Najpopularniejsze wpadki gości weselnych. Faux pax gości weselnych

podroz poslubna w azji

Nie ma ludzi nieomylnych, każdy popełnia błędy, świadomie lub nie. Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Młodej Pary, nie zaszkodzi więc zastanowić się kilka razy, zanim powie się czy zrobi coś pochopnego.

To raczej oczywiste, że nikt z nas nie chce pozostawić po swojej wizycie na czyimś ślubie pewnego niesmaku i spowodować, że będzie się wspominało nie piękno tego dnia, a najbardziej spektakularną wpadkę.

Goście weselni często zaliczają wpadkiGoście weselni często zaliczają wpadki (by ryan_polei )

Zainteresują Cię również

Wesele na 60 osób (i jak to ugryźć) Wesele na 60 osób (i jak to ugryźć)
Ani duże, ani małe, można by rzec – optymalne. Wystarczająco liczne, by dobrze się bawić, a jednocześnie niezbyt tłumne, dzięki...
Ile wlozyc do koperty? Pokaż kotku, co masz w środku – czyli o pieniądzach w prezencie ślubnym Ile wlozyc do koperty? Pokaż kotku, co masz w środku – czyli o pieniądzach w prezencie ślubnym
Ślubne koperty mają to do siebie, że nikogo za bardzo nie interesuje ich wygląd zewnętrzny. W tym wypadku zdecydowanie liczy się...

Biała suknia… wśród gości

Wiele osób uważa, że biała suknia zarezerwowana jest tylko dla Panny Młodej. Kobieta na weselu w sukni w tym kolorze może być narażona na krzywe spojrzenia… To Panna ma się wyróżniać i być najpiękniejszą w tym wyjątkowym dniu. Warto to uszanować , w końcu jest tyle innych pięknych kolorów!

Spędzanie czasu poza salą weselną

Niestety wielu gości przychodzi na wesele nie po to, aby miło spędzić czas z Młoda Parą i cieszyć się ich radością, ale najeść się i napić. Na każdym weselu znajdą się osoby, które trzeba prosić, by wyszły na parkiet. Wśród nich są nie tylko osoby starsze. Dużym faux pas są tzw. „towarzystwa wzajemnej adoracji”, skupiające się tylko na sobie.

Nadmierne spożywanie alkoholu również może skończyć się wpadką…Nadmierne spożywanie alkoholu również może skończyć się wpadką… (by ryan_polei )

Pijani goście

Trudno o wesele bez pijanych gości, to prawda. Niektórzy nawet twierdzą, że jeśli ich nie ma, to wesele nie było z prawdziwego zdarzenia, było słabe, nudne itp.

Osoby pod wpływem alkoholu często nie panują nad swoim zachowaniem, stają się agresywne. Jeśli mamy ku temu skłonności – zachowajmy umiar. Wymiotowanie, spanie na krześle czy głośne okrzyki też są dużym faux pas w takim dniu.

Puste koperty

Wręczenie pustej koperty jest nie tyle nietaktowne, co bardzo przykre. Oczywiście, każdy daje tyle ile może. Kupienie czy zrobienie samodzielnie jakiegoś drobnego prezentu nie obciąży zbytnio niczyjego budżetu, a sprawi wiele radości.  

Niektórych gości trzeba namawiać do zabawy weselnej…Niektórych gości trzeba namawiać do zabawy weselnej… (by ryan_polei )

Zainteresują Cię również

Wpadki Młodej Pary na ślubie i weselu Wpadki Młodej Pary na ślubie i weselu
Nie ma wesel idealnych. Są sytuacje niezależne od nas, takie jak ulewa, korek w drodze do kościoła czy nagłe wyłączenie prądu na...
Modowe faux pas Pana Młodego Modowe faux pas Pana Młodego
Powszechnie znane przysłowie mówi „diabeł tkwi w szczegółach” i właśnie te liczne, drobne szczegóły mogą narazić wszystkich Panów...

Ważne jest integrowanie się z innymi gośćmiWażne jest integrowanie się z innymi gośćmi (by ryan_polei )

Wynoszenie alkoholu

Brzmi nieprawdopodobnie, prawda? A jednak to się zdarza. Alkohol zazwyczaj jest pod okiem kelnerów i roznoszą go świadek oraz ojcowie Młodej Pary. Zdarzają się jednak osoby, które pod koniec zabawy, gdy większość gości jest już zmęczona, zwyczajnie chowają butelki do torebek.

Podjadanie ze stołów

Stoły weselne uginają się od talerzy z przepysznymi daniami. Królują zawsze półmiski z wędlinami, sałatki, ciepłe przekąski. Dużym nietaktem jest nakładanie tych potraw swoim widelcem, a jeszcze większym podjadanie z niego.

Nieprzyjście na wesele… mimo potwierdzenia

Po otrzymaniu zaproszenia, każdy z gości ma określoną liczbę dni na zadeklarowanie swojej obecności. Niestety, niektórzy potwierdzają przybycie, a później nie przychodzą. Para Młoda narażona jest w ten sposób na dość duże koszty. Jest to też szczególnie niemiłe w przypadku, gdy sala weselna może pomieścić ograniczoną liczbę osób. Na miejsce gościa, który nie przyszedł można zaprosić inną bliską osobę.

Krępujące pytania i krytykowanie wesela

Pytania typu: „Czy jesteś w ciąży?”, „Ile kosztowało wesele?”, „Czemu nie zaprosiliście cioci Jadzi? (choć wie, że jesteśmy w konflikcie)” są po prostu nie na miejscu. Krytykowanie potraw, sukni ślubnej czy miejsca albo porównywanie wesela z innym – również. Tego typu pytania i komentarze lepiej zostawić (jeśli już koniecznie musimy) na później.

Obgadywanie Młodej Pary i zadawanie jej niezręcznych pytań jest nie na miejscuObgadywanie Młodej Pary i zadawanie jej niezręcznych pytań jest nie na miejscu (by Heidi Heller )

Białą suknię ślubną powinna mieć tylko Panna MłodaBiałą suknię ślubną powinna mieć tylko Panna Młoda (by micadew )

Zainteresują Cię również

Transport gości na wesele Transport gości na wesele
Transport gości weselnych to istotna kwestia, która pojawi się podczas planowania większości wesel. Jak najlepiej ją rozwiązać pod...
Czy zapraszać dzieci na wesele? Czy zapraszać dzieci na wesele?
Czy na weselu powinny pojawić się dzieci zaproszonych przez nas krewnych? Z jednej strony zapraszanie małych gości może...

 

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location