Idealna dieta dla Pana Młodego: kilka sprawdzonych pomysłów

podroz poslubna w azji

Pan Młody na diecie? Propozycje dietetycznych planów przedślubnych zwykle skupiają się na osobie Panny Młodej. Tymczasem ślub to przecież uroczystość dwojga ludzi.

Pan Młody również będzie w tym dniu w samym centrum uwagi i warto, aby zaprezentował się jak najlepiej. Oczywiście, podobnie jak w przypadku Panny Młodej, niewskazane są żadne diety drakońskie. Wystarczy, aby główny bohater dnia wyglądał zdrowo i był w formie.

 Do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów Pan Młody potrzebuje odpowiednio zbilansowanej diety oraz ćwiczeń fizycznychDo zrzucenia kilku zbędnych kilogramów Pan Młody potrzebuje odpowiednio zbilansowanej diety oraz ćwiczeń fizycznych (by tophos )

Zainteresują Cię również

ABC muchy do garnituru ABC muchy do garnituru
Mucha – dawniej nieodłączny element garderoby Pana Młodego. Dziś chociaż coraz częściej zastępowana krawatem, nadal uważana jest...
Ubiór Pana Młodego na poprawiny Ubiór Pana Młodego na poprawiny
Poprawiny, mimo że mają charakter znacznie mniej formalny niż wesele, są ważnym elementem ślubnej tradycji. Niepisaną zasadą w...

Regularnie i zdrowo

Dieta odchudzająca – zwłaszcza przedślubna – nie może być monotonna, ani też polegać na głodówkach. Wystarczy zastosować się do kilku zasad ilościowych i jakościowych… i być konsekwentnym.

Pamiętajmy, że dzień należy zacząć od śniadania – jest to posiłek nie do ominięcia. Niech będzie zdrowe, ale nie ubogie – zwłaszcza, że to właśnie w pierwszej połowie dnia organizm lepiej sobie radzi z metabolizmem i spalaniem. Możemy więc pozwolić sobie na śniadanie energetyczne – co nie znaczy, że powinno być ono tłuste. Jedną z propozycji jest chudy twarożek ze szypiorkiem albo jogurt, a do tego kanapki z chudą szynką (najchudsza jest indycza) i pomidory, ogórki czy oliwki. Można jeść także jajka – ale niekoniecznie smażone na bekonie. Zamiast czarnej herbaty z cukrem warto spróbować herbaty zielonej, czerwonej lub yerba mate (ta ostatnia daje dużo energii i może być lepszym pomysłem niż poranna kawa).

Dzień należy zacząć od śniadania Dzień należy zacząć od śniadania (by flossyflotsam )

W ciągu dnia natomiast lepiej jeść częstsze, mniejsze posiłki. Optymalna liczba to 5; niech jeden z nich stanowią warzywa lub owoce, które zabiją głód i dostarczą witamin i mikroelementów.

To lepsza „zagryzka” niż batoniki, pączki czy danie fast food. Ostatnim posiłkiem dnia niech będzie natomiast chude białko bez węglowodanów. Dobra może być sałatka na bazie ryżu lub kaszy kuskus z wybranymi warzywami i tuńczykiem, właściwie przyprawiona.

Chociaż warto podczas diety stopniowo nieco ograniczać ilość jedzenia, z nadwagą walczymy przede wszystkim jakością, nie ilością. Wybierajmy zdrowe białko: chude mięso, z przewagą mięsa białego, ryby i owoce morza, warzywa strączkowe oraz chudy nabiał. Jeśli do tej pory nasza dieta była mięsno-zbożowa, zrezygnujmy zwłaszcza z tłustego mięsiwa na rzecz większych porcji warzyw i owoców. Czerwone mięso nie powinno być spożywane częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Białe pieczywo zastąpmy pełnoziarnistym. Zrezygnujmy z potraw smażonych – gotowane, pieczone czy duszone dania są zdrowsze i mniej kaloryczne. Do tego należy wypijać co najmniej 2 litry płynów dziennie – nie wliczamy w to używek.

Jeśli decydujemy się na przedślubną dietę, nie kupujmy garnituru zbyt wcześnie Jeśli decydujemy się na przedślubną dietę, nie kupujmy garnituru zbyt wcześnie (by tophos )

Pan Młody w dniu ślubu również chce zaprezentować się jak najlepiejPan Młody w dniu ślubu również chce zaprezentować się jak najlepiej (by johnhopephotography )

Zainteresują Cię również

ABC krawata ślubnego ABC krawata ślubnego
Dawniej obowiązkowym elementem garderoby Pana Młodego była mucha. Dziś coraz mniej mężczyzn po nią sięga wybierając krawat. Ale...
Dieta sokowa przed ślubem Dieta sokowa przed ślubem
Dieta sokowa gromadzi coraz większą ilość zwolenników. Świeżo wyciskane soki są nie tylko zdrowe, ale i bardzo smaczne. Wystarczy...

Alkohol, zwłaszcza piwo, jest tym produktem, którego lepiej unikać. Piwo nie tylko samo z siebie sprzyja odkładaniu się tłuszczu. Alkohol przyspiesza też wchłanianie tłuszczów z innych produktów, więc przykładowo zestaw piwo + chipsy to w tym przypadku mieszanka zabójcza.

Pamiętajmy, aby dostosować jakość posiłków do rodzaju wykonywanej pracy. Inne potrzeby energetyczne będzie miał pracownik biurowy, a inne – mężczyzna pracujący fizycznie. Nie zmienia to faktu, że w obu przypadkach tłuszcze i alkohol nie sprzyjają zdrowej sylwetce, podobnie jak spożywanie wszelkiej żywność przetworzona.

Owoce zabiją głód i dostarczą witamin i mikroelementówOwoce zabiją głód i dostarczą witamin i mikroelementów (by markshoots )

Pan Młody bez brzuszka

Do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów, a zwłaszcza do pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej z „mięśnia piwnego” Pan Młody potrzebuje odpowiednio zbilansowanej diety oraz ćwiczeń fizycznych.

Jeśli chodzi o potrzeby żywieniowe, zdrowemu pracownikowi umysłowemu potrzeba średnio 2200 kcal dziennie. Mężczyzna otyły, który chce „zgubić brzuszek”, powinien ograniczyć się do 1200-1400 kcal dziennie. Powyższe zalecenia dietetyczne mają w tym przypadku zastosowanie. Warto dołączyć do tego treningi i generalnie aktywność ruchową. Pomogą ćwiczenia aerobowe i siłownia, ale warto również zamienić telewizor czy komputer na jogging, spacer z psem czy uprawianie nordic walking.

Pamiętajmy, że jeśli decydujemy się na przedślubną dietę, nie kupujmy garnituru zbyt wcześnie – niech dobrze leży na Panu Młodym o zgrabnej sylwetce, który zgubi nieco centymetrów w obwodzie powyżej pasa.

Dieta odchudzająca – zwłaszcza przedślubna – nie może być monotonna, ani też polegać na głodówkachDieta odchudzająca – zwłaszcza przedślubna – nie może być monotonna, ani też polegać na głodówkach (by bethmolson )

A może tak poranny jogging?A może tak poranny jogging? (by slightlyeverything )

Zainteresują Cię również

Czekoladowy zawrót głowy, czyli przedślubna dieta Czekoladowy zawrót głowy, czyli przedślubna dieta
Wiele kobiet zaraz po zaręczynach zaczyna oglądać suknie ślubne… I tu pojawia się problem: zbyt krągłe biodra, masywne uda,...
Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę
Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego to domena świadka, ale jeśli ów świadek nie ma pomysłu lub czasu na zorganizowanie...