Manicure hybrydowy - na czym polega, jak długo trzyma się na paznokciach i ile kosztuje?

podroz poslubna w azji

Dłonie odgrywają w dniu ślubu ważną rolę. To na nich pojawi się obrączka – symbol naszej miłości. Moment, w którym mąż będzie nam ją zakładał zostanie uwieczniony na zdjęciach.

Jeśli nie chcemy po latach wstydzić się naszych paznokci, warto o nie przed ślubem odpowiednio zadbać. Jednym z hitów ostatnich lat jest manicure hybrydowy.

Manicure hybrydowy jest bardzo trwałyManicure hybrydowy jest bardzo trwały (by leleuzis )

Zainteresują Cię również

French manicure na ślub French manicure na ślub
Ten klasyczny manicure od wielu lat pozostaje modnym i najchętniej wybieranym przez Panny Młode sposobem zdobienia paznokci....
Męski manicure Męski manicure
Dłonie są wizytówką człowieka – nie tylko kobiety, ale i mężczyzny. Minęły już na szczęście czasy, w których wszelkie zabiegi...

Co to jest manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy jest to jedna z popularniejszych metod stylizacji paznokci. Polega na nakładaniu specjalnych lakierów bazujących na żelu. Jest to doskonały sposób na piękne paznokcie nawet przez 3 tygodnie. Manicure hybrydowy jest trwały – nie musimy się martwić, że po kilku dniach pojawią się odpryski czy uszkodzenia. Swobodnie można moczyć dłonie w wodzie czy traktować chemią domową. Warunkiem są jednak odpowiednio nałożone dobrej jakości preparaty.

Czy hybryda niszczy paznokcie? Tu się powtórzymy: jeśli manicure jest odpowiednio zrobiony, a użyte preparaty są dobre jakości – nic im nie grozi. Ważne jest również usunięcie hybrydy.

Manicure hybrydowy – krok po kroku

 1. Przed nałożeniem hybrydy paznokcie powinny być opiłowane, skórki odsunięte i wycięte.
 2. Bloczkiem polerskim paznokcie są matowione.
 3. Następnie płytki paznokci przemywa się odtłuszczaczem.
 4. Paznokcie pokrywane są bazą, po czym utwardzane w lampie UV (2 minuty).
 5. Na paznokcie nakładany jest kolor: najpierw pierwsza warstwa, potem druga. Po każdej następuje utwardzanie w lampie.
 6. Po nałożeniu lakieru, paznokcie maluje się lakierem nawierzchniowym, który dodatkowo nadaje ładnego połysku i utwardza je. Zabieg utrwala się lampą UV.
 7. Zabieg trwa zwykle do 1,5 godziny.

Manicure hybrydowy utrzymuje się do 3 tygodniManicure hybrydowy utrzymuje się do 3 tygodni (by lovemaegan )

Manicure hybrydowy to jedna z popularniejszych metod stylizacji paznokciManicure hybrydowy to jedna z popularniejszych metod stylizacji paznokci (by Joanne Duckmanton )

Kiedy nałożyć hybrydę?

Na manicure hybrydowy najlepiej wybrać się 2-3 dni przed ślubem. Może się zdarzyć, że podczas wycinania skórek zostaniemy lekko skaleczone, lepiej mieć mały zapas czasu, by rana się zagoiła. Po ślubie i weselu przed 2-3 tygodnie możemy się cieszyć pięknymi paznokciami.

Zainteresują Cię również

Piękne dłonie w dniu ślubu Piękne dłonie w dniu ślubu
Jednym z elementów stylizacji ślubnej jest manicure. Nasze dłonie w tym ważnym dniu odegrają bardzo ważną rolę, dlatego warto o...

Usuwanie hybrydy

Jeśli nie chcemy zrobić krzywdy naszym paznokciom, na zdjęcie hybrydy lepiej udać się do salonu kosmetycznego. Tam panie profesjonalnie się nami zajmą.

Hybrydy nie można zmyć zwykłym zmywaczem do paznokci.

 1. Pierwszym krokiem jest spiłowanie pilniczkiem pierwszej warstwy, aby zmywacz do lakieru hybrydowego lepiej i szybciej wsiąkł.
 2. Skórki dobrze posmarować oliwką, nie będą wtedy wysuszone.
 3. Następnie namoczone w zmywaczu waciki nakłada się na każdy paznokieć i owija kawałkami folii aluminiowej na około 10  min.
 4. Po upływie 10 min ściąga się hybrydę za pomocą patyczka.

Który kolor wybrać?Który kolor wybrać? (by jdhancock )

Manicure hybrydowy w kolorze przewodnim weselaManicure hybrydowy w kolorze przewodnim wesela (by mssarakelly )

Manicure hybrydowy – cena

Ceny manicure hybrydowego mogą się różnić w zależności od miasta i renomy salonu kosmetycznego. Wraz z opiłowaniem i wycięciem skórek ceny plasują się od 50 do 100 zł. Usunięcie hybrydy to koszt 10-30 zł, jednak większość salonów, do których przychodzi się na manicure robi to bezpłatnie.

Na wybranych portalach internetowych znajdują się oferty salonów kosmetycznych, w których można zrobić manicure już za 29 zł. Nie ma co ukrywać, jest to bardzo korzystna oferta. Często jednak płaci się dodatkowo 10 zł za usunięcie hybrydy.

Wiele stylistek paznokci oferuje usługę manicure hybrydowego w domu, również po bardzo okazyjnej cenie. Wybierając jednak tę opcję nie mamy pewności, ze użyte pilniczki czy wycinarki do paznokci są odpowiednio zdezynfekowane.

Na manicure hybrydowy najlepiej wybrać się 2-3 dni przed ślubemNa manicure hybrydowy najlepiej wybrać się 2-3 dni przed ślubem (by Joanne Duckmanton )