Tatuaż w dniu ślubu - zakryć czy eksponować? Jak zakryć tatuaż?

podroz poslubna w azji

Jedne panie kupują piękny naszyjnik, inne kolczyki, a jeszcze inne inwestują w... w tatuaż. On również jest dodatkiem, który w dniu ślubu doda nam uroku w tak ważnym dla nas dniu.

Jeśli jesteśmy z niego dumne, powinnyśmy pomyśleć o odpowiedniej sukni, która wyeksponuje nasz tatuaż.

 Tatuaż powinien być ozdobą, a nie utrapieniemTatuaż powinien być ozdobą, a nie utrapieniem (by ryan_polei )

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...
Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...

Tatuaż: zakrywać czy nie?

Dawniej tatuaż kojarzony był ze środowiskiem przestępczym. Mimo upływu lat i coraz większej ilości wytatuowanych ludzi, wciąż wzbudza skrajne emocje. Dla jednych jest to małe dzieło sztuki, dla innych oszpecenie ciała. Dla osób posiadających tatuaże jest to forma wyrażenia siebie.

Ale co z nim zrobić w dniu ślubu? Zakryć czy wyeksponować? Każda decyzja powinna być podjęta indywidualnie. Na pewno pojawią się głosy, że ślub to bardzo doniosła chwila i Panna Młoda nie będzie wyglądała dobrze z tatuażem. Wszystko też zależy od tego, co przedstawia nasz tatuaż. Jeśli są to kwiaty czy popularne ostatnio jaskółki – nie powinny zrazić czy zdziwić naszych gości weselnych. Inaczej może być z nieco bardziej demonicznymi motywami – babcie mogą się jednak trochę przestraszyć. Dlatego warto wszystko przemyśleć i np. do kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego zakryć tatuaż.

Tatuaż jest formą wyrażenia siebieTatuaż jest formą wyrażenia siebie (by johnhopephotography )

Jak wyeksponować tatuaż w dniu ślubu?

Tatuaż jest być ozdobą, a nie utrapieniem, dlatego warto go wyeksponować. Najlepiej prezentować się będzie w całości, wybierając więc suknię zwróćmy uwagę, czy nie ucina go w połowie. Tatuaż na plecach można wyeksponować suknią z „łezką”.

Warto zastanowić się tez nad pokazaniem tatuażu np. na stopie. W tym przypadku idealnie sprawdzi się suknia 3/4 lub 7/8 lub krótka z przodu, a długa z tyłu.

Jak zakryć tatuaż w dniu ślubu?

Jeśli jednak nie chcemy, aby nasz tatuaż był widoczny, możemy go oczywiście zakryć. Jednym ze sposobów – choć mało skutecznym i trwałym – jest zapudrowanie go. Dlaczego nie zawsze jest to dobry pomysł? Zamaskowany tatuaż może być narażony na dotykanie podczas weselnej zabawy, a pod wpływem ciepła może spłynąć i ubrudzić suknię. Na małe wzory można przykleić cielisty plaster. Najlepszym sposobem jest zakrycie go strojem. Jeśli tatuaż jest na nogach – zakryje go długa suknia. Jeśli tatuaż jest na rękach – wystarczy długi rękaw lub rękawiczki. Tatuaż na łopatce zakryje suknia z zakrytymi plecami. 

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...

Tatuaż możemy też zakryć np. tylko w kościele czy w urzędzie. Jeśli jest na rękach albo plecach, możemy po prostu założyć bolerko, sweter lub szal. Tatuaż możemy też zakryć długim welonem.

Tatuaż z hennyTatuaż z henny (by telachhe )

Tatuaż na ręku zakryjemy długim rękawem lub rękawiczkąTatuaż na ręku zakryjemy długim rękawem lub rękawiczką (by mikyjpeg )

Tatuaż można zakryć np. welonemTatuaż można zakryć np. welonem (by eccampbellphotography )

Panna Młoda z pięknie wyeksponowanymi tatuażamiPanna Młoda z pięknie wyeksponowanymi tatuażami (by skaroff )

Tatuaż… tymczasowy na ślub

Jeśli nie mamy prawdziwego tatuażu, a bardzo podoba nam się tego typu ozdoba – możemy zrobić sobie małą atrapę. Jedną z propozycji jest tatuaż – naklejka, który może być śmiesznym nawiązaniem do motywu przewodniego wesela. Ciekawe i niezwykle efektowne są też tatuaże z henny.

Wielbiciele tatuażów mogą pójść o krok dalej i sprawić sobie obrączki w takiej formie. Więcej o nich przeczytacie tutaj.

Rockowa Panna MłodaRockowa Panna Młoda (by sometimes_sam )

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne Julia Rosa – co wybrały nasze redaktorki? (kolekcja 2017) Suknie ślubne Julia Rosa – co wybrały nasze redaktorki? (kolekcja 2017)
Zaletą obracania się w szeroko pojętej branży ślubnej jest możliwość wyboru kreacji panny młodej więcej niż raz w życiu. Nawet...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na twarz przed ślubem Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na twarz przed ślubem
Każda Panna Młoda marzy o tym, by na swoim ślubie wyglądać jak najpiękniej, aby jej skóra była promienna i gładka, cera...