Wpadki Młodej Pary na ślubie i weselu - na co uważać?

podroz poslubna w azji

Nie ma wesel idealnych. Są sytuacje niezależne od nas, takie jak ulewa, korek w drodze do kościoła czy nagłe wyłączenie prądu na sali weselnej. Są jednak zdarzenia, które zależą tylko od Młodej Pary i ich niedopatrzenie może rzutować na ocenie całego wesela.

 Wpadki na weselu mogą przytrafić się każdemuWpadki na weselu mogą przytrafić się każdemu (by ryan_polei )

Zaproszenie bez osoby towarzyszącej

Zaminusować możemy jeszcze przed ślubem wręczając zaproszenie dorosłej osobie bez partnera, nie dowiedziawszy się wcześniej czy jest w związku. Sporną kwestią jest zapraszanie niepełnoletnich wraz z osobami towarzyszącymi. 15-latki mogą czuć się urażone.

Zainteresują Cię również

Miłosne znaczenie kwiatów – kolory, liczby i gatunki Miłosne znaczenie kwiatów – kolory, liczby i gatunki
Kwiaty i ich kolory mają duże znaczenie, zwłaszcza dla osób przesądnych. Jeśli nasza ukochana do nich należy, lepiej upewnić się...
Mity związane ze ślubem cywilnym Mity związane ze ślubem cywilnym
Ze ślubem cywilnym wiąże się wiele mitów. Wokół słyszy się, jest mniej ważny, pospolity, po którym nie można nawet pobawić się na...

Zaproszenie „osoby towarzyszącej”

Wiemy, że kuzynka jest w wieloletnim związku, być może również niedługo będzie planowała ślub. Bardzo dużym faux pax będzie napisanie na zaproszeniu „wraz z osobą towarzyszącą”. Jeśli wiemy, że zapraszana osoba ma partnera, warto włożyć trochę wysiłku, by dowiedzieć się jak ma na imię i nazwisko.

Pan Młody powinien wystrzegać się alkoholu na weseluPan Młody powinien wystrzegać się alkoholu na weselu (by ryan_polei )

Zaproszenie gości przez telefon    

Zaproszenie gości drogę telefoniczną, mailową czy poprzez wydarzenie na portalu społecznościowym jest dużym faux pax. Zaproszenie na ślub powinno być wręczane w formie papierowej. Wcześniej można poinformować gości, że zaręczyliśmy się i w niedługim czasie mogą spodziewać się zaproszenia na wesele.

Sesja plenerowa w trakcie wesela

Sesja ślubna w plenerze jest piękną pamiątką i warto poświęcić na nią więcej czasu niż godzinę czy dwie w trakcie wesela. Opuszczanie gości, którzy przybyli na przyjęcie tylko dla nas również jest wpadką. Lepiej przesunąć sesję plenerową na inny termin i te kilka godzin poświęcić na zabawę i rozmowy z gośćmi.

Dobrze dowiedzieć się jak ma na imię chłopak kuzynkiDobrze dowiedzieć się jak ma na imię chłopak kuzynki (by ryan_polei )

Pijany Pan Młody

Zabawa weselna jest głównie dla gości, nie dla Młodej Pary. My mamy pięknie wyglądać, zabawiać gości. Oczywiście koledzy i kuzyni namawiają Pana Młodego do wypicia kieliszka wódki – jeden nie zaszkodzi, ale lepiej zachować umiar i nie pić więcej. Stres może doprowadzić, że nawet po niewielkiej ilości alkoholu będziemy pijani. Nie ma nic gorszego niż pijany Pan Młody...

Zainteresują Cię również

Faux pas – najczęstsze wpadki gości weselnych Faux pas – najczęstsze wpadki gości weselnych
Nie ma ludzi nieomylnych, każdy popełnia błędy, świadomie lub nie. Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Młodej Pary,...
Modowe faux pas Pana Młodego Modowe faux pas Pana Młodego
Powszechnie znane przysłowie mówi „diabeł tkwi w szczegółach” i właśnie te liczne, drobne szczegóły mogą narazić wszystkich Panów...

Mało zróżnicowana muzyka na weselu

Na wesele zapraszamy gości w różnym przedziale wiekowym, warto dopasować muzykę, aby wszyscy mogli się przy niej bawić. Rapu można posłuchać wśród znajomych albo w samochodzie, babcie i ciocie mogą być zniesmaczone.

Są zdarzenia, które zależą tylko od Młodej Pary i ich niedopatrzenie może rzutować na ocenie całego weselaSą zdarzenia, które zależą tylko od Młodej Pary i ich niedopatrzenie może rzutować na ocenie całego wesela (by ryan_polei )

Zmuszanie gości do zabawy

Nie wyciągamy gości siłą na parkiet. Zaprośmy ciocię albo wujka do tańca, jeśli nie będą chcieli – odpuśćmy. Nie każdy chce też brać udział w konkursach.

Nie zwracanie uwagi na gości

Miłym gestem jest porozmawianie z każdym z gości, poproszenie do tańca a wychodzących – pożegnanie i wręczenie np. kawałka ciasta. Nie ograniczajmy się do zabaw jedynie wśród swoich przyjaciół.

Starajmy się wybierać zabawy bez podtekstów erotycznychStarajmy się wybierać zabawy bez podtekstów erotycznych (by lauradye )

Liczenie kopert

Zapraszamy gości nie dla zawartości kopert, ale by świętować z nimi tak ważny dla nas dzień. „Ulotnienie się” na kilka/kilkanaście minut, by przeliczyć koperty i ich zawartość jest dużym nietaktem.

Zabawy z erotycznym akcentem

Zabawy z podtekstem erotycznym są idealne na wieczór panieński albo kawalerski, ale nie na wesele. Na spotkaniu z dj-em albo wodzirejem powiedzmy jakich zabaw oczekujemy, a jakie są nie do przyjęcia.

Nie zmuszajmy gości do zabawyNie zmuszajmy gości do zabawy (by lauradye )

Zainteresują Cię również

Ślubne mity Ślubne mity
Biała suknia ślubna, alkohol na weselu albo miesiąc miodowy w słonecznej Grecji.  Ze ślubem i weselem wiąże się wiele przesądów,...
Jaki miesiąc jest najlepszy na ślub? Jaki miesiąc jest najlepszy na ślub?
Sezon ślubny zaczyna się już w maju i trwa do września. Zazwyczaj jest wtedy ciepło i słonecznie. Największe „oblężenie” jest...

Sesję w plenerze przełożmy na inny terminSesję w plenerze przełóżmy na inny termin (by lauradye )