Czy jedząc czekoladę można schudnąć? Dieta czekoladowa.

podroz poslubna w azji

Wiele kobiet zaraz po zaręczynach zaczyna oglądać suknie ślubne… I tu pojawia się problem: zbyt krągłe biodra, masywne uda, wystający brzuch. Każda z nas chce przecież wyglądać idealnie w dniu ślubu!

Postanawiamy więc przejść na dietę.

Odrobina czekolady nie zaszkodziOdrobina czekolady nie zaszkodzi (by mealmakeovermoms )

Zainteresują Cię również

Dieta sokowa przed ślubem Dieta sokowa przed ślubem
Dieta sokowa gromadzi coraz większą ilość zwolenników. Świeżo wyciskane soki są nie tylko zdrowe, ale i bardzo smaczne. Wystarczy...
Dieta Pana Młodego Dieta Pana Młodego
Pan Młody na diecie? Propozycje dietetycznych planów przedślubnych zwykle skupiają się na osobie Panny Młodej. Tymczasem ślub to...

Czy jedząc codziennie czekoladę można schudnąć?

Okazuje się, że tak! Ten uwielbiany przez wszystkich przysmak posiada bowiem właściwości odchudzające. Czy taka dieta jest skuteczna?

Według twórczyni tej diety – Ruth Moschner – tak. Wystarczy łączyć czekoladę z właściwymi produktami. W trakcie diety powinno się spożywać po dwie kostki gorzkiej czekolady (90-99 proc. kakao) przed śniadaniem, obiadem oraz w godzinach popołudniowych, kiedy spada poziom cukru. Według badań, czekolada zmniejsza apetyt, spożywając więc ją przed posiłkami zjemy zwyczajnie mniej.

Czekolady dzieli się na: gorzkie, mleczne, deserowe i białeCzekolady dzieli się na: gorzkie, mleczne, deserowe i białe (by sharisberries )

Nie przesadzajmy jednak z ilością czekolady, bo zamiast schudnąć, nie zmieścimy się w sukni ślubnej. W trakcie kuracji można spożywać maksymalnie 6 kostek czekolady dziennie. Warto wiedzieć, że spożywana w dużych ilościach uzależnia.

 

Aby dieta czekoladowa była skuteczniejsza, warto wpleść w nią świeże owoce (jabłka, pomarańcze) i warzywa (ogórki, pomidory, papryki), kaszę (jaglana, gryczana, jęczmienna albo pęczak) oraz takie przyprawy jak cynamon, chili albo imbir.

Rodzaje czekolad

Czekolady dzieli się na:

Zainteresują Cię również

Przedślubna dieta Przedślubna dieta
Każda Panna Młoda chce wyglądać w dniu ślubu jak najlepiej. Wiele decyduje się na zrzucenie zbędnych kilogramów właśnie z okazji...

  • Gorzkie
  • Mleczne
  • Deserowe
  • Białe

W sprzedaży dostępne są też wyroby czekolado podobne, które zawierają jedynie 7 procent kakao.

Gorzka czekolada zawiera wiele cennych właściwościGorzka czekolada zawiera wiele cennych właściwości (by sharisberries )

Twórczynią diety czekoladowej jest Ruth MoschnerTwórczynią diety czekoladowej jest Ruth Moschner (by sharisberries )

Właściwości czekolady

Gorzka czekolada zawiera wiele cennych właściwości. 100 g czekolady zawiera 545 kalorii, 4,9 g białka, 31 g tłuszczu, 61 g węglowodanów. Ponadto jest źródłem magnezu, żelaza, witaminy A, wapnia oraz witaminy B12.

Już kilka kostek czekolady pobudza organizm, dzięki czemu mamy więcej energii np. na ćwiczenia. A przecież nie ma lepszego połączenia niż dieta i trening.

Kupując czekoladę nie kierujmy się tylko ceną. Najważniejsza jest zawartość kakao (w przypadku diety czekoladowej powinno stanowić minimum 90 procent).

Aby dieta czekoladowa była skuteczniejsza, warto wpleść w nią świeże owoce Aby dieta czekoladowa była skuteczniejsza, warto wpleść w nią świeże owoce (by sharisberries )