Ślub w lutym - Ślub i wesele z przymrużeniem oka i całkiem na serio - świeżo upieczone panny młode dzielą się ślubnymi inspiracjami

podroz poslubna w azji

abcweselne.pl

This is some blog description about this site
Rozmiar czcionki: +

Ślub w lutym

Ślub w lutym

Od dłuższego czasu nosiłam się z zamiarem opisania ślubu i wesela w lutym. Lutowe wesele, na którym byłam osobiście, zrelacjonowałam wam już tutaj, ale teraz chciałabym skupić się nie na imprezie, a na miesiącu samym w sobie i całej zimowej aurze.

Luty bez litery „r”

Tak, nazwa „luty” nie ma litery „r”, czyli wierząc przesądom, nie powinno się brać ślubu w tym miesiącu. To litera „r” w nazwie miesiąca ma zwiastować nam szczęśliwe małżeństwo. Ja w to nie wierzę, o czym pisałam już w poprzednich wpisach. Nie przesądy, ale wzajemny szacunek, miłość oraz wierność są gwarantem udanego małżeństwa.

Lutowi Państwo Młodzi

Młode Pary ubierają się na śluby zimowe standardowo. Wyróżniają się jedynie nakryciem wierzchnim. Panna Młoda ma na sobie zazwyczaj biały płaszcz albo futerko, wyglądając w nich niczym królowa śniegu. Pan Młody występuje zwykle w eleganckim płaszczu pod kolor garnituru. Panna Młoda może mieć bukiet ślubny zrobiony z typowych kwiatów występujących zimą, np. tulipanów, gipsówki czy ostrokrzewu.

Goście weselni w lutym

Goście wybierający się na wesele w lutym mogą skorzystać z zimowych wyprzedaży (co też i ja uczyniłam). Panie zazwyczaj do kościoła wkładają kozaki, dopiero na sali zmieniając je na pantofle. Jako okrycia wierzchnie sprawdzają się eleganckie kurtki albo płaszcze. Wielu mężczyzn nie zwraca jednak uwagi na okrycie i do eleganckiego garnituru potrafi włożyć sportową kurtkę.

Jak może wyglądać sala weselna? Przeróżnie! Może być skromna, gdzie stoły zdobią wazony z białymi tulipanami, a przy wejściu i na schodach poustawiane są lampiony z małymi świeczkami. Może być też iście zimowo! Z porozsypywanymi na stołach, przyprószonymi brokatem szyszkami czy gałązkami drzew. Luty to też miesiąc miłości! Może zorganizować wesele w walentynkowym klimacie?

Zalety ślubu w lutym

  • Ogromnym plusem są ceny, zarówno sal weselnych, jak i fotografów czy zespołów muzycznych. Mogą być niższe nawet o 25 procent niż w środku sezonu ślubnego, w lipcu lub sierpniu.
  • Nie powinno być też problemu z dostępnością sal weselnych oraz usługodawców.
  • Piękne zdjęcia plenerowe – o ile oczywiście będzie cudownie biało i… mroźno!
  • Latem pod kościołem goście obsypują Młodą Parę płatkami róż albo konfetti. W lutym mogą czekać na Młodych z zimnymi ogniami.
  • Zamiast samochodem, do ślubu można pojechać saniami!
  • Bez obaw można serwować gościom ciasta z kremem – nie roztopią się pod wpływem wysokiej temperatury.

Wady ślubu w lutym

  • W kościele Panna Młoda pojawia się w płaszczu lub futerku – nie widać przez to sukni ślubnej. Jest to też dodatkowy koszt, bo na co dzień mało która z kobiet nosi białe, eleganckie okrycie wierzchnie.
  • Niestety atrakcje typu: puszczanie lampionów czy fajerwerki w trakcie wesela należy sobie odpuścić z uwagi na niskie temperatury. Zanim zmobilizuje się gości do wyjścia, a potem ubiorą się ciepło – minąć może godzina.
  • Życzenia oraz wręczanie prezentów odbywa się zazwyczaj nie pod kościołem, ale w sali weselnej.
  • Pogoda w Polsce, jak wiadomo, jest zmienna. Zima kojarzy nam się z minusowymi temperaturami oraz puszystym śniegiem. Niestety, nie zawsze taka jest.
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

Ślub w Boże Narodzenie
Pierwszy tatuaż – jak z nim postępować

Related Posts

 

Osoby online

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

O blogu

Dzień ślubu jest tak wyjątkowy, że długo nie można o nim zapomnieć. Ba, niektóre panny młode nawet po fakcie nie potrafią lub zwyczajnie nie chcą rozstać się z tematyką dekoracji, falbanek, smakołyków, życzeń, prezentów, uniesień – przecież o tylu rzeczach można by powiedzieć przyszłym narzeczonym.

Tak jest z nami. MałgorzataMadeline to co prawda stuprocentowe mężatki, ale z głowami pełnymi ślubnych i weselnych refleksji, porad, inspiracji. Co byśmy zmieniły w naszych ślubach, a z czego jesteśmy dumne? Przed czym chciałyśmy przestrzec przyszłe panny młode i na co zwrócić ich szczególną uwagę w czasie szaleństwa przygotowań? Nie zabraknie też spojrzenia na ślub i wesele z przymrużeniem oka – bo naprawdę warto przeżyć ten dzień na luzie i z uśmiechem!