Podróż poślubna do Egiptu. Co warto zobaczyć w Egipcie? Czy warto spędzić miesiąc miodowy w Egipcie?p

Egipt jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów przez Polaków. Kusi słońcem, pięknymi zabytkami i atrakcjami. Niestety są też minusy miesiąca miodowego w kraju faraonów.

 A może zrobić podczas miesiąca miodowego sesję ślubną sesję zdjęciową na tle piramid?A może zrobić podczas miesiąca miodowego sesję ślubną sesję zdjęciową na tle piramid? (by eugeniowilman )

Plusy i minusy miesiąca miodowego w Egipcie

Wyjazd do Egiptu w czasie trwania miesiąca miodowego ma swoje plusy i minusy. Do plusów należy oczywiście słoneczna pogoda, ciepłe morze, niesamowite zabytki, wyśmienita kuchnia oraz atrakcyjna cena. Biura podróży mają przygotowanych wiele atrakcyjnych ofert dla urlopowiczów.

Zainteresują Cię również

Podróż poślubna do Wietnamu Podróż poślubna do Wietnamu
Któż z nas nie marzył o egzotycznym wyjeździe do tropików wraz z ukochaną osobą. Podróż tylko we dwoje, egzotyczne miejsca, piękne...
Podróż poślubna do Kenii Podróż poślubna do Kenii
Kenia – marzenie wielu osób. Kojarzy nam się z palącym słońcem, biegającymi po safari dzikimi zwierzętami, wioskami pełnymi...

Tutanchamon – faraon XVIII dynastii Tutanchamon – faraon XVIII dynastii (by harrypotts )

Jak każde miejsce, Egipt ma też niestety wiele minusów. Jednym z nich jest bardzo duża liczba turystów, głównie Rosjan. Jeśli marzy nam się więc spokojny wypoczynek w romantycznej scenerii, z dala od zgiełku – Egipt nie jest idealnym miejscem. Wielu Nowożeńców na swój cel podróży woli wybierać nieco spokojniejsze miejsca. Jeśli jednak nie przeszkadzają nam inni turyści, uwielbiamy klimat arabski (w tym np. targowanie się na bazarach) i nie obawiamy się klątwy faraona to warto tu przyjechać. Egipt ma wiele do pokazania.

Sharm el-Sheikh – perła Morza Czerwonego Sharm el-Sheikh – perła Morza Czerwonego (by womeos )

Najpiękniejsze miejsca

Egipt jest miejscem bogatym w historię, gdzie pełno jest wspaniałych zabytków. Nie warto zamykać się tylko na kurort. Być tu i nie zobaczyć piramidy? Warto wybrać się na zorganizowaną wycieczkę do najpiękniejszych miast Egiptu. Biura podróży oferują też rejsy po Nilu, podczas których w nocy się płycie, a w ciągu dnia zwiedza najwspanialsze zabytki.

Zakupy na bazarze Chan al-Chalili w KairzeZakupy na bazarze Chan al-Chalili w Kairze (by coldwhisper )

Miejsca, które warto zobaczyć w Egipcie

Kair

Kair jest stolicą Egiptu i największym miastem Afryki. Znajduje się tu wiele wspaniałych zabytków, meczetów oraz szczególnie warte uwagi – Muzeum Egipskie. Nie zapomnijmy też zajść na bazar Chan al-Chalili, na którym kupimy doskonałej jakości przyprawy.

Memfis

W starożytności, Memfis było jednym z największych miast, a nawet stolicą Egiptu. Położone jest około 20 km na południe od Kairu, na zachodnim brzegi Nilu. Zobaczymy tu pozostałości starożytnych budowli, np. 10-metrowy wapienny posąg Ramzesa II czy ważący ponad 80 ton alabastrowy Sfinks.

Piramidy w GiziePiramidy w Gizie (by yosoynuts )

Zainteresują Cię również

Prezent ślubny – wycieczka Prezent ślubny – wycieczka
Któż z nas nie chciałby zaraz po ślubie pojechać na wycieczkę? I gdyby ta wycieczka była jeszcze prezentem? Pytanie! Choć...
Podróż poślubna na Zakynthos Podróż poślubna na Zakynthos
Wybierając miejsce na miesiąc miodowy zazwyczaj kierujemy się pogodą, bezpieczeństwem i ceną. Jedną z propozycji, która spełnia...

Sakkara

Około 30 km na południe od Kairu znajduje się Sakkara – starożytna nekropolia. Jest to jedno  z najbogatszych w zabytki stanowisko archeologicznych na świecie. Znajduje się tu piramida schodkowa faraona Dżesera, piramida Userkafa, piramida Unisa, piramida Merenre I, zespół grobowy Pepi I i wiele innych.

