Uczesanie Panny Młodej – warkocz. Idealna fryzura dla Panny Młodej. Pomysł na uczesanie z warkoczem

Tradycyjne warkocze na dobre powróciły do łask. Są romantyczne, dodają kobiecie młodzieńczego blasku i świeżości. Pasują do każdej urody, niemal każdej stylizacji i co najważniejsze – idealnie sprawdzają się w dniu ślubu.

warkocz slubny rude wlosyRude włosy fantazynie zaplecione do ślubu

Wielki powrót warkocza

Warkocze powróciły na ślubne salony w naprawdę wielkim stylu. Jest to popularne uczesanie nie tylko Panny Młodej, ale i druhen czy gości weselnych. Jeszcze do niedawna warkocze plotły sobie głównie dziewczyny o duszach romantyczek. Teraz nawet najbardziej eleganckie i wymagające kobiety, chętnie upiększają swoją fryzurę tym tradycyjnym splotem. Jest to idealne uczesanie właściwie dla każdej kobiety i na każdą okazję – warkocze są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale i bardzo wygodne.

warkocz slubny w upieciuWarkocz jako element konstrukcyjny i dekoracyjny klasycznego ślubnego upięcia włosów

Nawet banalny warkocz może stworzyć oryginalną fryzuręNawet z banalnego warkocza można stworzyć oryginalną fryzurę (by barbroandersen )

Warkocz jest fryzurą pasującą do każdego rodzaju włosów: od prostych i cienkich po gęste, grube loki. Co więcej, jest to chyba najtańsza fryzura ślubna. Nie musimy wydawać fortuny w salonie fryzjerskim. Możemy poprosić mamę lub przyjaciółkę, aby poeksperymentowały z naszymi włosami lub spróbować wykonać fryzurę własnoręcznie – w Internecie dostępnych jest wiele filmów wyjaśniających, w jaki sposób zapleść sobie np. warkocz francuski.

Uwaga: samodzielne próby warto zacząć z dużym wyprzedzeniem – w razie, gdyby okazało się, że jednak nie grzeszymy talentem fryzjerskim, warto udać się do profesjonalisty.

Warkocze są nie tylko piękne, ale i bardzo wygodneWarkocze są nie tylko piękne, ale i bardzo wygodne (by chantelbeam )

Rodzaje warkoczy

  • Warkocz francuski – jest to jeden z najpopularniejszych splotów. Jest uniwersalny i robi się go niezwykle szybko. Splatanie rozpoczyna się na czubku głowy, tak jak normalny warkocz, następnie dobiera się coraz więcej pasm włosów.
  • Warkocz dobierany – ten rodzaj splotu robi się bezpośrednio przy skórze, z wielu pasm.
  • Korona – to warkocz oplatający naszą głowę. Każdemu z nas kojarzy się z na pewno z Julią Tymoszenko.
  • Baranek – są to dwa warkocze zwinięte w koki na kształt baranich rogów.
  • Harcap – w XVIII wieku noszony był przez żołnierzy. Miał on chronić kark przed uderzeniem. Dziś widok panów w warkoczem jest niezwykle rzadki.
  • Kukiełka – jest to warkocz upięty w kok.

Uczesanie z warkoczem w stylu retroUczesanie z warkoczem w stylu retro (by lauradye )

Warkocz jest idealną fryzurą dla każdego rodzaju włosów

Warkocz jest idealną fryzurą praktycznie dla każdego typu włosów (by lauradye )

Przykładowe uczesania z warkoczem

Warkocze mogą być splecione bardzo mocno lub luźno i swobodnie, pozwalając wysunąć się niektórym kosmykom. W tej pierwszej wersji sprawdzą się na weselu w stylu glamour, w drugiej – idealnie pasowały będą do stylizacji romantycznej, rustykalnej czy vintage.

Możemy też pomyśleć o połączeniu kilku rodzajów splotów lub jedynie dopełnieniu naszej ślubnej fryzury warkoczem. Uczesanie warto ozdobić żywymi lub sztucznymi kwiatami czy błyszczącymi spinkami. Elegancki warkocz może się ładnie komponować z woalką, wprowadzając nas w klimat vintage, zaś romantyczny – z wiankiem. Z pozoru banalny warkocz może stworzyć naprawdę oryginalną fryzurę.

Alternatywą dla długich włosów jest też warkocz na boku. Mocno spleciony będzie wyglądał elegancko i wyrafinowanie, luźny natomiast – beztrosko i romantycznie.

Bardzo efektowny jest też tzw. warkocz wodospad. W tym uczesaniu włosy zaplecione są w poprzek głowy, a z każdego splotu pojedyncze pasmo opada nam swobodnie na plecy (można je wówczas zakręcić lokówką). To doskonałe rozwiązanie dla pań marzących o rozpuszczonych włosach do ślubu, ale obawiających się zbytniego nieładu na głowie.

Jednym z pomysłów na ślubną fryzurę z warkoczem w roli głównej jest tzw. czeski warkocz, czyli splot tylko części włosów. Zaczyna się on przy czole i schodzi w dół przy samym uchu. Jest to idealne uczesanie dla pań z półdługą grzywką. Czeski warkocz można nosić luźno lub elegancko upięty.

Popularnym ślubnym uczesaniem jest również kok, który możemy wykonać np. z jednego, grubego warkocza lub dodać kilka cienkich warkoczyków tylko dla ozdoby.

Warkocz w pięciu odsłonachWarkocz w pięciu odsłonach (by bellafaye8 )

Warkocze są romantyczne, dodają kobiecie blasku i świeżościWarkocze są romantyczne, dodają kobiecie młodzieńczego blasku i świeżości (by expose_switch )

Wskazówki

  • Nie rób warkocza zaraz po umyciu włosów. Są one wtedy zbyt śliskie, by wykonać ścisły splot.
  • Do tworzenia warkocza nie używaj gumek recepturek ponieważ bardzo niszczą włosy.
  • Jeśli masz cienkie włosy, przed zapleceniem warkocza wetrzyj w nie piankę.

warkocz slubny klosKłos do ślubu – inne oblicze warkocza

Warkocz przeplatany wstążkąWarkocz przeplatany wstążką (by lauradye )