Męski manicure: zadbane dłonie i paznokcie w dniu ślubu

podroz poslubna w azji

Dłonie są wizytówką człowieka – nie tylko kobiety, ale i mężczyzny. Minęły już na szczęście czasy, w których wszelkie zabiegi pielęgnacyjne oprócz golenia uważano za „niemęskie”.

A męskie dłonie zwłaszcza w dniu ślubu powinny być zadbane i prezentować się elegancko przy dłoniach wybranki. W końcu każdy zapamięta je w chwili zakładania obrączek, a także na fotografiach wykadrowanych tak, aby ująć splecione dłonie małżonków.

 Dłonie są wizytówką człowiekaDłonie są wizytówką człowieka (by johnhopephotography )

Zainteresują Cię również

ABC muchy do garnituru ABC muchy do garnituru
Mucha – dawniej nieodłączny element garderoby Pana Młodego. Dziś chociaż coraz częściej zastępowana krawatem, nadal uważana jest...
Ubiór Pana Młodego na poprawiny Ubiór Pana Młodego na poprawiny
Poprawiny, mimo że mają charakter znacznie mniej formalny niż wesele, są ważnym elementem ślubnej tradycji. Niepisaną zasadą w...

Podstawowa pielęgnacja dłoni i paznokci

Męskie dłonie, podobnie jak kobiece, można wypielęgnować w centrum SPA, gabinecie kosmetycznym, a nawet w domu (w przypadku zdenerwowanego Pana Młodego nie radzimy jednak samodzielnego wycinania skórek). Zabiegi są podobne do podstawowego kobiecego manicure; trwają nieco krócej.

Zadbane dłonie świadczą o klasie mężczyznyZadbane dłonie świadczą o klasie mężczyzny (by overlay_photo )

Pierwszym etapem zabiegu (po obowiązkowej dezynfekcji dłoni) jest zmiękczenie skórek za pomocą specjalnego preparatu, który nakłada się zwykle na kilka minut.

Przed tą czynnością można jeszcze wymoczyć dłonie w wodzie z cytryną, co również skutkuje zmiękczeniem skórek (skórki u mężczyzn są twardsze i trudniejsze do usunięcia niż u kobiet). Miękkie skórki odsuwa się z płytki paznokcia specjalnym patyczkiem. Odstające skórki można usunąć np. frezarką kosmetyczną.

Po skórkach przychodzi czas na paznokcie. Powinny zostać opiłowane pilniczkiem – najlepiej szklanym lub papierowym. Piłuje się w jednym kierunku, aby zapobiec rozdwajaniu się paznokci. Kształt paznokcia należy dopasować do kształtu palca. Po opiłowaniu można dodatkowo paznokcie wypolerować. Na koniec nakłada się odżywkę do paznokci – warto zapytać o odżywkę bez połysku, przeznaczoną specjalnie dla mężczyzn. Odżywka ma właściwości wzmacniające; polecana jest szczególnie do łamliwych paznokci.

Męskie dłonie zwłaszcza w dniu ślubu powinny być zadbane i prezentować się elegancko przy dłoniach wybrankiMęskie dłonie zwłaszcza w dniu ślubu powinny być zadbane i prezentować się elegancko przy dłoniach wybranki (by johnhopephotography )

Mężczyźni nie powinni bać się kosmetyczkiMężczyźni nie powinni bać się kosmetyczki (by 89780925@N02 )

Zainteresują Cię również

ABC krawata ślubnego ABC krawata ślubnego
Dawniej obowiązkowym elementem garderoby Pana Młodego była mucha. Dziś coraz mniej mężczyzn po nią sięga wybierając krawat. Ale...
French manicure na ślub French manicure na ślub
Ten klasyczny manicure od wielu lat pozostaje modnym i najchętniej wybieranym przez Panny Młode sposobem zdobienia paznokci....

 

Dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne

Manicure to nie tylko pielęgnacja paznokci, ale – jak sama nazwa wskazuje (franc. main – „dłoń”) – pielęgnacja całych dłoni. Nawet jeśli Pan Młody nie chce poddawać się procesowi usuwania skórek i kształtowania płytki paznokciowej, na pewno warto namówić go na zabiegi, które odżywią i wygładzą skórę dłoni.

Dla dłoni szorstkich poleca się peelingi, które złuszczą martwy i zgrubiały naskórek. Dłonie szczególnie zniszczone, suche, odżyją natomiast dzięki masce parafinowej, która przywróci skórze właściwą wilgotność oraz pozostawi ją gładką. Do preparatów odżywczych na dłonie należą też olejki nawilżające i kremy do rąk (te ostatnie warto stosować regularnie, aby zachować skórę dłoni w dobrej kondycji). Wszystkie kosmetyki należy dobierać pod kątem typu skóry, a także wykonywanej pracy.

Męskie dłonie, podobnie jak kobiece, można wypielęgnować w centrum SPA, gabinecie kosmetycznym, a nawet w domuMęskie dłonie, podobnie jak kobiece, można wypielęgnować w centrum SPA, gabinecie kosmetycznym, a nawet w domu (by johnhopephotography )

Manicure to nie tylko pielęgnacja paznokci, ale – jak sama nazwa wskazuje (franc. main – „dłoń”) – pielęgnacja całych dłoniManicure to nie tylko pielęgnacja paznokci, ale – jak sama nazwa wskazuje (franc. main – „dłoń”) – pielęgnacja całych dłoni (by tophos )

Wartym polecenia zabiegiem jest masaż dłoni, który poprawia ukrwienie skóry i jej wygląd oraz przynosi ukojenie zwłaszcza dłoniom obolałym i zesztywniałym na skutek długiej pracy przy komputerze. Masaż obejmuje wszystkie partie dłoni, od palców przez śródręcze po nadgarstki. Pojedyncza sesja nie powinna trwać krócej niż 15 minut, a najlepsze efekty przynosi powtarzanie zabiegu raz w tygodniu. Masaż taki nie tylko poprawi wygląd dłoni Pana Młodego, ale także przeciwdziała ewentualnym przyszłym zwyrodnieniom stawów i mięśni dłoni i nadgarstków.

Dłonie często pojawiać się będą na naszych ślubnych zdjęciachDłonie często pojawiać się będą na naszych ślubnych zdjęciach (by johnhopephotography )

Zainteresują Cię również

Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę Wieczór kawalerski zorganizowany przez firmę
Jak wiadomo organizacja wieczoru kawalerskiego to domena świadka, ale jeśli ów świadek nie ma pomysłu lub czasu na zorganizowanie...
Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem? Garnitur ślubny matowy czy z połyskiem?
Wybór garnituru ślubnego to jak wiadomo trudna i ważna decyzja. Aby wybrać dobrze powinniśmy się kierować nie tylko modą, własnym...