogodą, arabskimi smakami, wspaniałymi zabytkami, ale i ceną. Jest to jedna z najtańszych destynacji.

 Mieszkańcy wyspy DjerbaMieszkańcy wyspy Djerba (by alexandmac )

Koszt wycieczki do Tunezji

Wycieczki do Tunezji należą do jednych z najtańszych. W zależności od miejsca, standardu hotelu, wyżywienia i biura podróży, tygodniowy pobyt waha się od 1500 zł do nawet 3000 zł za osobę.

Pamiętajmy, że Tunezja to kraj arabski i 3* hotel może nie spełnić naszych oczekiwań. Przed wyborem wycieczki dokładnie przejrzyjmy ofertę oraz przeczytajmy opinie osób, które już tam były. Będzie to nasz miesiąc miodowy więc musi być idealnie.

Zainteresują Cię również

Podróż poślubna do Wietnamu Podróż poślubna do Wietnamu
Któż z nas nie marzył o egzotycznym wyjeździe do tropików wraz z ukochaną osobą. Podróż tylko we dwoje, egzotyczne miejsca, piękne...
Podróż poślubna do Kenii Podróż poślubna do Kenii
Kenia – marzenie wielu osób. Kojarzy nam się z palącym słońcem, biegającymi po safari dzikimi zwierzętami, wioskami pełnymi...

Pociągiem przez Tunezję…Pociągiem przez Tunezję… (by archer10 )

Co warto zobaczyć w Tunezji?

Tunezja to piaszczyste plaże, słoneczne wybrzeże Morza Śródziemnego, gwarne bazary, gorące piaski Sahary i wspaniałe ruiny rzymskich miast. Wybierając się tam w podróż poślubną możemy być pewni, że nie będziemy się nudzić. Jakie miejsca warto zobaczyć w Tunezji?

Tunis

Tunis, stolica Tunezji, kryje wiele ciekawych zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Jednym z nich jest medyna – historyczne i duchowe serce stolicy. Spacerując wąskimi uliczkami dojdziemy do VIII-wiecznego meczetu Ezzitouna. W Tunisie koniecznie powinniśmy odwiedzić też Muzeum Narodowe Bardo.

Podróż do Tunezji z pewnością okaże się niesamowitą przygodąPodróż do Tunezji z pewnością okaże się niesamowitą przygodą (by archer10 )

Zainteresują Cię również

Prezent ślubny – wycieczka Prezent ślubny – wycieczka
Któż z nas nie chciałby zaraz po ślubie pojechać na wycieczkę? I gdyby ta wycieczka była jeszcze prezentem? Pytanie! Choć...
Podróż poślubna na Zakynthos Podróż poślubna na Zakynthos
Wybierając miejsce na miesiąc miodowy zazwyczaj kierujemy się pogodą, bezpieczeństwem i ceną. Jedną z propozycji, która spełnia...

Sousse

Sousse jest jednym z najpopularniejszych tunezyjskich kurortów. Za wyborem tego miasta przemawia bliskość lotniska, piękne plaże oraz wspaniała medina (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Z Sousse bez problemu dostaniemy się do Tunisu.

Djerba

Dżerba (Djerba) to wyspa na Morzu Śródziemnym. Jest to idealne miejsce na miesiąc miodowy. Błogie lenistwo na plaży połączone z wycieczkami rowerowymi i snuciem się po mieście w poszukiwaniu zabytków. Dżerba słynie z przepięknej ceramiki.

Hammamet

Hammamet uważany jest za najstarszy ośrodek turystyczny w Tunezji. Znajdują się tam: szerokie, piaszczyste plaże, strefa archeologiczna Pupput czy medyna.

Wielki Meczet, SousseWielki Meczet, Sousse (by archer10 )

Kartagina

Kartagina uważana jest za najpiękniejsze miasto Tunezji. Zobaczymy tam wspaniałe ruiny Term Antoniusza, rzymski teatr, porty punickie czy Sanktuarium Tophet. Warto poświęcić przynajmniej jeden dzień na zwiedzenie tego wspaniałego miasta.   

Bizerta

Bizerta jest najstarszym i najbardziej zeuropeizowanym miastem Tunezji. Będąc tam warto zajść do Muzeum Oceanograficznego, kasby czy dzielnicy Andaluzyjskiej.

Tunezja to wspaniałe miejsce na pierwszą, wspólną podróż już jako małżeństwoTunezja to wspaniałe miejsce na pierwszą, wspólną podróż już jako małżeństwo (by archer10 )

Zakupy w Tunezji

Nieodłącznym punktem pobytu w Tunezji są zakupy. Na każdym kroku będziemy zaczepiani przez ulicznych sprzedawców. Nawet na plaży proponować nam będą gorącą herbatę, owoce, słodkie bułki, ale i pamiątki czy ubrania. Nieważne czy robimy zakupy na bazarze czy na ulicy – trzeba się targować. Początkowa cena na pewno będzie bardzo wysoka, ale spokojnie można „zejść” nawet o połowę. Przed zakupami na bazarze warto wcześniej zajść do sklepu z cenami, aby sprawdzić mniej więcej co ile kosztuje.

Co warto kupić w Tunezji? Oczywiście przyprawy! Kolorowe, aromatyczne, zupełnie inne niż te kupione w Polsce i przy tym dużo tańsze. Można kupić je na wagę albo już zapakowane. Warto też zwrócić uwagę na wyśmienite tunezyjskie słodycze. W każdym kraju arabskim można kupić sziszę, czyli fajkę wodną. Tunezja słynie też z pięknej ceramiki! Kolorowe talerze, półmiski, kubki dostępne są na każdym bazarze. Do naszego wspólnego mieszkania można kupić ręcznie tkany dywan, ale to pod warunkiem, że będziemy mieli jak go przewieźć.

Zainteresują Cię również

Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji
Jeśli marzy wam się podróż poślubna do ciepłego, słonecznego i śródziemnomorskiego kraju, a przy tym nie chcecie wydać fortuny,...
Tania podróż poślubna Tania podróż poślubna
Przygotowania do ślubu i wesela to często ciężki i wyczerpujący okres. Wynagrodzić nam to może… podróż poślubna. Z uwagi na...

Stoisko z ceramikąStoisko z ceramiką (by franganillo )

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

O tak, tak. W tym roku lecimy do Tunezji, pierwszy raz. Będzie to nasza podróż poślubna, lekko spóźniona. N

This comment was minimized by the moderator on the site

uwaga, bo w Tunezji to w tym roku zabijają polaków:(

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location