Idealny pasek dla Pana Młodego. Jak dobrać odpowiedni pasek na ślub?

podroz poslubna w azji

Wydawałoby się, że to najmniej istotny element stroju Pana Młodego. Praktycznie niewidoczny, a jednak niezbędny – pasek. Dlaczego jest tak ważny?

 Pasek dodaje elegancjiPasek dodaje elegancji (by ryan_polei )

Panna Młoda ma zdecydowane większe pole do popisu wybierając dodatki ślubne. Welon, biżuteria, wiązanka czy buty to tylko część z nich. Pan Młody nie ma już tak dużego wyboru, pozostają mu: krawat, spinki do mankietów, buty i… pasek. Z pozoru najmniej istotny element, ale źle dobrany może zepsuć całą stylizację.

Zainteresują Cię również

ABC muchy do garnituru ABC muchy do garnituru
Mucha – dawniej nieodłączny element garderoby Pana Młodego. Dziś chociaż coraz częściej zastępowana krawatem, nadal uważana jest...
Ubiór Pana Młodego na poprawiny Ubiór Pana Młodego na poprawiny
Poprawiny, mimo że mają charakter znacznie mniej formalny niż wesele, są ważnym elementem ślubnej tradycji. Niepisaną zasadą w...

Pasek – czy naprawdę niezbędny?

Pasek jest dopełnieniem ślubnej stylizacji. Nie tylko przytrzymuje spodnie, ale sprawia, że wyglądamy niezwykle elegancko. W dniu ślubu spodnie muszą być oczywiście idealnie dopasowane i nie ma mowy o zsuwaniu się, tak więc w tym przypadku pasek pełni funkcję jedynie ozdobną.

Pasek nie tylko przytrzymuje spodnie, ale sprawia, że wyglądamy eleganckoPasek nie tylko przytrzymuje spodnie, ale sprawia, że wyglądamy elegancko (by Katsu Nojiri )

Pasek idealny

Wybierając pasek do garnituru ślubnego, powinniśmy się trzymać kilku zasad.

Kolor

Wybierając pasek często kierujemy się kolorem – słusznie. Pasek powinien być w kolorze butów Pana Młodego. Faktura powinna być do siebie zbliżona, czyli jeśli buty są lakierowane to pasek nie powinien być matowy.

Tworzywo

Najlepsze są oczywiście paski skórzane. Jeśli nie chcemy skóry naturalnej – wybierzmy skórę ekologiczną, ale bardzo dobrej jakości. Pamiętajmy, że pasek może nam posłużyć po ślubie przez wiele lat.

Paski materiałowe pasują do stylu codziennego, czyli jeansów i koszuli. W dniu ślubu zapomnijmy o nim.

Zainteresują Cię również

ABC krawata ślubnego ABC krawata ślubnego
Dawniej obowiązkowym elementem garderoby Pana Młodego była mucha. Dziś coraz mniej mężczyzn po nią sięga wybierając krawat. Ale...
Kolorowa koszula do ślubu Kolorowa koszula do ślubu
Panowie najczęściej na ślub zakładają koszulę w kolorze białym – jest elegancka i pasuje do każdej stylizacji. Niektórzy jednak...

Wybierając pasek powinniśmy się kierować: kolorem, rozmiarem, klamrą i tworzywem z którego został zrobionyWybierając pasek powinniśmy się kierować: kolorem, rozmiarem, klamrą i tworzywem z którego został zrobiony (by andrewmorrell )

Pasek i buty w kolorze brązu to połączenie idealnePasek i buty w kolorze brązu to połączenie idealne (by johnhopephotography )

Klamra

Podczas wyboru paska, ważna jest też klamra. Paski brązowe najlepiej wyglądają z klamrą złotą, czarne natomiast ze srebrną. Powinniśmy mieć jednak na uwadze też inne dodatki, np. spinki do mankietów – wszystko powinno być w tym samym odcieniu.

Rozmiar

Bardzo ważną kwestią jest też rozmiar. Długość paska powinna być około 15cm większa od obwodu pasa. Pasek powinno zapinać się na środkową dziurkę. Jeśli końcówka paska lekko zwisa albo potrzebna jest nam dodatkowa dziurka – wybierzmy inny, o odpowiednim rozmiarze.

Pasek ślubny powinien być skórzanyPasek ślubny powinien być skórzany (by queenbeebh )

Pasek czy szelki?

Jeśli nie pasek to co? Oczywiście szelki! Panowie coraz częściej zakładają je w dniu ślubu. Oczywiście nie dlatego, że spadają im spodnie, ale pasują do stylu wesela. Idealnie wkomponują się w wesele w klimacie wiejskim czy na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że one również powinny pasować do całości.

Zamiast paska – szelki   Zamiast paska – szelki (by ryan_polei )

Zainteresują Cię również

Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę
Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego to domena świadka, ale jeśli ów świadek nie ma pomysłu lub czasu na zorganizowanie...
Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem? Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem?
Wybór garnituru ślubnego to jak wiadomo trudna i ważna decyzja. Aby wybrać dobrze powinniśmy się kierować nie tylko modą, własnym...