Podróż poślubna zimą - gdzie najlepiej pojechać w miesiącach zimowych?

Zdecydowaliśmy się na ślub zimą. A co z miesiącem miodowym? Warunki atmosferyczne wykluczą niektóre opcje podróży poślubnej, ale zima otwiera jednocześnie szereg nowych możliwości, zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

Ślub zimą nie przekreśla niezapomnianej podróży poślubnej!Ślub zimą nie przekreśla niezapomnianej podróży poślubnej! (by parisharing )

Uciec od zimy

Dla par nie lubiących zimy, nie jeżdżących na nartach i miłujących słońce podróż poślubna może być dobrą okazją do ucieczki przed mrozami. Naszym celem mogą być zarówno kraje, w których przez cały rok panuje przyjemna temperatura, jak i miejsca na półkuli południowej.

Kiedy w Polsce jest biało i zimno, a dni są krótkie, w Republice Południowej Afryki panuje pełnia lata. Najlepiej pojechać w styczniu lub lutym – wówczas jest ciepło i nie powinno padać. Grudzień w RPA to pora wakacji, więc miejscowości turystyczne mogą być wówczas zatłoczone.

Okres od grudnia do kwietnia to najlepsza pora na odwiedzenie Malediwów. Jest wówczas bardzo ciepło i bezdeszczowo (ale – uwaga – również drożej, bo jest to szczyt sezonu). Również na Dominikanę oraz inne wyspy Karaibów najlepiej jechać zimą lub wczesną wiosną, gdyż jest to okres poza sezonami deszczowym i huranagowym.

Zainteresują Cię również

Podróż poślubna do Wietnamu Podróż poślubna do Wietnamu
Któż z nas nie marzył o egzotycznym wyjeździe do tropików wraz z ukochaną osobą. Podróż tylko we dwoje, egzotyczne miejsca, piękne...
Podróż poślubna do Kenii Podróż poślubna do Kenii
Kenia – marzenie wielu osób. Kojarzy nam się z palącym słońcem, biegającymi po safari dzikimi zwierzętami, wioskami pełnymi...

Białe szaleństwoBiałe szaleństwo (by trysil )

Jeśli marzy nam się zimowa podróż do Malezji, jest to dobry okres do odwiedzenia jej zachodniego wybrzeża (na wschód lepiej się wybrać latem, gdyż od grudnia do lutego występują tam silne ulewy).

Zima to zdecydowanie najlepsza pora na wyprawę do Indii – ominiemy męczące upały oraz jeszcze bardziej doskwierający sezon monsunu letniego.

Wbrew pozorom nie wszystkie egzotyczne kraje będą odpowiednim miejscem na ucieczkę przed zimą. Wybierając na przykład Seszele lub Mauritius, z polskich śniegów trafilibyśmy bowiem prosto w tropikalną porę deszczową. Warto przed dokonaniem wyboru prześledzić informacje na temat warunków atmosferycznych w wytypowanych przez nas miejscach.

A może bliskie spotkanie z dzikimi zwierzętami?A może bliskie spotkanie z dzikimi zwierzętami? (by Jay Aremac )

Zwiedzić poza sezonem wakacyjnym

A może warto zimą wybrać się do kraju, którego szczyt popularności przypada na letnie wakacje i zwiedzić go spokojnie, bez tabunu innych turystów? W końcu nawet 15-20°C to o wiele więcej niż środkowoeuropejskie mrozy.

Bardzo atrakcyjna może okazać się zimowa wycieczka do krajów Afryki Północnej: Egiptu, Tunezjiczy Maroka. Nie będzie wówczas tak dużej liczby turystów jak w sezonie letnim, a temperatura jest o wiele bardziej odpowiednia na zwiedzanie niż męczące upały. Zwłaszcza wycieczki na pustynię będą bardziej udane niż latem, pod palącym słońcem. Pamiętajmy jedynie o tym, że zima może być w tych krajach okresem deszczowym – zwłaszcza bliżej morza.

