Dojazd gości na wesele. Transport gości weselnych

podroz poslubna w azji

Transport gości weselnych to istotna kwestia, która pojawi się podczas planowania większości wesel. Jak najlepiej ją rozwiązać pod względem logistycznym, mając na uwadze zarówno wygodę gości, jak i nasze możliwości finansowe?

 Możemy poprosić znajomych o odwiezienie naszych gości w zamian za zwrot kosztów paliwa Możemy poprosić znajomych o odwiezienie naszych gości w zamian za zwrot kosztów paliwa (by Dyanna Hyde )

Organizacja transportu krok po kroku

Transport najlepiej zacząć organizować wówczas, gdy posiadamy już pełną listę gości i wiemy mniej więcej, którzy z nich na pewno się pojawią i kto zorganizuje sobie transport we własnym zakresie (przyjedzie własnym samochodem czy też mieszka na tyle blisko, że dojazd nie stanowi problemu).

Pamiętajmy, że goście posiadający samochody mogą nie chcieć korzystać z nich podczas przejazdu z sali weselnej do hotelu lub do domu, ponieważ będą chcieli się napić alkoholu w trakcie przyjęcia. Najlepiej skontaktować się z zaproszonymi osobami i dowiedzieć się, kto będzie potrzebował transportu, a kto nie.

Zainteresują Cię również

Biały ślub i wesele Biały ślub i wesele
Róż, złoto, czerwień, a może klasyczna biel? Nie za nudno? Biel w naszej kulturze przypisywana jest ważnym uroczystościom i...
Obrączki ślubne z różowego złota Obrączki ślubne z różowego złota
Miedź w różnych jej odcieniach na dobre rozgościła się w sklepach jubilerskich i wnętrzarskich. Delikatny, różowawy,...

Wynajęcie autobusu lub autokaru jest najlepszą opcją w przypadku, gdy mamy licznych gościWynajęcie autobusu lub autokaru jest najlepszą opcją w przypadku, gdy mamy licznych gości (by iain )

Kiedy będziemy już dysponowali wystarczającymi informacjami, zaznaczmy na naszej liście gości, kogo trzeba będzie podwieźć z kościoła czy urzędu do lokalu oraz z lokalu do hotelu bądź do domu. Oszacujmy liczbę tych osób i wybierzmy rodzaj środka transportu.

Po załatwieniu transportu musimy poinformować gości, w którym miejscu i o której godzinie będą czekały samochody, autokar czy bus. Jeżeli część naszych gości będzie już zakwaterowana w hotelu, możemy zorganizować transport z hotelu do kościoła czy urzędu. Jeśli goście będą dojeżdżali na uroczystość indywidualnie, transport powinien czekać na niezmotoryzowanych przed kościołem/urzędem.

Pomysły Pary Młodej co do transportu gości bywają zaskakującePomysły Pary Młodej co do transportu gości bywają zaskakujące (by ryan_polei )

Zadbajmy również o transport gości po weselu. Pomyślmy o najlepszej opcji, uwzględniając miejsca zamieszkania i zakwaterowania weselników. Warto zadbać o transport prosto do domu zwłaszcza tych gości, którzy mieszkają daleko od lokalu weselnego i podróż komunikacją miejską po całonocnej zabawie byłaby męczarnią.

Jeśli mamy wielu gości, którzy mogą opuszczać przyjęcie o różnych porach, warto umówić się z wynajętym kierowcą, aby podjechał pod lokal dwa czy trzy razy (np. przed północą – opcja ważna zwłaszcza, gdy zapraszamy małżeństwa z dziećmi; w środku nocy, np. o 2:00 lub 3:00, oraz nad ranem – o 5:00 bądź 6:00). Poinformujmy gości wcześniej, w jakich godzinach transport będzie czekał przed lokalem, a z kierowcą ustalmy dokładnie trasę przejazdu.

Zainteresują Cię również

Ślub i wesele w odcieniach różu Ślub i wesele w odcieniach różu
Róż to jeden z najpiękniejszych i najbardziej optymistycznych kolorów z całej palety barw. To zdecydowanie kolor szczęścia...
Mała czarna na wesele Mała czarna na wesele
Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częściej można ją spotkać na weselnych przyjęciach. O kim mowa? Oczywiście o małej...

Jeśli nie planujemy dużego wesela – bus powinien być wystarczający Jeśli nie planujemy dużego wesela – bus powinien być wystarczający (by elisfanclub )

Czym najlepiej dowieźć gości? Wynajem autobusów, autokarów, busów

Wynajęcie autobusu lub autokaru jest najlepszą opcją w przypadku, gdy mamy licznych gości. Organizujemy wówczas jeden, duży środek transportu dla wszystkich osób. Koszty będą wówczas niższe niż organizowanie wielu samochodów osobowych.

Jeśli spodziewamy się na weselu licznych gości (od 50 wzwyż), wynajmijmy autokar lub autobus. Udostępnianiem takich pojazdów na wesela zajmują się prywatne firmy przewozowe, a także spółki odpowiedzialne za pojazdy komunikacji miejskiej. Autobusy (zarówno krótkie, jak i przegubowe) udostępniają m.in. warszawskie MZA, krakowskie czy poznańskie MPK oraz przedsiębiorstwa komunikacyjne innych miast. Niektóre oferują też wynajem tramwajów, co może być bardzo oryginalnym pomysłem, pod warunkiem, że nasz lokal znajduje się niedaleko linii tramwajowej.

Dla mniej licznych gości wystarczy wynajęcie busa lub minibusa, które będzie mniej kosztowne niż duży autobus lub autokar. W zależności od modelu, pojazd taki może pomieścić od 8 do nawet 40 osób. Busy udostępniają firmy zajmujące się przewozem osób.

