Jak sprzedać suknię ślubną? Niezbędne triki przy tworzeniu ogłoszenia

podroz poslubna w azji

Dawniej kobiety nie sprzedawały sukien ślubnych. Zostawiały je dla młodszych sióstr lub na pamiątkę, aby pokazać swoim córkom i wnuczkom. Dziś mało która Panna Młoda decyduje się na zostawienie sukni i zwykle postanawia ją sprzedać.

Podpowiadamy, jak się za to zabrać.

Suknię ślubną możemy sprzedać w Internecie lub komisieSuknię ślubną możemy sprzedać w Internecie lub komisie (by emilianohorcada )

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu...

Przygotowanie

Aby sprzedać suknię, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Konkurencja jest bowiem duża!

Suknię należy przede wszystkim dokładnie wyczyścić. Nie róbmy tego własnoręcznie – udajmy się do pralni, gdzie zajmą się tym profesjonaliści.

Dokładnie też obejrzyjmy suknię: być może gdzieś jest zaciągnięta, koraliki się odpruły albo zrobiła się dziurka w trenie? Warto wtedy udać się do krawcowej. Wiadomo, że używana suknia nigdy nie będzie w idealnym stanie, ale ewentualne zabiegi "naprawcze" z pewnością sprawią, że zainteresuje się nią więcej osób i sprzedamy ją nieco drożej.

Gdy już doprowadzimy naszą suknię do odpowiedniego stanu, zastanówmy się, gdzie chcemy ją sprzedać. Do wyboru mamy komisy, komisy internetowe, portale z ogłoszeniami oraz portale aukcyjne. Również na tym etapie odpowiednio się przygotujmy: dokładnie wymierzmy, opiszmy i sfotografujmy sukienkę.

Chcąc sprzedać suknię, nie umieszczajmy zdjęć, na których jej dobrze nie widaćChcąc sprzedać suknię nie umieszczajmy zdjęć, na których jej dobrze nie widać (by lucas4891 )

Internet

Jednym ze sposobów sprzedaży sukni jest ogłoszenie w Internecie. Główne koszty, jakie ponosimy korzystając z tej opcji to: opłata za wystawienie ogłoszenia i/lub prowizja od sprzedaży. Niektóre portale ślubne, ogłoszeniowe czy aukcyjne nie pobierają żadnych opłat.

Sprzedaż sukni przez Internet nie jest jednak łatwa. Konkurencja jest duża, a my musimy się wyróżniać.

Podstawowym elementem, który ma decydującą rolę w decyzji o kupnie są zdjęcia. Muszą być: duże, ładne, estetyczne i bardzo dokładne. Nie umieszczajmy zdjęć z sesji w plenerze, gdzie tarzamy się w piachu, czarno-białych czy takich, na których niemal nie widać sukni. Umieśćmy minimum 3 zdjęcia: jedno całej sukni, pozostałe z detalami.

Kolejną kwestią są informacje. Muszą być kompletne i zachęcające do kupna. Opiszmy jak najwięcej szczegółów, np.: długość sukni (+ jakie są szanse na jej wydłużenie/skrócenie), nasz wzrost i wysokość obcasa naszych butów ślubnych, kolor, materiał, rodzaj zapięcia. Im więcej informacji, tym lepiej.

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy,...
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

Zainteresowanie naszą suknią zwiększą z pewnością gratisy. Warto dorzucić do sukni np. halkę, buty, welon, bolerko czy nowe rajstopy. Nie zapomnijmy napisać, ile zapłaciłyśmy za suknię w salonie i jak oceniamy jej obecny stan.

Komis sukien ślubnychKomis sukien ślubnych (by darlingtonboroughcouncil )

Podstawą dobrego ogłoszenia o sprzedaży sukni są duże i wyraźne zdjęciaPodstawą dobrego ogłoszenia o sprzedaży sukni są duże i wyraźne zdjęcia (by wwny )

Możliwość przymiarki

Planując sprzedaż sukni warto także przewidzieć możliwość jej przymiarki w naszym domu – na pewno wiele potencjalnych klientek o to spyta. Podane na sucho wymiary to nie wszystko – krój zawsze musi być dopasowany do figury.

Umówmy się z zainteresowaną osobą na konkretną godzinę i przyjmijmy ją w możliwie jak najlepszych warunkach. Nie zdziwmy się, jeśli dziewczyna zechce przyjść z narzeczonym lub z przyjaciółką. Na pewno potrzebne będzie lustro, nie zaszkodzi też kawa czy herbata. Aby nie zepsuć wrażenia, zadbajmy o porządek!

Kontakt

Warto umożliwić potencjalnym zainteresowanym bezpośredni kontakt z nami, drogą mailową lub telefoniczną. Z pewnością wiele dziewczyn będzie chciało zadać dodatkowe pytania o suknię i zobaczyć więcej zdjęć (najlepiej z naszego wesela i sesji zdjęciowej) – przygotujmy się więc na taką ewentualność. Łatwo stracić klienta zwlekając z odpowiedzią na jego pytania.

Komis

Naszą suknię ślubną możemy też powierzyć komisowi w naszym mieście. Pamiętajmy jednak, że każdy komis pobiera prowizję od sprzedaży.

Ważną kwestią jest podpisanie umowy i dołączenie aktualnych zdjęć sukienki. Zdarza się, że pracownicy komisu są nieuczciwi i zamiast sprzedać, wypożyczają suknię. Pieniądze idą wówczas do kieszeni właściciela komisu, a nie do naszej.

Przed oddaniem swojej sukni do komisu koniecznie sprawdźmy opinie o danej placówce. Liczy się nie tylko treść opinii, ale także ich ilość. Popytajmy też wśród koleżanek, może któraś korzystała z takiej opcji?

