Krawat, muszka czy musznik? Czym się różnią? Co wybrać?

podroz poslubna w azji

Wybór stroju Pana Młodego stwarza mniej problemów niż kreacja Panny Młodej. Mimo to w tym szczególnym dniu wszystkie elementy stroju mężczyzny muszą być starannie dobrane.

Powinny współgrać z wizerunkiem małżonki i aby sam Pan Młody czuł się w nich dobrze. A więc razem z nami odpowiedzcie sobie na pytanie: krawat czy muszka, a może plastron?

Krawat zawsze będzie pasował do ślubnego garnituruKrawat zawsze będzie pasował do ślubnego garnituru (by froderik )

Zainteresują Cię również

ABC muchy do garnituru ABC muchy do garnituru
Mucha – dawniej nieodłączny element garderoby Pana Młodego. Dziś chociaż coraz częściej zastępowana krawatem, nadal uwa...
Ubiór Pana Młodego na poprawiny Ubiór Pana Młodego na poprawiny
Poprawiny, mimo że mają charakter znacznie mniej formalny niż wesele, są ważnym elementem ślubnej tradycji. Niepisaną zasad...

Krawat – zawsze bezpieczny wybór

Krawat jest zdecydowanie najczęściej spotykanym dodatkiem do stroju mężczyzny.

Z pewnością będzie pasował do ślubnego garnituru, gdyż zawsze świadczy o elegancji; jest najbardziej uniwersalny i najbezpieczniejszy.

Oczywiście – krawat krawatowi nierówny. Pan Młody musi starannie dobrać jego kolor, ewentualny wzór oraz materiał. Warto, aby kolor krawata współgrał z kolorem wiązanki Panny Młodej lub metalu jej biżuterii. Materiał – najlepiej jedwab.

Muszka – na wyjątkowe okazje

Krawat jest dodatkiem zawsze odpowiednim i uniwersalnym – no właśnie, może nawet zbyt uniwersalnym, gdyż niektórzy Panowie Młodzi czują, że nie będą się na własnym ślubie odróżniali od innych panów – zaproszonych gości, którzy również przybędą w krawatach.

W tym szczególnym dniu Pan Młody powinien wyglądać inaczej, wyjątkowo, a nie „jakby właśnie wyszedł z biura”. Choć odpowiedni dobór krawata oraz pozostałych elementów stroju z pewnością go przed tym uchroni, często pojawia się pogląd, że odpowiednia na tę okazję będzie muszka, którą większość mężczyzn założy zapewne raz w życiu – właśnie na swój ślub.

W dniu ślubu dniu wszystkie elementy stroju mężczyzny muszą być starannie dobraneW dniu ślubu dniu wszystkie elementy stroju mężczyzny muszą być starannie dobrane (by lauradye )

Idealna na ślub będzie też elegancka muchaIdealna na ślub będzie też elegancka mucha (by Sholeh )

Elegancki Pan Młody kupi muchę wiązaną, a nie na gumce.

 

Muszkę kupioną w sklepie można przerobić tak, żeby pasowała do rozmiaru kołnierzyka i nie uciskała szyi. Najlepsze będą muszki w delikatnych, jasnych kolorach (szary, srebrny), z jedwabiu. Nie zakładajmy much czarnych ani białych, nie będą one pasowały do tej okazji.

Zainteresują Cię również

ABC krawata ślubnego ABC krawata ślubnego
Dawniej obowiązkowym elementem garderoby Pana Młodego była mucha. Dziś coraz mniej mężczyzn po nią sięga wybierając...
Kolorowa koszula do ślubu Kolorowa koszula do ślubu
Panowie najczęściej na ślub zakładają koszulę w kolorze białym – jest elegancka i pasuje do każdej stylizacji. Niektó...

Jeśli decydujemy się na muszkę, wybierzmy koszulę z ukrytymi guzikami; warto zastanowić się również nad kamizelką do garnituru.

