Suknia ślubna z trenem. Rodzaje trenów sukni ślubnej. Historia trenu

podroz poslubna w azji

Przyszła Panna Młoda wybierając suknią ślubną ma niejeden dylemat. Oprócz fasonu, koloru, materiału, musi też zdecydować czy chce, aby suknia miała tren.

Na zdjęciach wygląda zjawiskowo, ale jak się sprawdzi podczas zabawy weselnej?

 Tren dodaje szyku i elegancjiTren dodaje szyku i elegancji (by outreachr.com )

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...
Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...

Co to właściwie jest tren?

Tren to nic innego jak przedłużenie sukni, ciągnące się po ziemi. Suknie z trenem noszone były już w średniowieczu. Dziś wybierają je panie na wielkie uroczystości, w tym oczywiście śluby i wesela.

Długi tren mogą pomóc nieść druhnyDługi tren mogą pomóc nieść druhny (by andrewmorrell )

Suknia ślubna z trenem czy bez?

Wiele z nas zastanawia się, czy wybrać suknię ślubną z trenem czy bez. Bez wątpienia dodaje uroku, elegancji, szyku, ale czy jest praktyczny? Czy nie będzie nam przeszkadzał podczas chodzenia czy tańczenia?

Większość sukni ślubnych ma doczepiane albo podpinane treny, dzięki czemu w kościele i na sesji zdjęciowej możemy go dumnie prezentować, a podczas zabawy weselnej odpiąć lub podpiąć. Wiele pań obawia się, że tren jest bardzo ciężki i może sprawiać problemy podczas chodzenia. Owszem, jest to dodatkowy materiał i suknia jest cięższa, ale na pewno bez problemu każda z nas dojdzie do ołtarza. Dłuższe treny mogą zahaczać np. o ławki, dlatego warto poprosić druhnę o czuwanie nad tym. Jeśli mamy w rodzinie dzieci, mogą nieść za nami tren.

Większość sukni ślubnych ma doczepiane albo podpinane trenyWiększość sukni ślubnych ma doczepiane albo podpinane treny (by andrewmorrell )

Umiejętnie podpięty tren nie spowoduje, że suknia straci swój urok. Podczas przymiarki warto przećwiczyć to z druhną. W zależności od długości, tren może być dopięty do kolan lub do pasa.

Warto poważnie zastanowić się nad suknią z trenem niepodpinanym. Podczas wesela plącząc się pod nogami może się nie tylko zniszczyć, ale i narobić kłopotu.

Tren pasuje do każdego fasonu sukni.

Tren dodaje szyku i elegancjiNiepodpinany tren może przeszkadzać podczas tańczenia (by ryan_polei )

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...

Rodzaje trenów

Tren sweep

Sweep w języku angielskim oznacza „zamiatanie”. Oczywiście każdy tren, jako przedłużenie materiału będzie ciągnął się i zamiatał podłogę. Jest to najkrótszy z trenów, który również można podpiąć.

Tren katedralny

Tren katedralny jest dłuższy od trenu sweep, okrągły. Panna Młoda idąc do ołtarza w sukni w takim trenem z pewnością wzbudzi zachwyt gości. Tren katedralny przepięknie prezentuje się też na zdjęciach.

Tren doczepiany

Panny Młode mogą też wybrać tren doczepiany, który może mieć różną długość i również prezentuje się zjawiskowo. Doczepiany jest zazwyczaj na uroczystość zaślubin i sesję zdjęciową, podczas zabawy weselnej łatwo go odpiąć. Tego typu tren pięknie komponuje się z każdym fasonem sukni, a umiejętnie dopięty na pewno nie odczepi się nawet podczas szalonej zabawy weselnej.

Tren Watteau

Niezwykle efektowny jest też tren Watteu, doczepiany do ramiączek lub gorsetu. Najczęściej wykonany jest z lekkiej tkaniny, np. tiulu. Tren Watteu może być różnej długości, często zastępuje welon.

Suknie z trenem noszone już były w średniowieczuSuknie z trenem noszone już były w średniowieczu (by andrewmorrell )

Tren pasuje do każdego fasonu sukni ślubnejTren pasuje do każdego fasonu sukni ślubnej (by andrewmorrell )

Suknie mogą mieć kilka rodzajów trenuSuknie mogą mieć kilka rodzajów trenu (by andrewmorrell )

Suknie z trenem przepięknie prezentują się na zdjęciachSuknie z trenem przepięknie prezentują się na zdjęciach (by outreachr.com )

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne Julia Rosa – co wybrały nasze redaktorki? (kolekcja 2017) Suknie ślubne Julia Rosa – co wybrały nasze redaktorki? (kolekcja 2017)
Zaletą obracania się w szeroko pojętej branży ślubnej jest możliwość wyboru kreacji panny młodej więcej niż raz w życiu. Nawet...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na twarz przed ślubem Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na twarz przed ślubem
Każda Panna Młoda marzy o tym, by na swoim ślubie wyglądać jak najpiękniej, aby jej skóra była promienna i gładka, cera...

 

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo mi się podobają suknie z trenem Na pewno taką będę miała.

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location