Rodzaje depilacje. Jak skutecznie pozbyć się nadmiernego owłosienia?

podroz poslubna w azji

Jednym z zabiegów kosmetycznych, jakie powinna wykonać każda kobieta przed ślubem jest depilacja. Jakimi metodami możemy pozbyć się zbędnego owłosienia oraz na ile dni przed ślubem powinno się je wykonać?

 Gładkie nogi? Żaden problem!Gładkie nogi? Żaden problem! (by johnhopephotography )

Kiedy wykonać depilację?

Depilację najlepiej wykonać na około 1,5 tygodnia przed dniem ślubu. Czasem po zabiegu mogą pojawić się drobne krostki, które potrzebują kilku dni na zagojenie. Jeśli jednak depilacja nie jest nam obca, wiemy jak reaguje na nią nasza skóra, możemy zdecydować się na nią około 3 dni przed ślubem. Wyjątkiem jest zwykłe golenie się maszynką – taki zabieg należy powtarzać codziennie, szczególnie przy mocnym, czarnym owłosieniu, które jest bardziej widoczne.

Depilacji przed ślubem można się poddać w domu lub w profesjonalnym salonie kosmetycznymDepilacji przed ślubem można się poddać w domu lub w profesjonalnym salonie kosmetycznym (by johnhopephotography )

Domowe sposoby

Jednym z najpopularniejszych sposobów domowej depilacji jest usuwanie włosów za pomocą maszynki. Zaletami tej metody są łatwość, szybkość i dostępność. Niestety należy to powtarzać maksymalnie co drugi dzień.

Inną metodą usuwania niechcianego owłosienia jest krem do depilacji. Nakłada się go na wybraną partię ciała, po czym dołączoną gąbką lub szpatułką usuwa się go wraz z martwymi włosami. W sprzedaży dostępne są kremy przeznaczone do wybranych części ciała, np. okolic bikini, pach albo nóg.

Owłosienia można pozbyć się również za pomocą depilatorów lub specjalnych plastrów. Plusem jest trwałość, bo włosy usuwane są wraz z cebulkami.

Gładkie ciało doda nam pewności…Gładkie ciało doda nam pewności… (by tophos )

Depilacja woskowa i cukrowa

Depilacja woskiem polega na wyrwaniu włosa wraz z cebulkami. Dla utrzymania gładkiej skóry, zabieg powinno się wykonywać co około 6 tygodni. Metoda ta jest skuteczna, ale niestety bolesna.

Podczas depilacji cukrowej również usuwane są włosy z cebulkami. Metoda ta jest równie skuteczna co woskowa, ale mniej bolesna.

Depilacja laserowa

Metoda laserowa jest najskuteczniejszą trwałą metodą pozbywania się owłosienia. W zależności od partii ciała, kieruje się o odpowiednim poziomie energii wiązkę laserową, która dochodzi do mieszków włosów powodując ich uśpienie. Depilacja laserowa wymaga kilku wizyt.

Gładkie nogi chętniej eksponujemy…Gładkie nogi chętniej eksponujemy… (by francisco_osorio )

Metoda ultradźwiękowa

Jest to najnowsza metoda pozbywania się niechcianego owłosienia. Wykonać ją można tylko w salonie kosmetycznym i co ważne – jest ona trwała, czyli włosy po niej nie odrastają. Zabieg polega na wprowadzania w głąb skóry za pomocą ultradźwięków enzymów uszkadzając komórki macierzyste.

Przed tym kosmetyczka dokładnie depiluje partie, które będą poddane zabiegowi. Podczas jednej wizyty niestety nie pozbędziemy się całego owłosienia, konieczne będą ponowne zabiegi.

Metodzie ultradźwiękowej nie mogą poddać się kobiety w ciąży, cierpiące na zapalenie i niską krzepliwość żył oraz żylaki.

Odpowiednia pielęgnacja

Po każdej depilacji powinno się odpowiednio dbać o skórę. Warto ją pielęgnować kremami i balsamami (w sprzedaży dostępne są opóźniające odrost włosów). Wystrzegajmy się też opalania się oraz gorących kąpieli.

Maszynka do golenia - nieodłączne wyposażenie każdej łazienkiMaszynka do golenia - obowiązkowe wyposażenie każdej łazienki (by koreanet )