Biżuteria Pana Młodego: zegarek, obrączka, spinki i szpilka

Stylizacja Pana Młodego nie może obejść się bez… biżuterii. Mowa tu oczywiście nie o kolczykach, wielkim sygnecie czy złotym łańcuchu na szyi, ale o drobnych dodatkach, które dodadzą klasy, elegancji i powagi.

 Zegarek – najpopularniejsza męska biżuteria Zegarek – najpopularniejsza męska biżuteria (by robertramirez )

Męska biżuteria

Nie tylko kobiety w dniu ślubu muszą pamiętać o odpowiednio dobranej biżuterii. Również panowie powinni zwrócić na nią szczególną uwagę. Nie należy jednak przesadzać z jej nadmiarem! Im mniej, tym lepiej. Pamiętać też należy, aby wszystko tworzyło spójną całość.

Zainteresują Cię również

ABC muchy do garnituru ABC muchy do garnituru
Mucha – dawniej nieodłączny element garderoby Pana Młodego. Dziś chociaż coraz częściej zastępowana krawatem, nadal uważana jest...
Ubiór Pana Młodego na poprawiny Ubiór Pana Młodego na poprawiny
Poprawiny, mimo że mają charakter znacznie mniej formalny niż wesele, są ważnym elementem ślubnej tradycji. Niepisaną zasadą w...

Biżuteria męska dodaje elegancjiBiżuteria męska dodaje elegancji (by mssarakelly )

Zegarek

Najpopularniejszą męską błyskotką jest zegarek: na pasku albo łańcuszku. Zapomnijmy o masywnym sportowym zegarku w jaskrawym kolorze. Wybierzmy elegancki model na czarnym albo brązowym pasku (w zależności od koloru butów).

Jeśli wybierzemy bardziej formalny zegarek na łańcuszku, powinniśmy założyć też kamizelkę. Zegarek będzie przyczepiony do jej kieszonki.

Spinki do mankietów

Spinki do mankietów są obowiązkowym biżuteryjnym dodatkiem Pana Młodego. Z pozoru mało istotne, niemal niezauważalne, ale jakże efektowne. Mogą być wykonane ze złota, srebra albo stali szlachetnych. Z dodatkiem szlachetnych lub półszlachetnych kamieni albo gładkie, bez zbędnych ozdób. 

Coraz większą popularnością cieszą się spinki tematyczne np. dla miłośników fotografowania w kształcie aparatu, dla zapalonego rowerzysty – roweru, a dla muzyka – gitary. Mogą mieć też napisy np. „Game over” albo „I love my wife”.

Zainteresują Cię również

ABC krawata ślubnego ABC krawata ślubnego
Dawniej obowiązkowym elementem garderoby Pana Młodego była mucha. Dziś coraz mniej mężczyzn po nią sięga wybierając krawat. Ale...
Kolorowa koszula do ślubu Kolorowa koszula do ślubu
Panowie najczęściej na ślub zakładają koszulę w kolorze białym – jest elegancka i pasuje do każdej stylizacji. Niektórzy jednak...

Zegarek na łańcuszkuZegarek na łańcuszku (by johnhopephotography )

Spink do mankietówSpinki do mankietów (by johnhopephotography )

Szpilka albo spinka do krawata

Szpilki i spinki do krawatu nie są już tak popularne jak dawniej.

Młodzi panowie bardzo rzadko po nie sięgają, a szkoda, bo dodają szyku i elegancji. Jest jednak zasada: albo szpilka, albo spinka.

Szpilkę wbija się pod węzeł. Dzięki niej krawat nie przesuwa dzięki czemu cały czas wygląda elegancko. Spinka również przytrzymuje krawat. Jeśli zamierzamy założyć kamizelkę to możemy zrezygnować z tej ozdoby, bo i tak nie będzie jej widać. Powinna być w tym samym kolorze co spinki do mankietów.

Obrączka

Po ceremonii zaślubin dojdzie kolejna błyskotka, tym razem na palcu – obrączka. Jest to bez wątpienia najpiękniejsza męska biżuteria, nie tylko ślubna.

Obrączka – najpiękniejsza z biżuteriiObrączka – najpiękniejsza z biżuterii (by johnhopephotography )

Zainteresują Cię również

Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę
Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego to domena świadka, ale jeśli ów świadek nie ma pomysłu lub czasu na zorganizowanie...
Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem? Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem?
Wybór garnituru ślubnego to jak wiadomo trudna i ważna decyzja. Aby wybrać dobrze powinniśmy się kierować nie tylko modą, własnym...