Każda przyszła Panna Młoda powinna przed kupnem sukni przymierzyć ją!Każda przyszła Panna Młoda powinna przed kupnem sukni przymierzyć ją! (by ryan_polei )

Przed sprzedażą sukni musimy ją odpowienio przygotować, tj. wyczyścić czy naprawićPrzed sprzedażą sukni musimy ją odpowiednio przygotować, czyli przede wszystkim uprać (by johnhopephotography )

Suknię ślubną możemy sprzedać w komisie, komisie internetowym czy na aukcji internetowejSuknię ślubną możemy sprzedać w komisie, komisie internetowym czy na aukcji internetowej (by cryscophotography )

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też...

 

Komentarze (8)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja swojej suknie ślubnej nie mogę sprzedać od roku ;/, szkoda mi ją wstawiać do komisu...

Komentarz ostatnio edytowany około 9 lat(a) temu przez Magdalena Jukiewicz Magdalena Jukiewicz
This comment was minimized by the moderator on the site

Kurcze moja leży... w łóżku! Tak niby ją trzeba przechowywać, żeby nie pożółkła - w poszewce. I nie bardzo mam pomysł co z nią zrobić. Kupiona z drugiej ręki, więc kolejny raz sprzedana byłaby z... trzeciej? Jeśli mam ją sprzedać za 300 zł, to mi...

Kurcze moja leży... w łóżku! Tak niby ją trzeba przechowywać, żeby nie pożółkła - w poszewce. I nie bardzo mam pomysł co z nią zrobić. Kupiona z drugiej ręki, więc kolejny raz sprzedana byłaby z... trzeciej? Jeśli mam ją sprzedać za 300 zł, to mi zwyczajnie żal, ale za 700 (za tyle co kupiłam) raczej się nie uda, no i to by nie było fair...

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Moja siostra próbowała sprzedać sukienkę. Za swoją zapłaciła 2 tys a sama później próbowała ją sprzedać nawet za 500zł. Nikt jej nie chciał! Wystawiała ją tylko na allegro i portalu z ogłoszeniami. Proponowano jej komis, ale nie chciała tam jej...

Moja siostra próbowała sprzedać sukienkę. Za swoją zapłaciła 2 tys a sama później próbowała ją sprzedać nawet za 500zł. Nikt jej nie chciał! Wystawiała ją tylko na allegro i portalu z ogłoszeniami. Proponowano jej komis, ale nie chciała tam jej oddawać, bo po miesiącu pewnie byłaby w opłakanym stanie. Wolała więc ją zatrzymać dla swoich córek

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Moja siostra już trzeci rok próbuje sprzedać sukienkę. Zapłaciła za nią 4 tysiące, chciałaby za nią 1,5 tysiąca. Z roku na rok są coraz mniejsze szanse na sprzedanie. Do komisu nie chciała jej dawać, bo tam by ją tylko zniszczyli i nie ma...

Moja siostra już trzeci rok próbuje sprzedać sukienkę. Zapłaciła za nią 4 tysiące, chciałaby za nią 1,5 tysiąca. Z roku na rok są coraz mniejsze szanse na sprzedanie. Do komisu nie chciała jej dawać, bo tam by ją tylko zniszczyli i nie ma pewności, że ktoś ją kupi. Ja sobie na pewno nie kupię tak drogiej sukni, wiem że potem jej nie sprzedam. Za połowę tej ceny można kupić naprawdę cudowną sukienkę. Mam już kilka na oku

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Ja sprzedałam swoją suknie za pomocą portalu do tego przeznaczonego ogłoszenia darmowe i wszystko załatwiłam już tylko z dziewczyną zainteresowaną bez żadnego pośrednictwa.

Komentarz ostatnio edytowany około 8 lat(a) temu przez Magdalena Jukiewicz Magdalena Jukiewicz
This comment was minimized by the moderator on the site

Prawda, że ciężko samej sprzedać sukienkę co wynika z podstawowego faktu, że każda z nas lubi mieć DUŻY WYBÓR W JEDNYM MIEJSCU - czyż nie ? Pojechać w konkretne miejsce, porównać , przymierzyć, załatwić ewentualne poprawki. Przypomnijmy sobie jak...

Prawda, że ciężko samej sprzedać sukienkę co wynika z podstawowego faktu, że każda z nas lubi mieć DUŻY WYBÓR W JEDNYM MIEJSCU - czyż nie ? Pojechać w konkretne miejsce, porównać , przymierzyć, załatwić ewentualne poprawki. Przypomnijmy sobie jak to było gdy same kupowałyśmy tę jedyną Stąd komisy stacjonarne cieszą się dużym powodzeniem. Jeśli chodzi o ryzyko zniszczenia - nie jest prawdą że komis nie bierze odpowiedzialności ! Prawdą jest że nie ma gwarancji, że się sprzeda niektóre komisy pobierają wyłącznie prowizję od sprzedaży więc jeśli się nie sprzeda - nie poniesiesz żadnych kosztów.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

ja próbowałam sprzedać osobiście - allegro i olx ("komisów" internetowych nie próbowałam bo to po prostu ofertownie - kto kupuje bez przymiarki ? wg mnie już lepiej wystawić za free na olx) ale straciłam cierpliwość bo kilku miesiącach (była...

ja próbowałam sprzedać osobiście - allegro i olx ("komisów" internetowych nie próbowałam bo to po prostu ofertownie - kto kupuje bez przymiarki ? wg mnie już lepiej wystawić za free na olx) ale straciłam cierpliwość bo kilku miesiącach (była jedna laska ale sukienka była na nią za mała :/). oddałam do komisu i zobaczymy.

Czytaj więcej
Komentarz ostatnio edytowany około 7 lat(a) temu przez Magdalena Jukiewicz Magdalena Jukiewicz
There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location