Kraków zimąKraków zimą (by aniamendrek )

Przyjemnie może być zimą również na południu Europy. Nie oczekujmy upałów, ale różnicę temperatur w porównaniu z Polską na pewno odczujemy. Na południu Hiszpanii możemy spodziewać się 15-17°C. Jeszcze cieplej będzie na należących do Hiszpanii Wyspach Kanaryjskich. Na południu Włoch typowa zimowa temperatura wynosi natomiast 10-12°C. Pamiętajmy, że podczas gdy południe Półwyspu Apenińskiego powinno być pogodne, na Sycylii zima to pora deszczowa.

Zainteresują Cię również

Prezent ślubny – wycieczka Prezent ślubny – wycieczka
Któż z nas nie chciałby zaraz po ślubie pojechać na wycieczkę? I gdyby ta wycieczka była jeszcze prezentem? Pytanie! Choć...
Podróż poślubna na Zakynthos Podróż poślubna na Zakynthos
Wybierając miejsce na miesiąc miodowy zazwyczaj kierujemy się pogodą, bezpieczeństwem i ceną. Jedną z propozycji, która spełnia...

Dobrym pomysłem na zimową podróż może być Turcja, oferująca prawdziwe multum miejsc do zwiedzania. Pamiętajmy jednak, że nie każdy region ma łagodny klimat. We wschodniej Turcji temperatury zimowe są często jeszcze niższe niż u nas, a i w centralnej części kraju temperatura spada poniżej zera. W okolicach Stambułu natomiast może być deszczowo i wietrznie. Ale już na Riwierze Tureckiej panują temperatury rzędu kilkunastu stopni (średnio 15-17°C). Nie jest to pogoda na kąpiel w morzu, ale na zwiedzanie – jak najbardziej.

Przypróczony śniegiem RzymPrzyprószony śniegiem Rzym (by romecabs )

Poślubne białe szaleństwo

Niektóre pary nie zamierzają jednak uciekać od zimy. Wręcz przeciwnie – zechcą skorzystać z możliwości połączenia podróży poślubnej z wyjazdem narciarskim lub snowboardowym. Atrakcyjnie prezentują się w tym momencie zarówno polskie góry (Tatry, Sudety, Bieszczady), jak i Alpy włoskie, szwajcarskie i austriackie czy też włoskie Dolomity.

Poszukiwaczom nowych kierunków narciarskich polecić można wyjazd do Turcji. Jej dwa najważniejsze ośrodki to góra Uludağ koło Bursy (zachodnia Anatolia) oraz Palandöken koło Erzurum (wschodnia część kraju).

Casablanca może być piękna również zimąCasablanca może być piękna również zimą (by montseprats )

Miasta na każdą porę roku

Są miejsca, które stanowią piękny cel podróży poślubnej bez względu na porę roku. Ich klimat jest zawsze wyjątkowy; zabytki – zawsze warte odwiedzenia, a i możemy spodziewać się dodatkowych, zimowych atrakcji, a w grudniu i styczniu – pięknych dekoracji świątecznych.

Zimowy poranek w Groningen, HolandiaZimowy poranek w Groningen, Holandia (by 22746515@N02 )

Paryż jest tradycyjnie miastem zakochanych. Być może niektórzy powiedzą, że jest on zbyt „oklepany”… ale wcale nie umniejsza to jego atrakcyjności i nie zmienia faktu, że jest tam bardzo wiele do zobaczenia. Miastami-kandydatami na podróż poślubną mogą być też Rzym, Wiedeń, Budapeszt czy Praga.

Warto rozważyć również jedno z polskich miast. Kraków czy Poznań są zawsze pełne atrakcji, a ich rynki wyglądają pięknie zwłaszcza w okresie bożonarodzeniowym. Dla tych, którzy nie byli w Warszawie zimą, można polecić również świąteczną odsłonę stolicy. Iluminacja świetlna Traktu Królewskiego oraz Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Starego Miasta tworzą szczególną atmosferę.

Zainteresują Cię również

Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji
Jeśli marzy wam się podróż poślubna do ciepłego, słonecznego i śródziemnomorskiego kraju, a przy tym nie chcecie wydać fortuny,...
Tania podróż poślubna Tania podróż poślubna
Przygotowania do ślubu i wesela to często ciężki i wyczerpujący okres. Wynagrodzić nam to może… podróż poślubna. Z uwagi na...

Taj Mahal, IndieTaj Mahal, Indie (by archer10 )