Podróż poślubna do Pragi. Romantyczny miesiąc miodowy w Pradze. Czy warto jechać do Pragi?

podroz poslubna w azji

Wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata, aby spędzić cudowny miesiąc miodowy. Ci, którzy lubią odpoczywać nie na plaży, ale zwiedzając, mogą wybrać się do pięknej Pragi. Wspaniałe zabytki, wyśmienita kuchnia i  odległość, sprawiają, że tak chętnie tu przyjeżdżamy. Wszak podróż poślubna to nie tylko słońce, plaża i palmy. 

 Możemy w Pradze pozostawić po sobie mały ślad…Możemy w Pradze pozostawić po sobie mały ślad… (by david_baxendale )

Wypoczynek w Pradze

Do Pragi można wybrać się z zorganizowaną wycieczką albo na własną rękę: samochodem, autobusem lub samolotem (od niedawna zaczęły latać nowe tanie linie z Gdańska). W Pradze znajduje się wiele hoteli, hosteli i pensjonatów. Każda para Nowożeńców z pewnością bez problemu znajdzie odpowiadające dla siebie miejsce. Najlepiej szukać noclegu w centrum miasta, gdzie na wyciągnięcie ręki będziemy mieli najpiękniejsze atrakcje.

Zainteresują Cię również

Podróż poślubna do Wietnamu Podróż poślubna do Wietnamu
Któż z nas nie marzył o egzotycznym wyjeździe do tropików wraz z ukochaną osobą. Podróż tylko we dwoje, egzotyczne miejsca, piękne...
Podróż poślubna do Kenii Podróż poślubna do Kenii
Kenia – marzenie wielu osób. Kojarzy nam się z palącym słońcem, biegającymi po safari dzikimi zwierzętami, wioskami pełnymi...

Praga z lotu ptakaPraga z lotu ptaka (by nitin29 )

Najpiękniejsze atrakcje

  • Most Karola

Most Karola jest wizytówką Pragi. Widnieje na widokówkach, obrazach i magnesach. Łączy on dzielnice Malá Strana i Staré Město. Jest to jeden z najstarszych mostów kamiennych na świecie.

  • Rynek Staromiejski

Będąc w Pradze nie sposób nie przyjść na Rynek Staromiejski. Turyści zmęczeni całodziennym zwiedzaniem mogą przysiąść na ławce czy zajść do jednej z licznych kawiarni. Na Rynku znajdują się kościoły, piękne kamienice, Praski Zegar Astronomiczny oraz Ratusz Staromiejski, z którego rozciąga się zapierający dech w piersi widok na Stare Miasto Pragi.

Widok na Most KarolaWidok na Most Karola (by depenbusch )

  • Zamek na Hradczanach

Jest to jedno z piękniejszych miejsc w Pradze. Zamek jest dawną siedzibą królów czeskich. Do zamku przynależą m.in. Złota Uliczka, Nowy Pałac Królewski, Katedra św. Wita oraz Bazylika św. Jerzego.

Zainteresują Cię również

Podróż poślubna na Zakynthos Podróż poślubna na Zakynthos
Wybierając miejsce na miesiąc miodowy zazwyczaj kierujemy się pogodą, bezpieczeństwem i ceną. Jedną z propozycji, która spełnia...
Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji Podróż do Istrii, czyli miesiąc miodowy w Chorwacji
Jeśli marzy wam się podróż poślubna do ciepłego, słonecznego i śródziemnomorskiego kraju, a przy tym nie chcecie wydać fortuny,...

  • Muzeum Narodowe

W kilkudziesięciu budynkach muzeum znajduje się ponad 14 mln eksponatów. Główny budynek został zbudowany w 1900 roku i znajduje się na liście Narodowych Zabytków Kultury Republiki Czeskiej.

Rynek Staromiejski w PradzeRynek Staromiejski w Pradze (by nitin29 )

  • Tańczący Dom

Wybudowany 1996 roku awangardowy budynek (dzielnica Nové Město). Kształtem przypomina… tańczącą parę, stąd nazwa „Tańczący Dom”.

  • Złota Uliczka

Uliczka pełna kolorowych domków dawniej nazywana była ulicą Złotniczą (Zlatnická) – była to siedziba złotników. Z późniejszych latach zamieszkiwali ją najbiedniejsi mieszkańcy Pragi. Dziś znajdują się tu urokliwe sklepy, wystawy oraz galerie.    

Czeskie knedlikiCzeskie knedliki (by smallkaa )

Czego warto skosztować w Pradze?

Będąc w Pradze obowiązkowo powinniśmy skosztować gulaszu z knedlikami – flagowego dania kuchni czeskiej. W barach i restauracjach serwowane są też: golonki (vepřové koleno), sery smażone, sery marynowane (nakládaný hermelín) czy kiełbasy w zalewie kwaśnej (utopenci). Obowiązkowo trzeba też skosztować czeskiego piwa.

Zainteresują Cię również

Tania podróż poślubna Tania podróż poślubna
Przygotowania do ślubu i wesela to często ciężki i wyczerpujący okres. Wynagrodzić nam to może… podróż poślubna. Z uwagi na...
Wymarzona podróż poślubna do Tunezji Wymarzona podróż poślubna do Tunezji
Do najczęściej odwiedzanych ciepłych krajów przez Polaków jest Tunezja. Kusi piękną pogodą, arabskimi smakami, wspaniałymi...

Jesienna PragaJesienna Praga (by romanboed )