Bo w atobusie jest zawsze wesoło!Bo w autobusie jest zawsze wesoło! (by markhillary )

Prywatne samochody

Odwożenie gości prywatnymi samochodami to dobre i niekosztowne rozwiązanie dla małych wesel. Poprośmy znajomych dysponujących samochodami o odwiezienie naszych gości w zamian za zwrot kosztów paliwa i symboliczną butelkę trunku – bądź w ramach prezentu ślubnego dla Pary Młodej. Zadania tego może się również podjąć kilkoro gości – oczywiście pod warunkiem, że zrezygnują z picia alkoholu podczas wesela.

Idealny pomysł na transport jeśli planujemy wesele w stylu wiejskimIdealny pomysł na transport jeśli planujemy wesele w stylu wiejskim (by ryan_polei )

Taksówki

Odwożenie gości taksówkami to również rozwiązanie dobre dla małych wesel – lecz bardziej kosztowne od prywatnych samochodów. Warto wcześniej prześledzić oferty i warunki kilku przedsiębiorstw taksówkarskich i wybrać tę najdogodniejszą. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie taksówkarzy dysponujących dużymi samochodami, np. vanami.

Zainteresują Cię również

Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych Jak nie ubierać się na wesele – poradnik dla gości weselnych
Bywa że dobór odpowiedniego stroju na ślub i wesele spędza sen z powiek niejednego gościa weselnego, bez względu na płeć....
DJ na weselu DJ na weselu
Wybór najlepszej oprawy muzycznej wesela jest nie lada wyzwaniem, musi ona bowiem odpowiadać gustom zarówno Państwa Młodych...

Dobrym rozwiązaniem małych wesel jest rozwożenie gości taksówkamiDobrym rozwiązaniem w przypadku małych wesel jest rozwożenie gości taksówkami (by fhsu )

Komentarze (9)

This comment was minimized by the moderator on the site

Do nas goście przyjechali swoimi samochodami. Wynajęliśmy też busa, ale w sumie pojechało nim może z 5 osób.

This comment was minimized by the moderator on the site

U nas większość gości była z naszego miast (Warszawa). W prawdzie niektórzy mieli spory kawałek do przejechania, ale to jednak to samo miasto. Wynajęcie dla nich taksówek to byłaby już przesada. Goście przejezdni zabrali się z tymi co mieli wolne...

U nas większość gości była z naszego miast (Warszawa). W prawdzie niektórzy mieli spory kawałek do przejechania, ale to jednak to samo miasto. Wynajęcie dla nich taksówek to byłaby już przesada. Goście przejezdni zabrali się z tymi co mieli wolne miejsca w samochodzie.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

my dla gości wynajęliśmy autobus, a goście się sami zorganizowali, w sensie że dogadali i że mogą pojechać razem, było ich tak z 35. a wynajmowaliśmy auto z autokary-mikrobusy.pl

This comment was minimized by the moderator on the site

Zawsze też mona po prostu wynając chociażby busa (...) wlasnie specjalnie do tych którzy w Krakowie szukaja własnie takiej firmy. Naprawde wszystko solidnie, na czas i tak jak trzeba.

Komentarz ostatnio edytowany około 8 lat(a) temu przez Bogusia Rejnsz Bogusia Rejnsz
This comment was minimized by the moderator on the site

Przez dar-trans jeszcze możecie próbować - przynajmniej w Warszawie. Szukaliśmy autokaru na zasadzie ceny do jakości, porządne auto, ale za przyziemne pieniądze i rzeczywiście zapewnili jakościowy transport gości.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja z mężem wynajęliśmy autobus. Niby gości do przewiezienia nie było dużo, ale woleliśmy aby goście mieli komfortową podróż Po prostu muszę pochwalić firmę Dyniewicz z Warszawy. Super! Wywiązali się z umowy, wszystko bez problemu. A...

Ja z mężem wynajęliśmy autobus. Niby gości do przewiezienia nie było dużo, ale woleliśmy aby goście mieli komfortową podróż Po prostu muszę pochwalić firmę Dyniewicz z Warszawy. Super! Wywiązali się z umowy, wszystko bez problemu. A najważniejsze, że goście zadowoleni!

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Moim zdaniem transport dla gości powinien być zapewniony. Czasem nawet jeśli goscie nie powiedzą nam wprost, że chcieliby jechać, to później mogą mówić, że nie mogli wypić drinka bo młodzi oszczędzali na transporcie. Taka noc jest tylko jedna i...

Moim zdaniem transport dla gości powinien być zapewniony. Czasem nawet jeśli goscie nie powiedzą nam wprost, że chcieliby jechać, to później mogą mówić, że nie mogli wypić drinka bo młodzi oszczędzali na transporcie. Taka noc jest tylko jedna i warto zadbać, by była wyjątkowa i dobrze zorganizowana. Moja siostra wynajęła busa z Zibi-Trans.pl i goście mieli do dyspozycji 3 porządne busiki, a do tego super to wyglądało podczas przejazdu z Kościoła na salę Zdecydowanie warto zapewnić gościom transport na takiej imprezie

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Ja z mężem wynajęliśmy autobus. Niby gości do przewiezienia nie było dużo, ale woleliśmy aby goście mieli komfortową podróż Po prostu muszę pochwalić firmę Dyniewicz z Warszawy. Super! Wywiązali się z umowy, wszystko bez problemu. A...

Ja z mężem wynajęliśmy autobus. Niby gości do przewiezienia nie było dużo, ale woleliśmy aby goście mieli komfortową podróż Po prostu muszę pochwalić firmę Dyniewicz z Warszawy. Super! Wywiązali się z umowy, wszystko bez problemu. A najważniejsze, że goście zadowoleni!

Czytaj więcej
There are no comments posted here yet

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location