Piramidy w Gizie

W pobliżu Kairu położona jest też Giza. Zobaczymy tu największą piramidę egipską – Wielką Piramidę Cheopsa (jeden z Siedmiu Cudów Świata), Piramidę Chefrena, Piramidę  Mykerinosa oraz słynnego Sfinksa. W mieście znajduje się też najstarszy na kontynencie afrykańskim ogród zoologiczny.

Świątynia Hatszepsut, LuksorŚwiątynia Hatszepsut, Luksor (by alh1 )

Aleksandria

Aleksandria była stolicą Egiptu przez prawie 1000 lat. Dziś jest to drugie pod względem wielkości miasto kryjące wiele wartych zobaczenia miejsc. Warto odwiedzić starożytne katakumby, Muzeum Sztuki Grecko-Rzymskiej, Pałac Montaza czy Meczet Abu al-Abbas al-Mursi.

Luksor

W południowej części Egiptu znajduje się Luksor – jedno z najważniejszych miast. Znajdują się tu ruiny kompleksów świątyń starożytnych, m.in.: Świątynia Hatszepsut, Świątynia Luksorska, Dolina Królów, Dolina Królowych czy Muzeum Luksorskie.

Tradycyjny transport w EgipcieTradycyjny transport w Egipcie (by maltman23 )

Jak się zachować w Egipcie?

Będąc w Egipcie musimy pamiętać o kilku zasadach, jeśli nie chcemy być narażeni na nieprzyjemności. Na ulicy nie wypada okazywać sobie czułości: trzymać się za ręce, obejmować czy całować (podczas miesiąca miodowego może być ciężko się powstrzymać). Panie nie powinny zakładać bardzo krótkich spodenek czy spódnic oraz mocno wydekoltowanych bluzek. Pamiętajmy, że jedziemy do kraju o odmiennej kulturze i powinniśmy ją uszanować. W kurortach jest tak wielu turystów, że raczej nie zwraca się uwagi na ubiór. Wszędzie jednak miejscowi będą dopominali się o bakszysz, czyli tzw. napiwek. Dla wielu ludzi jest to jedyne źródło dochodu. Na bazarach obowiązuje targowanie się. Początkowa cena jest zazwyczaj bardzo wysoka, ale spokojnie można ją „zbić” przynajmniej o połowę, wymaga to jednak dużo czasu i cierpliwości.

Pamiątki z EgiptuPamiątki z Egiptu (by bracketing_life )

Pamiątki z Egiptu

Jakie pamiątki przywieźć z Egiptu? Na pewno przyprawy, dużo przypraw! Są znacznie lepszej jakości niż te kupione w Polsce, a przy tym dużo tańsze. Dużą popularnością wśród turystów cieszy się szisza, czyli fajka wodna. Pamiętajmy jednak, by wybierać te lepszej jakości. Warto zwrócić też uwagę na papirus, ale tu również należy wystrzegać się podróbek (nie kupujmy ich na bazarach, ale w dobrych sklepach). W sklepach z pamiątkami kupimy też figurki przedstawiające egipskie piramidy czy bogów, magnesy na lodówkę, breloczki oraz biżuterię.

Zainteresują Cię również

Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji
Jeśli marzy wam się podróż poślubna do ciepłego, słonecznego i śródziemnomorskiego kraju, a przy tym nie chcecie wydać fortuny,...
Tania podróż poślubna Tania podróż poślubna
Przygotowania do ślubu i wesela to często ciężki i wyczerpujący okres. Wynagrodzić nam to może… podróż poślubna. Z uwagi na...

Egipt to idealne miejsce dla pasjonatów nurkowaniaEgipt to idealne miejsce dla pasjonatów nurkowania (by jeminichronicles )

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Byłam w Egipcie. Cudowne miejsce. Ale jest jeden minus - Ruscy. Wszędzie ich pełno, nie potrafią się zachować. Byłam tam w sezonie, może w listopadzie albo w grudniu jest ich mniej? Chociaż wątpię. Nawet do Gdańska autobusami przyjeżdżają Egipt...

Byłam w Egipcie. Cudowne miejsce. Ale jest jeden minus - Ruscy. Wszędzie ich pełno, nie potrafią się zachować. Byłam tam w sezonie, może w listopadzie albo w grudniu jest ich mniej? Chociaż wątpię. Nawet do Gdańska autobusami przyjeżdżają Egipt naprawdę warto zobaczyć, o każdej porze roku. Należy jednak uważać na klątwę faraona Ja nie miałam problemów, bo wcześniej brałam tabletki. Ale były w hotelu takie osoby, które połowę pobytu spędziły w łożku. Należy uważać co się je i w jakich ilościach. Zazwyczaj chorują osoby właśnie w hotelach All INC. bo mają tam wszystkiego pod dostatkiem i jedzą bez umiaru. My stołowaliśmy się nawet na mieście

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

My planujemy polecieć właśnie do Egiptu. Od zawsze marzę, aby zobaczyć ten kraj! Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location