Mówi się, że kuchnia jest sercem każdego domu. Nie tylko przyrządza się w niej posiłki dla rodziny, ale też siada przy stole na pogaduchy z koleżankami czy pije czyta gazetę przy porannej kawie.
Kuchnia osobna czy aneks?
Coraz większą popularnością cieszą się pokoje z aneksem kuchennym. Jest to fajne rozwiązanie szczególnie, gdy w kuchni nie ma okna. Salon od kuchni można oddzielić wyspą albo stołem. Są też jednak minusy aneksu kuchennego: brak prywatności, zapachy oraz przymus urządzenia obydwu pomieszczeń w tym samym stylu. Jeśli w kuchni nie ma okna, ale mimo wszystko chcemy mieć ścianę oddzielającą od pokoju – wystarczy dobre oświetlenie.
Meble i sprzęt kuchenny
Dobrej jakości meble kuchenne to podstawa, w końcu muszą posłużyć przez najbliższe kilka/kilkanaście lat. Nie warto na nich oszczędzać. Można zamówić meble u stolarza albo kupić w salonie meblowym. Zarówno jedne jak i drugie mogą być różnej jakości, w różnych cenach. Pamiętajmy jednak, aby zawsze kupować/zamawiać je w sprawdzonych miejscach, gdzie będzie gwarancja. Niektóre sklepy oferują nawet 15 lat gwarancji – warto wziąć to pod uwagę.
Nie warto też oszczędzać na sprzęcie kuchennym: lodówce, piekarniku, zmywarce, płycie kuchennej oraz okapie. Wiele z nich ma wiele dodatkowych funkcji, ale czy na pewno będziemy z nich korzystać? Warto postawić na dobrą jakość bez zbędnych gadżetów. Mając pokój z aneksem kuchennym dobrze jest zainwestować w odpowiedni okap, aby zapachy nie rozprzestrzeniały się po całym wnętrzu. Sprzęt AGD warto wybierać o jak najniższym zużyciu energii.
Kolor
Jaki kolor kuchni? Każdy zadaje sobie to pytanie urządzając mieszkanie. Prym wiodą oczywiście białe meble – są uniwersalne, doskonale wyglądają z każdym innym kolorem, zawsze modne. Są jednak nieco trudne w utrzymaniu czystości – widać na nich smugi i zacieki, z biegiem lat mogą zżółknąć. Zawsze modne są fronty w kolorze drzewna albo czarne, ale one również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jaki kolor ścian w kuchni? Najważniejsze, aby pasował do reszty wnętrza. Jeśli lubimy róż i w mieszkaniu mamy elementy w tym kolorze, możemy pokusić się kafle w tym kolorze. Warto wziąć jednak pod uwagę modę, która niestety szybko przemija. Może lepiej więc zainwestować w dodatki różowe, np. czajnik albo chlebak, a kafle i fronty szafek wybrać w uniwersalnych kolorach?
Fot. macrj
When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.
Pomimo że jestem mężatką od ponad czterech lat, nadal interesuję się tematyką ślubną. Moje przygotowania do ślubu trwały 3 miesiące: w lutym się zaręczyłam, a w czerwcu już tańczyłam na swoim weselu. Dotąd swoim hobby i doświadczeniem dzieliłam się jedynie z koleżankami, ale pewnego dnia w mojej głowie zakiełkował jednak pomysł, by swoimi pomysłami dzielić się też z innymi. Chcę pokazać przyszłym pannom młodym, że organizacja wesela to nie tylko stres, ale świetna zabawa.
Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.
Dzień ślubu jest tak wyjątkowy, że długo nie można o nim zapomnieć. Ba, niektóre panny młode nawet po fakcie nie potrafią lub zwyczajnie nie chcą rozstać się z tematyką dekoracji, falbanek, smakołyków, życzeń, prezentów, uniesień – przecież o tylu rzeczach można by powiedzieć przyszłym narzeczonym.
Tak jest z nami. Małgorzata i Madeline to co prawda stuprocentowe mężatki, ale z głowami pełnymi ślubnych i weselnych refleksji, porad, inspiracji. Co byśmy zmieniły w naszych ślubach, a z czego jesteśmy dumne? Przed czym chciałyśmy przestrzec przyszłe panny młode i na co zwrócić ich szczególną uwagę w czasie szaleństwa przygotowań? Nie zabraknie też spojrzenia na ślub i wesele z przymrużeniem oka – bo naprawdę warto przeżyć ten dzień na luzie i z uśmiechem!