Musznik – coraz popularniejszy

Coraz częściej wybierany przez Panów Młodych musznik przypomina krótki, ścięty ukośnie lub w szpic, podwójny krawat, ale wiązany jest jak muszka. Wiązanie to jest dość skomplikowane… ale z tego powodu w sprzedaży dostępne są głównie muszniki już zawiązane, które trzeba tylko przypiąć.

Musznik wygląda efektownie i jest obecnie popularnym dodatkiem do stroju Pana Młodego, ale zastrzeżenia budzi często właśnie to, że nie jest to ozdoba wiązana, tylko przypięta, umocowana na gumce. Według niektórych odbiera mu to wiele elegancji, choć oczywiście „mocowania” nie widać pod kołnierzykiem koszuli.

Musznik nie wymaga zakładania kamizelki, pasuje do garnituru i smokingu. Zakłada się go do koszuli z łamanym kołnierzykiem.

Najbardziej uniwersalny i najbezpieczniejszy jest krawatNajbardziej uniwersalny i najbezpieczniejszy jest krawat (by fernando )

Wszystkie elementy stroju mężczyzny muszą w dniu ślubu muszą być starannie dobraneWszystkie elementy stroju mężczyzny muszą w dniu ślubu muszą być starannie dobrane (by afroboof )

Inne opcje

Krawat, mucha i musznik to nie jedyne opcje, jakie może rozważyć Pan Młody. Koszule ze stójką nie wymagają, a nawet wykluczają jakiekolwiek ozdoby pod szyją. U nas wciąż jest to towar rzadki i przez wiele osób uważany za zbyt mało elegancki jak na ślub, ale Pan Młody źle czujący się w krawacie czy muszce może rozważyć kupno koszuli ze stójką. Może się ona dobrze prezentować zwłaszcza na ślubie cywilnym.

Bardzo eleganckim, wręcz wykwintnym dodatkiem jest natomiast plastron – rodzaj szarfy z końcami jednakowej szerokości. Jest on dość długi – po związaniu w węzeł (wymagający od panów więcej wysiłku niż zawiązanie krawata) nadal sięga do paska od spodni. Plastron wymaga założenia kamizelki oraz koszuli z łamanym kołnierzykiem. Dobrze wygląda przypięty do koszuli specjalną szpilką. Na ślub najlepiej wybrać plastron w jednolitym kolorze, kontrastujący z kamizelką.

Krawat może nawiązywać do koloru przewodniego weselaKrawat może nawiązywać do koloru przewodniego wesela (by ryan_polei )

Zainteresują Cię również

Kapelusz w roli głównej Kapelusz w roli głównej
Dawniej welon był nieodłącznym elementem stroju Panny Młodej i  żadna z przyszłych mężatek nie wyobrażała sobie,...
Sukulenty w bukietach ślubnych i dekoracjach Sukulenty w bukietach ślubnych i dekoracjach
Jeśli marzy nam się piękny, oryginalny i wciąż kwiatowy bukiet ślubny, warto sięgnąć po sukulenty. Za oceanem już podbi...

 

Komentarze (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Mucha! Kiedyś mi się nie podobała, wydawała mi się staroświecka...ale zmieniłam zdanie Dodaje szyku i elegancji. Mam wrażenie, że wysmukla sylwetke i meżczyzna automatycznie przestaje się garbić

This comment was minimized by the moderator on the site

Mój mąż miał akurat muchę, ale w krawacie też wygląda dobrze Każdemu pasuje co innego. Niby pan młody powinien mieć muchę, ale przeciez panny młode też nie zawsze zakładają welon.

This comment was minimized by the moderator on the site

Świetny artykuł. Ja osobiście wolę jednak muszki. Krawaty mi się chyba przejadły - pewnie podobnie będzie za kilka lat z muchami, bo teraz szturmem opanowały męską modę. Sam zresztą o tym wspominam u siebie na blogu, gdzie przy okazji zapraszam....

Świetny artykuł. Ja osobiście wolę jednak muszki. Krawaty mi się chyba przejadły - pewnie podobnie będzie za kilka lat z muchami, bo teraz szturmem opanowały męską modę. Sam zresztą o tym wspominam u siebie na blogu, gdzie przy okazji zapraszam. Pozdrawiam!

Czytaj więcej
There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location