Czy opalenizna ślubna jest modna? Jak szybko się opalić? Solarium, opalanie natryskowe czy może samoopalacz?

podroz poslubna w azji

Jasna suknia ślubna ładnie prezentuje się na opalonym ciele, wiele Panien Młodych staje więc przed dylematem: postawić na naturalność czy może skorzystać z kosmetyków samoopalających lub solarium?

W sezonie możemy pójść na plażę czy poopalać się na balkonie lub w ogrodzie. A co jeśli nasz ślub jest zimą?

Opalenizna wziąż jest modnaDelikatna opalenizna wciąż jest modna (by coreyann )

Zainteresują Cię również

Suknie ślubne 2017 Suknie ślubne 2017
Każdy nowy rok przynosi ze sobą nowe trendy i style w branży modowej, nie inaczej jest w przypadku sukien ślubnych. Oto co...
Suknia ślubna z satyny Suknia ślubna z satyny
Czy pamiętacie tę piękną suknię ślubną w stylu retro z długimi rękawami i trenem, jaką miała na sobie w dniu ślubu bohaterka...

Opalenizna

Co roku słyszy się, że opalenizna już nie jest modna, jednak wiele kobiet wciąż praży się w słońcu, chodzi na solarium czy smaruje samoopalaczami. Dzięki ciemniejszemu kolorowi nasza skóra wygląda nie tylko na ładniejszą, ale i na zdrowszą.

Jednym ze sposobów na uzyskanie pięknej opalenizny jest solariumJednym ze sposobów na uzyskanie pięknej opalenizny jest solarium (by ivanmarianelli )

Solarium

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na uzyskanie pięknej opalenizny jest wizyta w solarium.

Oczywiście nie wystarczy pójść raz czy dwa. Najlepiej zacząć tam chodzić około miesiąc przed ślubem, około 2-3 razy w tygodniu.

Pamiętajmy, aby zaczynać od krótkich seansów i nie zapominajmy o kosmetykach ochronnych przeznaczonych do solarium, które nie tylko ochronią naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem, ale i zapewnią, że opalenizna utrzyma się dłużej. Nakładajmy je bezpośrednio przed opalaniem. Nie zapomnijmy o zmyciu makijażu i założeniu okularów ochronnych. Jeśli na naszej skórze widoczne są znamiona – zabezpieczmy je.

Po opalaniu dokładnie nabalsamujmy ciało. Skóra jest teraz bardzo sucha i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W sklepach dostępne są olejki i balsamy przeznaczone dla skóry opalonej na solarium.

Solarium jest nieodpowiednie dla osób, które:

  • mają bardzo jasną karnację,
  • chorują na bielactwo,
  • mają skórę wrażliwą na promieniowanie słoneczne,
  • mają niezagojone tatuaże,
  • mają miesiączkę,
  • są w ciąży lub karmią piersią,
  • mają liczne znamiona i rozszerzone naczynka,
  • mają epilepsję, chorą tarczycę, nerki, serce lub układ krążenia.

Pamiętajmy, aby nie przesadzić z opalaniem. Nie tylko jest to nie zdrowe (powoduje szybsze starzenie się skóry, może przyczynić się do wielu chorób), ale też nieatrakcyjne. Żadna z nas nie chciałaby wyglądać na zdjęciach ślubnych jak „skwarka”.

Dzięki lekkiej opaleniźnie nasza skóra będzie wyglądała nie tylko ładnie, ale i zdrowiejDzięki lekkiej opaleniźnie nasza skóra będzie wyglądała nie tylko ładniej, ale i zdrowiej (by Tim Simpson )

Zainteresują Cię również

Koronkowa suknia ślubna Koronkowa suknia ślubna
Koronkowe suknie ślubne cieszą się wciąż dużym powodzenie wśród Panien Młodych, które kochają je za ponadczasowy, kobiecy i...
Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...

Kosmetyki

Innym sposobem na uzyskanie opalenizny jest samoopalacz. Jeśli nie chcemy lub nie możemy opalić się na słońcu lub w solarium, jest to doskonałe rozwiązanie. W sklepach dostępne są różne rodzaje samoopalaczy, w różnych odcieniach, wielu firm.

Przed nałożeniem samoopalacza zróbmy dokładny peeling. Pamiętajmy, aby nie nakładać go bezpośrednio na ciało, tylko na dłonie. Rozprowadzajmy go od dolnych partii ciała, czyli od stóp, poprzez łydki, uda, brzuch i plecy aż po ręce dekolt i szyję. Jeśli pojawią się zacieki lub plamy, posmarujmy je sokiem z cytryny, dzięki temu przebarwienia znacznie się rozjaśnią. Przed nałożeniem samoopalacza na twarz, zabezpieczmy nasze brwi i włosy przy twarzy wazeliną, aby się nie zabarwiły. 

Jeśli chcemy utrzymać kolor opalenizny, powinnyśmy co 2-3 dni powtarzać aplikację samoopalaczem. Pamiętajmy też o regularnym nawilżaniu ciała, dzięki czemu nasza opalenizna będzie trwalsza.

Plusem takiego zabiegu jest z pewnością cena. Minusem jest jednak trudność nakładania samoopalacza i możliwość powstania przebarwień oraz zacieków. Nie eksperymentujmy z nim dzień przed ślubem!

Jeśli nie mamy czasu i okazji opalić się w naturalny sposób, możemy pomóc sobie np. kosmetykamiJeśli nie mamy czasu i okazji opalić się w naturalny sposób, możemy pomóc sobie kosmetykami (by micadew )

Opalanie natryskowe

Kolejną metodą na piękną opaleniznę jest opalanie natryskowe. Z tej metody opalania mogą korzystać kobiety w ciąży lub karmiące piersią, a także osoby chore na raka skóry.

Opalanie odbywa się za pomocą maszyny airbush i trwa średnio około 30 minut. Preparat rozpylany jest na naszym ciele aż do momentu uzyskania odpowiedniego odcienia. Pamiętajmy, aby po zabiegu przez 12 godzin nie kąpać się i nie narażać się na pocenie. Opalenizna utrzymuje się zwykle od 5 do 7 dni, a koszt takiego zabiegu to około 100 zł. Aby wydłużyć efekt opalania, regularnie balsamujmy ciało.

Przed opalaniem natryskowym zróbmy dokładny peeling i nie pokrywajmy ciała żadnym kremem.

Plusem opalania natryskowego jest równomierna opalenizna bez przebarwień i zacieków, nieinwazyjność oraz piękny odcień. Minus to cena i krótkotrwała opalenizna.

Najładniej będziemy wyglądały w delikatnej, lekko złotawej opaleniźnie, dlatego nie przesadzajmy z opalaniem i samoopalaczemNajładniej będziemy wyglądały w delikatnej, lekko złotawej opaleniźnie, dlatego nie przesadzajmy z opalaniem i samoopalaczem (by ralphandjenny )

Zainteresują Cię również

Suknia ślubna na bogato Suknia ślubna na bogato
Wybór fasonu sukni ślubnej jest niezmiernie ważny, w końcu każda Panna Młoda pragnie czuć się i wyglądać w wymarzonym modelu...
Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało Panna Młoda u kosmetyczki – zabiegi na ciało
Ślub to bez wątpienia jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, do którego chce się przygotować perfekcyjnie i też perfekcyjnie...